ABS: Lučka

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Alfa 147 1,6 TS: tole se mi je zgodilo danes zjutraj, ko sem se peljal v službo: med vožnjo se prižgeta kontrolni lučki za ABS in zavore, števec hitrost neha delati (hitrost pade na nulo), ravno tako ne šteje prevoženih kilometrov. Po občutku vse ostalo deluje normalno, kot tudi zaviranje. Kaj bi to lahko bilo in kako se lahko to odpravi? Hvala za vsak koristen namig.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Konektor za števcem?
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

peterles napisal/-a:Alfa 147 1,6 TS: tole se mi je zgodilo danes zjutraj, ko sem se peljal v službo: med vožnjo se prižgeta kontrolni lučki za ABS in zavore, števec hitrost neha delati (hitrost pade na nulo), ravno tako ne šteje prevoženih kilometrov. Po občutku vse ostalo deluje normalno, kot tudi zaviranje. Kaj bi to lahko bilo in kako se lahko to odpravi? Hvala za vsak koristen namig.
Očitno je spet na pohodu alfa virus #-o
Danes se je meni pri 156 zgodilo zelo podobno vendar je nehal delati samo števec hitrosti in kilometrov. Kontrolne lučke se niso prižgale. V zadnjem tednu ali dveh se mi je že 2-3X zgodilo da je za trenutek števec hitrosti padel na 0 in potem takoj začel normalno delovati, danes zjutraj pa je delal samo kakšnih 300m potem pa konec. Kakšne ideje, predlogi?
Slika
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Da nadaljujem včerajšnjo temo:
Ko sem potem včeraj šel iz službe, je vse delovalo normalno, kot tudi danes, ko sem se zopet vozil. Očitno so Alfe avtomobili, ki se (vsaj včasih) popravijo kar same od sebe - bomo videli za koliko časa.
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem že nestrpen kaj bo danes na poti iz službe :D
A bi mogoče lahko imel kakšen vpliv na te zadeve precej bogi akumulator?
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Akumulator je velikokrat povzročitelj nenavadnih dogodkov, na tvojem mestu bi ga raje zamenjal, kakor pa tvegal kak skurjen računalnik....

Lp
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Napaka se (do sedaj) ni več pojavila, tako da mi sploh ni več nič jasno. Kar se tiče akumulatorja je sicer res še prvi (avto je letnik 2002) ampak nič še ne kaže kakšnih bolezenskih znakov popuščanja - vsaj avto zjutraj brezhibno vžiga. Foggy: kakšen vpliv pa lahko ima slab akumulator na "skuritev" računalnika - ali akumulator deluje kot nekakšen stabilizator napetosti?
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

peterles napisal/-a:ali akumulator deluje kot nekakšen stabilizator napetosti?
Deluje ja. Samo tudi ce je hin deluje tak (takrat se bolj deluje). Ni pa se dobro voziti brez njega...
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sedaj sem kot kaže rešil problem s števcem hitrosti in hkrati še "slab" akumulator.
Števec hitrosti je vezan na ABS zato sem preveril kontakte na samem števcu, na ABS centrali, na varovalkah v kabini in pri akumulatorju ter na relejih pri akumulatorju. Pri tem sem odklopil akumulator. Ker je izgledalo da je akumulator že precej na koncu sem ga napolnil.
Po tem je števec sicer delal precej boljše vendar je včasih še vedno za trenutek padel v prvih nekaj metrih vožnje. Akumulator je seveda še vedno s precej težavami poganjal štarter. Ravno ko sem se odločil da grem po nov akumulator pa zjutraj akumuator ni več zmogel niti obrata. Ko sem še enkrat pogledal v črno škatlo na akumulatorju sem opazil da je nekoliko odvita matica s katero je pritrjen kabel, ki gre mimo varovalk direktno na štarter. Matico sem privil nazaj in od takrat akumulator dela kot nov, čudežno pa je povsem izginila tudi težava s števcem.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Torej 99% krat je vrok ABS, ASR lučkam in težavam s števcem akumulator.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
mzorko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Sep 04, 2008 3:38 pm

zdravo!
vozim alfo 156 1.8 letnik 99 in med vožnjo se mi je začela prižigati lučka za ABS!! (rumena)
zanimivo pa je da se mi t alučka prižge le na avtocesti (oz. pri hitrosti nad cca. 120 km/h)!!
če vozim normalno se lahko vozim eno uro in ni ne duha ne sluh o njej, ko pa pospešim na avtocesti se mi pa v minuti prižge!!

ima kdo kako mnenje kaj bi to pomenilo, in kako lahko rešim problem???

hvala zaenkrat
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

mzorko napisal/-a:zdravo!
vozim alfo 156 1.8 letnik 99 in med vožnjo se mi je začela prižigati lučka za ABS!! (rumena)
zanimivo pa je da se mi t alučka prižge le na avtocesti (oz. pri hitrosti nad cca. 120 km/h)!!
če vozim normalno se lahko vozim eno uro in ni ne duha ne sluh o njej, ko pa pospešim na avtocesti se mi pa v minuti prižge!!

ima kdo kako mnenje kaj bi to pomenilo, in kako lahko rešim problem???

hvala zaenkrat
jo je najbolje dat na tester, ker kaže, da je neka napaka. lahko pa je samo slab stik, uničen kabel ali kaj podobnega. drugače pa, zdaj je zima, in je fajn, če veš da je vse kot mora bit in se ne sekiraš, ali bo delalo ali pa ne.
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Štrom jo matra. Štrom pa alfe...to ne gre skp. Vem za par primerov, k se jim pr visokih hitrostih razne lučke prižigajo. Tester ti verjetno ne bo nič pokazal. Sicer lahko probaš, sam mislm da je škoda evrov. Mehanik naj pogleda kable, če bo kaj odkril.
dlogarPo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Jun 23, 2008 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pred 14 dnevi se mi je prižgala lučka za airbag danes pa še za abs ko sem malo bolj zabremzal. bral sem že po različnih temah da se pri airbagu lahko kontakti pod sedežem razklenejo in posledično je potem to da se pojavi lučka pa seveda pri zategovalniku pasu. Če jaz to prav razumem je ta zategovalnik to k na hitro potegneš pas in zaskoči??? :S Zanima me kje se nahaja točno da pogledam pa da vidim in težavo poskusim odpraviti sam. Za abs me pa zanima kaj bi lahka blo ker sem tudi klical strajnarja in mi je rekel da bi mi lahko zablokiralo kolesa če sm močno stisnil zavoro... Seveda pa je rekel naj pridem da priključim na tester pa da pokaže kje je napaka... A je možno da zdej k je ful vlage da bi znalo to kaj vplivati na te senzorje in vse ostalo??? Dvomim da je akomulator kriv ker je nov.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

ne, zategovalnik pasa je napravica, ki pri zaviranju v sili potegne varnostni pas nazaj in ga napne, da ne pride do poškodb telesa zaradi nenapetega pasu. nevem pa kje se nahaja, niti kako bi ga lahko popravil...

glede ABS lučke pa je tako...italijanski avto + minus stopinje = napake ABS. zadnjič ko je blo minus 15 pri nas je meni tudi ABS malo zajebaval...malo je bil vklopljen, malo izkloplnjen itd. popravilo se je pa samo :lol: možno da je prišlo malo vode nekam in je zamrznilo itd itd. mislim, da ti bojo kar vsi na forumu povedali, da se jim je že najmanj enkrat prižgala (oslepljujoča, če lahko pripomnim) lučka za ABS, ki posledično ni delal. no, vsaj nekaj časa ne...
Odgovori
  • Informacija