Zavore: Problem / Težave z zavorami - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Lukapse
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Feb 03, 2013 10:13 pm

Pozdravljeni. Imam AR 147, ki sem jo kupil pred 3 tedni (rabljeno). Danes ponoči sem začutil težave z zavorami. Ko želim zavirati, na stopalki začutim močne tresljaje in kot da se mi v stopalki vrti neke vrste krogla, ob katero zavorna stopalka "šoba". Takrat mi zavore ne delujejo, oz. zelo zelo slabo. To se mi zgodi v 4ih od 5ih poskusov zaviranja. Je pa res, da se je to začelo dogajat zdaj, ko imamo snežne zamete.

Sem pa avto že ob nakupu postavil do mehanika, naj mi pregleda tehnično brezhibnost. Rekel je, da ko se bodo naslednjič menjale zavorne ploščice, bomo še pobrusili diske. Drugače bi naj bile OK.

Kakšna ideja? ;)

Hvala, lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa ti veš, da imaš ABS sistem, kateri preprečuje blokiranje koles?
Kadar deluje ABS, so zavorne poti daljše.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

1. kot je napisal damijan
2. menjava diska (slaba kvaliteta le teh)
3. zrabljene ploščice in diski
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

ABS ?? ... WTF?? :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Pomoje bo tudi ABS, pa fant pač do zdaj ni vedel kako to zgleda #-o :) :)
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Q_4 napisal/-a:ABS ?? ... WTF?? :lol:
Sej veš, maslo, med in ABS to paše zjutraj na kruh :D

LP
Uporabniški avatar
Lukapse
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Feb 03, 2013 10:13 pm

dvomim da je to ABS, ker zavora sploh ne prime...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če se ob tem po snegu pelješ, potem verjamem, da se zavore obnašajo malo drugače kot po asfaltu... :)
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Abs na snegu nima pojma.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Meni so tudi zavore v tem snegu ratale "čudne". Isto kot pri tebi, s tem da meni primejo šele ko z vso težo pritisnem na pedal, pa še to slabo. Pa zraven je zvok tak kot da bi imel ploščice izrabljene, ampak bolj potiho (vem kakšen je zvok ko ni več ploščic, no in tak ni ;) )

Diski so mogoče že stari, ampak daleč od tega da bi bili izrabljeni, ploščice pa praktično nove. Ne vem, lahko da se je kakšna obloga naredila sedaj zaradi soli in rje pa to. Če parkrat agresivno zabremzam, je malo boljše, predvidevam ker se zavore segrejejo, ampak občutek je zelo nesiguren.

Ne vidim pa zavor nič čez železne feltne, bom pa ob priliki šel na dvigalo. Diski so drugače tarox narezani, ploščice pa brembo.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Jaooo.... eno so, da se ti na diskih malo rje naredi in potem malo ropota, prvih parkrat ko pritisneš na bremzo, dokler ne gre tisto dol....

Lukatu se je pa pač ABS vklopil in je zagnal paniko, ker se mu prej verjetno še ni... Luka... Daj enkrat na suhem pribremzaj na polno (po možnosti tako, da ne bo nobenega za tabo :mrgreen: ) pa boš videl, da bo stvar enaka, edino zagrablo bo bolj.

Problem je, ker se dosti nevednežev ustraši ko prime ABS in spustijo bremzo, ko bi jo mogli pa ravno poritn čez poden... No... novejši avtomobili majo to rešeno z BAS...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ne,ne, ABS nima pojma kaj sta to sneg in led. Pedala ti tak vibrira, da ti skor koleno ven vrže, ruži, kot, da se bo vse razletelo in zavornega učinka nimaš niti 5%.
To res sovražim.
Ko pedala zaropota, STOPI NA HUDIČA DO DASKE !!! :wink:

VENDAR zadeva je narejena tako iz razloga, da ne drsiš naravnost v avto pred sabo temveč, da lahko z ne pretiranim obračanjem volana avto usmerjaš, torej vozilo v katerega bi se sicer zaletel, obvoziš ali se zapelješ na pločnik in vsekaš gumo, a avto še imaš cel, ne rabiš popravljat karoserije in zavarovalna premija ti ostane in morda rešil kako življenje ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Lukapse
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Feb 03, 2013 10:13 pm

Hvala za nekaj dobrih odgovorov. Ostale, norčave pa bom spregledal. Sem pa danes na čistem asfaltu testiral zavore in delujejo brez problema.

Me pa ABS rahlo nervira, ker nikoli nevem kdaj mi bodo zavore prijele kdaj pa ne. In na slepo se po cesti vozit sigurno ni pametno. Ne spoznam se ravno dobro na avto-mehaniko, pa me zanima, če se da ABS izklopit. :D
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

odstraniš varovalko, vendar ti tega ne priporočam. Saj se boš navadil na abs
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

JC29 napisal/-a:Jaooo.... eno so, da se ti na diskih malo rje naredi in potem malo ropota, prvih parkrat ko pritisneš na bremzo, dokler ne gre tisto dol....
Danes sem malo bolj pogledal zadevo.

Pri meni je drugače ža dobro leto težava, da mi pedal na parkiranem avtu rata trd k kamen, baje mi nekje spusti vakum in s tem baje ni nič narobe. Ko avto prižgeš rata spet mehko in je.

No situacija je taka oziroma lahko jo opišem tako, da mi je med vožnjo isti filing kot če zamenjaš ploščice in moraš prej bremze "napumpat". Bremze mi sicer primejo na koncu, ampak morm pedal porint 3/4 v podn. Dejansko imam občutek, da mi šele pri polovici začne pedal sploh grabit. Pa zvok sem tudi dobro preposlušal in je podoben kot če pri zelo hitri vožnji zabremzam in začnejo diski bobnet, ampak takrat je močnejši zvok in tudi preneha.

Bom moral na dvigalo pa kolesa dol pa pogledat vsako ploščico posebej. Res dvomim, da gre za neko paranojo. :cry:
Odgovori
  • Informacija