Menjava oljnega filtra - AR 156, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

če imaš tavelik filter noter in ga ne dobiš ven, odšraufaš cevi za oljni hladilnik in gre.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Mislim da tale škatla nastavkov za filter stane cca 40 evrov. Jaz sem na koncu kupil samo en nastavek za 8 evrov...Cevi od oljnega hladilnika pa pusti pri miru, če se le da, ker so občutljive že same po sebi
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Da zaključimo to temo ki sem jo odprl....

Sam sem ugotovil, da se na alfi 156 2.4 20V mjet DA menjati filter olja brez da bi podiral auspuh pod turbino.

Odstranil sem plastični povezovalni del ki povezuje zračni filter in turbino (tudi zato ker sem menjaval tudi zračni filter).
Odstranil sem zasščitno pločevino na turbini in z običajnim pasom za filtre odšraufal filter od zgoraj(sicer je šlo po milimeter...). Filter gre ven zgoraj, res je, da ko ga vzameš ven ga moraš obrnit dol in se vse olje iz njega izlije.

Tako da....DA SE...neglede na dolžino filtra...sedaj je najdaljši možni filter...skoraj do tistega famoznega buča pod turbino...ne glede na dolžino se ga enostavno da zamenjat.

še ena slikca....slikano je iz vrha dol
Slika

pa še orodje ki sem ga uporabil...
Slika
Zadnjič spremenil svicar, dne Ne Maj 19, 2013 6:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Bravo.
1:0 zate
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Evo da je šlo, jaz imam pa manjši filter in sem ga, ko sem ga odvil, obrnil navzgor, tako da ni vse olje steklo iz njega.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Hh, jest niti roke notr nisem spravil.
Odgovori
  • Informacija