alfa 147 in EuroNCAP

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Walter de' Silva, jaz že skoz tulim, da ima ključno vlogo tudi masa vozila in jebeš te zvezdice!
To primerjavo sem podal (laguna-SAAB), ker sta avtomobila v enakem razredu, pa laguna ima eno severnico več! :mrgreen:

Našel sem pa na netu, ko sem iskal pod SAAB!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

BTW: bolje voznik z vsemi zvezdicami v glavi, kot voznik brez zvezdic v svoji buči in se zanaša na avtomobilske zvezdice!

BTW2: pri vsakem krešu imaš možnost, da poleg zvezdic vidiš še celo mlečno cesto! Slika
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ehm, tudi Saab 9.3 in 9.5 ima 5 zvezdic in ca. 200kg več kot laguna pri primerljivem motorju.
Letnik 99 ima mogoče zvezdico manj, toda to zaradi kvalitete notranjosti (plastika, airbag,...)

Verjamem, da so se potniki v laguni poškodovali, v saabu pa mogoče malo manj. NE verjamem pa, da so potniki (oz. lutke) kateri so v Laguni sedeli zadaj mrtvi, voznik in sopotnik Saaba pa brez enega samega zloma.

Se to tebi ne zdi malo kontra logiki?

To so kr tak eni testi, ki bodisi sploh ne obstajajo ali pa niso legitimni. Kdaj je bil ta test in kdo je testiral? Pa s kakšno hitrostjo,...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Bilo je bolj pozno poleti, začetek septembra! Za hitrost pa ne vem točno, ker so jih, kot sem napisal, pognali s katapultom!
Glede varnosti so pa itak švedi carji!!!!
Do tega testa je bil še vedno najvarnejši avto SAAB 9000, merjeno glede na smrtnost in stopnjo poškodbe, v katerih je bil prisoten ta avto!
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

GT napisal/-a:je alfa 147 sploh varen avto če je na testnih trčenjih EuroNCAP dosegla pičli dve zvezdici od petih?
Men tole po domače povedano dol visi, čeprav zna biti za določen folk kar pomemben fakto pri nakupu.Sicer pa jaz pravim takole, ena zvezdica ali pa pet, vse je odvisno od nesreče do nesreče.Nikoli ne bo enak trk, razen pri teh bednih testiranjih NCAP.A ni delni lasnik te firme ki testira Renault :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nič čudnega da so potem taki rezultati.

Po moje pri varnosti še zmeraj prevladujeta Volvo in Saab.

p.s. od fotra prijatelj je vedno govoril, da si bo kupil najvarnejšega Mercedesa.In res si ga je kupil takrat, novega razred E, dokler ni imel prometne nesreče in na kraju nesreče umrl.Kaj mu je pomagalo: POPOLNOMA NIČ!!!!
Lp G.A.
Odgovori
  • Informacija