Tresenje ob polnem plinu: Polosovina? - AR 156, 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

Živjo!

No da opišem na hitro, 156 2.4 20v čipana pri tribesu(super gre), mi v drugi prestavi pri polnem pospeševanju (od 2000 do nekje 3500 obratov) potrese, to se malce(res komaj) čuti morda tudi v tretji pri v enakem razponu obratov pri polnem gasu. V 4. 5. 6. prestavi tega ni, tako da verjetno drsenje sklopke odpade. Sumim mogoče polosovino ali morda celo vztrajnik? Lahko da tudi gume gredo rahlo v prazno :?:

No pri speljevanju ali vožnji v drugi pod štantgasom mi malce pocvili jermen, vendar se to dogaja že 40.000km. Se lahko z jermenom zaradi tega bilokaj zgodi?(obraba) Servis je bil narejen na 182.000, sedaj jih imam 234.000. Vse ostalo je brezhibno.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce bi gume drsele bi se verjetno esp vklopu in lucka na armaturi bi utripala

vztrajnik bi tudi v visjih prestavah ropotal, verjetno se bolj
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

hja, nevem potrese zelo na drobno.. kot da bi recimo tk tk tk tk tk tk tk (ene 15x) naredilo v sekundi ali dveh... potem je itak že tistih 1500 obratov mimo in prestaviš v višjo..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno bo res polosovina...
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

TribesMan napisal/-a:Verjetno bo res polosovina...
Po moje tudi smo mi imeli isti problem pri 166.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Crazy Alfista napisal/-a:ce bi gume drsele bi se verjetno esp vklopu in lucka na armaturi bi utripala
Ja to z lučko proti zdrsnega sistema je mal čudno vsaj v našem primeru sicer imamo zimske gume ki imajo za sabo že zavidljiv 80000 km (septembra pridejo po 3 letih spet nove pirelli :D ) Lučka se vklopi ko avtomobil zazna zdrs ampak ko recimo avto drsi postrani (recimo ovinek) vsaj v našem primeru esp sploh ne zazna zdrsa in ne posreduje med tem ko pri polnem pospeševanju se pa takoj vklopi.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

križ v notranjem zglobu polosovine. Pogosta napaka, ker zmeče ven mast iz manšete in potem "laufa " na suho. Je pa velika verjetnost, da je poškodovana tudi šalčka, kjer se giblje križ.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ti cvili tudi v prostem teku? Verjetno je tisti nategovalec z vzmetjo ki ga recimo menjas vsak drugi glavni servis ali pa vsak.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Foter je imel pri laguni 2 podoben problem je bila kriva polosovina.
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

v prostem teku nič ne cvili, le če recimo malce prehitro prestaviš v višjo prestavo in padejo obrati pod 1000 ali 900 potem malce pocvili.

Hja za polosovino sem pa skoraj ziher da je to to, je pa tako da nima lufta, pa tudi če recimo pohodim drugo le do 3/4 nič ne potrese. Bom videl če bo kaj sprememb :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tale opis skoraj ziher pripada polosovini. Sklopka ni, vztrajnik tudi ne, gume ne verjamem. Sam vprasanje kolk je zjebana. Jaz bi sel.cimprej nekam preverit, ker bo ceneje, ce se bo dalo vseskupaj.se obnovit, ce ne bo prevec zjeban.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Bom v tejle temi, ker je mozno da se navezuje na polosovino. Ko med voznjo do konca zavijem v desno se slisi neko skrtanje, kot bi bil zdrobljen lezaj. Je mozno da je kak kriz na polosovini? Spet :? Glede da to da sem moral 1x ze menjat polosovino in sem se z zjebano prevozil par tisoc kilometrov, je mozno da je zdaj sla šalčka?

Pa se to, se da kako preverit ce je kak kolesni lezaj zanic? Ker imam obcutek da se mi malo oglasa en lezaj.

Je mozno da je oboje povezano...tuljenje lezaja med voznjo in skrtanje pri polnem zavoju v desno?

LP
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Lezaj preveris tako, da dvignes kolo in ga obracas. Ce he zjeban kaj hitro zatuli.
Glede polosovine pa bo verjetno tvoja domneva žal resnična.
Zjebano polosovino je najbolje takoj obnovit/zamenjat, da ne naredis se vec skode.
Meni se je sicer enkrat na fiatu snela in je tako ružilo. Bili smo prepričani, da je slo vse k vragu. No na sreco je bilo treba sam nazajbsedtavit, manjseto zamenjat in namazat. Kako je do tega prislo pa nimam pojma.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ti škrta na full locku je verjetno problem v homokinetičnem zglobu.
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

da obudim malo to temo,

imam isti avto 2.4 20V.

Pri dodajanju in spuščanju plina mi vedno nekaj poči spredaj. Sumim polosovine, bom pa jutri preveril še nosilce motorja.
To se zgodi tudi ko prestavim in spustim sklopko.

Na podvozju so na novo power flex puše, tako da dvomim da je kaj s tem.

Je še kdo ki je imel podoben problem?

Če je kdo v okolici LJ ki bi kaj več vedel o ropotu se lahko tudi pripeljem naokoli.

Edit 1:
Ko se peljem 50 km/h in pritisnem sklopko ter jo držim notri je zvok prisoten non stop.
Odgovori
  • Informacija