ABS: Lučka

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Gre gre !! Samo rabiš stanovanjski kredit na 15 let :D[/quote]

Haha dobra Q_4 =D>
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Q_4 napisal/-a:Gre gre !! Samo rabiš stanovanjski kredit na 15 let :D
:mrgreen:

Lahko je tudi kak od konektorjev hin al pa kakšna svinarija okoli tipala. Na tvojem mestu bi vsakega posebej odklopil, malce pogledal če je kaj oksidiral, spucal, našprical kontakt sprej in šel na test. Če ni okej bi mal pogledal po kolesih in očistil tipala. Če tud to ni pol pa menjat. Mogoče rečunalnik pokaže kater bi lahko bil hin. To bo Tribes zagotovo vedel.

Če se pa na računalniku tega ne vidi, potem bi pa verjetno dobil rabljen senzor in bi sistematično vsak kolo sprobal.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Prednje ni problem odklopit, ker so pod havbo, ampak zadnji so verjetno kje pod sedeži zadaj ali pa pod plastiko od sedeža. Enostavneje in bolj učinkovito je da se avto priklopi - dela je 1 minuta.

Itak bo potrebno nedelujočega zamenjati.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Prednje ni problem odklopit, ker so pod havbo, ampak zadnji so verjetno kje pod sedeži zadaj ali pa pod plastiko od sedeža. Enostavneje in bolj učinkovito je da se avto priklopi - dela je 1 minuta.

Itak bo potrebno nedelujočega zamenjati.
Če se vidi na računalniku se popolnoma strinjam. Ampak ni nujno da so hin, lahko je samo slab konektor. Prednji so pod havbo, zadnji pa po bočno tapeto v prtljažniku. Ni nek gušt pri do njih je pa vsekakor bolj elegantno ugotovit preko računalnika.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

zmeri upor senzorja z multimetrom, pa vidiš če kater odstopa :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Scremer napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Prednje ni problem odklopit, ker so pod havbo, ampak zadnji so verjetno kje pod sedeži zadaj ali pa pod plastiko od sedeža. Enostavneje in bolj učinkovito je da se avto priklopi - dela je 1 minuta.

Itak bo potrebno nedelujočega zamenjati.
Če se vidi na računalniku se popolnoma strinjam. Ampak ni nujno da so hin, lahko je samo slab konektor. Prednji so pod havbo, zadnji pa po bočno tapeto v prtljažniku. Ni nek gušt pri do njih je pa vsekakor bolj elegantno ugotovit preko računalnika.
Hmmmmm mogoče se bo slišalo bedno ampak kako pa zgleda to čudo???? Verjetno je dobro vedeti da vsaj malce veš kaj iščeš. Namreč z ABS om še nisem imel nekega dela tako da ja ,.... Hvala za odgovore :oops:
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

podolgovat konektor, male pa female, nevem ponavad so bež barve na alfah 145 (156) ...

2 pina ma
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Z rdečo obkroženo in s puščico označeno:

Slika

Isti so zadaj, le da so skriti nekje v kabini.

Drugače pa je sam senzor pri kolesu, je pa verjetno vijak prijel in ne bo šel zlahka ali sploh odvit, zato ga bo potrebno vzet ven na alternativen način.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

ni nujno da lučka ugasne po ponovnem vžigu avtomobila, meni se je prizgala ker sm kr hudo kopu v hrib ko nisem prišel domou sem avto potem ene 5x ugasnil in vžgal vendar je še kar gorela, naslednji dan zjutraj ko sem hotel it v sluzbo vzgem avto je se vedno gorela ABS lučka, sem mislil da je senzor kriv vendar se mi je nato po prvem malo bolj močnem pritisku na zavora lucka ugasnila in abs je potem normalno deloval.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Z rdečo obkroženo in s puščico označeno:

Slika

Isti so zadaj, le da so skriti nekje v kabini.

Drugače pa je sam senzor pri kolesu, je pa verjetno vijak prijel in ne bo šel zlahka ali sploh odvit, zato ga bo potrebno vzet ven na alternativen način.
Najlepša hvala :wink: Mogoče bo zadaj malce zajebancije prej da poiščem :D
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

jaz imam isti problem, s tem da meni abs ne deluje, občasno dela (ampak preveč), večino časa ne. tudi jaz sem kopau po snegu, danes sem pa ugotovil da je v prednjem levem kolesu pretrgalo žico ki gre do konektorja na zavorno čeljust. vsaj mislim da je to senzor za abs, imam prav??
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ne, to je žička, ki sporoči, ko imaš obraljene zavorne ploščice. ABS kabel je precej bolj debel.
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

potem je verjetno hin senzor?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Senzor? Ni senzorja, v zavorni ploščici je kovinski del in ko pride do stika, zasveti lučka na armaturki za obrabljene ploščice - to je vse. Nima pa to nič veze z ABS sistemom. Veliko "mehanikov" pa te žičke poreže stran, ne vprašaj pa zakaj ...

ABS napaka ima ABS rdečo lučko, za zavorne ploščice pa je simbol oklepaja s klicajem ...

Slika
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

to vem ja. mislil sem abs senzor.. pardon.. meni oranžna lučka abs sveti..
Odgovori
  • Informacija