Menjava prvih Amortizerjev - kaj kupiti

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

Živjo!

Na 156SW 2.4 20V me čaka menjava prvih amortizerjev in me zanima kaj je trenutno price/performance buy. Monroe me ne vleče, kakšne so kaj cene za kayabo ali kaj podobnega? Nekje v rangu do 120€ za kos. Hvala za odgovore, Alen
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bilstein B4 (to je pač OEM kvaliteta)... dobiš za 200€ komplet vseh štirih na ebayu.

Za 120€ na kos pa dobiš tud Bilstein B6/B8, Koni Sport ali kaj podobnega :D
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Alč napisal/-a:Živjo!

Na 156SW 2.4 20V me čaka menjava prvih amortizerjev in me zanima kaj je trenutno price/performance buy. Monroe me ne vleče, kakšne so kaj cene za kayabo ali kaj podobnega? Nekje v rangu do 120€ za kos. Hvala za odgovore, Alen
Tudi sam imam isti problem, moram menjat cel komplet, armot+fedre. Nimam pojma kaj kupiti. Pa še isti avto mam tolko da je Ti še..športno podvozje.
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

TribesMan napisal/-a:Bilstein B4 (to je pač OEM kvaliteta)... dobiš za 200€ komplet vseh štirih na ebayu.
Si prepričan ? tudi na 156 2.4 20v Ti ?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Poglej na italjanski ebay...
brixo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Jul 12, 2010 12:25 pm

Jst sm temu prodajalcu ze kak mesec nazaj pisu k prodaja vse 4 za cca 200€ pa noče niti slišat,da bi poslal v SLO :D

lp
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Pokličite Avto Markovič Škofja loka za Bilstein. Meni so po mailu poslali cene in so bili še nekaj evrov cenejši od prodajalcev na ebay-u.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ja sem jih poleti naročil na IT ebay. Cena je bila 240 za vse 4... Zaenkrat BP... Kako pa to da so ti sprednji spustili? Moji sprednji so bili pri 180.000 km še dokaj vredu, brez kakšnih mastnih madežev, tudi delali so še vredu. Zadnji, so bili pa že precej bogi...
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

JoHnI-B napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Bilstein B4 (to je pač OEM kvaliteta)... dobiš za 200€ komplet vseh štirih na ebayu.
Si prepričan ? tudi na 156 2.4 20v Ti ?
Podvozje od TI je v osnovi enako kot pri vseh ostalih 156. Razlika je samo amortizerjih ter fedrih. Torej, če menjaš komplet potem nima veze.Gledaš samo, da ustreza motorju (teža).
Če imaš karavana so na zadnji osi po vsej verjetnosti nivomat amortizerji na kar bodi tudi pozoren(v primeru, če boš menjal samo spredaj).
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

ARfan napisal/-a:
JoHnI-B napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Bilstein B4 (to je pač OEM kvaliteta)... dobiš za 200€ komplet vseh štirih na ebayu.
Si prepričan ? tudi na 156 2.4 20v Ti ?
Podvozje od TI je v osnovi enako kot pri vseh ostalih 156. Razlika je samo amortizerjih ter fedrih. Torej, če menjaš komplet potem nima veze.Gledaš samo, da ustreza motorju (teža).
Če imaš karavana so na zadnji osi po vsej verjetnosti nivomat amortizerji na kar bodi tudi pozoren(v primeru, če boš menjal samo spredaj).
Orginal armotizerji in fedri so gor se prvi,serijski! Sem bil 2tedna nazaj pri mehaniku da sva pogledala ce so nivomat ale ne, pa niso. Na vsakem armotizerju pa pise SPORT. Prevozenih pa imam 220 000km, dolgo so zdrzali.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Jaz sem imel enake original amortizerje le, da so zadaj bili nivomat.Vse skupaj sem nadomestil z Eibach Prosystem.
Je pa sedaj vprašanje ali želiš po menjavi avtomobil ohraniti na enaki višini?Verjetno boš težko dobil aftermarket vzmeti z enakim posedom.
brixo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Jul 12, 2010 12:25 pm

Axi napisal/-a:Pokličite Avto Markovič Škofja loka za Bilstein. Meni so po mailu poslali cene in so bili še nekaj evrov cenejši od prodajalcev na ebay-u.
Evo dobil sem odgovor za alfo 147 :

Citiram:

POŠILJAM VAM CENE ZA VAŠE POVPRAŠEVANJE

BILSTEIN AMORTIZER

PREDNJI 81EUR KOS
ZADNJI 135EUR KOS

MONROE REFLEX
PREDNJI 48EUR KOS
ZADNJI 54EUR KOS


V CENE JE ŽE VŠTET POPUST NA GOTOVINO.
DOBAVNI ROK MONROE 1DAN
DOBAVNI ROK BILSTEIN 2-3DNI

Če slučajno koga zanima...

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

430€ za komplet? WTF?!?

http://www.ebay.it/itm/4-AMMORTIZZATORI ... eb9&_uhb=1

Po takih cenah ko oni prodajajo za kos se na ebayu prodajajo v paru.
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

ARfan napisal/-a:Jaz sem imel enake original amortizerje le, da so zadaj bili nivomat.Vse skupaj sem nadomestil z Eibach Prosystem.
Je pa sedaj vprašanje ali želiš po menjavi avtomobil ohraniti na enaki višini?Verjetno boš težko dobil aftermarket vzmeti z enakim posedom.
Drži ! Zato pa nimam pojma kaj kupiti :D
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Ma to mi je zelo čudno, jaz sem sicer spraševal za Ford Mondeo in mi je dal ceno za vse 4 amortizerje 235€, na italijanskem in nemškem ebayu so bili najceneje 280-290€ s poštnino. Tudi pri tem linku, ki ga je Tribesman dal, je cena za amortizerje za Ford mondeo 266€ brez poštnine. Da bi bila pa takšna razlika v ceni med amortizerji za Mondeota in Alfo pa skoraj ne verjamem...Tako da tukaj meni nekaj ne štima :?:

Pa je to sigurno cena za B4 amortizerje? Da ni za B6 slučajno, tisti so precej dražji?
Odgovori
  • Informacija