Menjava servo črpalke - AR 156, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
denis0907
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 7:15 pm

Pozdravljeni. Imam težave z demontažo servo črpalke na 156 1.9jtd. Snel sem že polastičen pokrov na motorju, jermen, dovodno in tlačno cev na črpalki, jermenico ter pritrdilne vijake, tako da zdaj črpalka prosto giblje, ne morem pa je dobiti ven. Lepo bi prosil za kakšen nasvet.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

še ena plastika je na pumpi. tisto dej stran pol bo pa šlo mal se je treba igrat :)
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni.. si bom kar sposodil temo glede servo črpalke.....
Imam razdrt avto ker menjujem alternator... pa sm pod jermenico od servo pumpe.. videl malo mastno. Ni to neka svetla maščoba... tako črn suh šmir... kot da to z leti počasi uhaja iz servo pumpe.. Sicer ni nič narobe, kar se tiče servo sistema.. Z luftom pa je tko.... Aksijalno.. (ven-noter) ima tko, milimeter do dva lufta.. gor-dol pa ni zaznat nobenega lufta.
Je tukaj kak mehanik,, al pa kdo ki je že večkrat videl kako zgledajo servo črpalke skoz leta.. so suhe, al so mal mastne? Avto ma frišnih 300.000km

ne vem, al naj iščem novo, obnovljeno... al naj pustim dokler laufa:) Ker zgleda cela jeba to še enkrat šraufat.. Ampak če se lotim vse prevetivno obnavljat... ni konca.. :)


hvala
rock n' roll
eduardo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Nov 05, 2014 1:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ilirska Bistrica

Pozdravljeni,
Pred nekaj dnevi mi je mehanik zamenjal homokinetični zglob,
Sedaj pa mi ne dela servo :D
Oziroma,ko je avto na obratih dela servo normalno,ko stoji na mestu ali pa ko ni obratov(spustim gas)kot da servota ni!!!
Je to povezano z menjavo zgloba???
Je šla črpalka od servota,al je lahko kaj drugega???
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Hmmm... kot da ti na štand gasu ne dela dovolj tlaka pumpa... Verjetno je lahk res črpalka šla, druge možnosti so še cevi zabasane, staro olje v sistemu...
Če ti porihtajo povej kako ste rešili!
Slika
eduardo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Nov 05, 2014 1:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ilirska Bistrica

Zamenjali smo posodo od olja za servo,
Sedaj deluje vredu,
Verjetno je bil filter v posodi od olja,
Možno da bi delovalo tudi če bi samo očistil filter,
Je za provat....
fanikarado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 25, 2015 11:39 am

lep pozdrav sem novi na tem forumu tako da ne vem ce spada moje vprasanje pot to rubriko pred kratkim sem kupil alfo 156 1.9 jtd letnik 2001 bila je malce udarjena tako da je bilo levo kolo pri kraku odtrgano no zamenjal sem krak in dal avto na optiko pred tem se mi je pojavila se ena tezava vendar zacelo je ropotat pri servo crpalki ta ropot ni standardni kot je recimo pri odpovedanju crpalke volan dela normalno ropot je pa samo pri prostem teku snel sem jernen in ropot je izginil poskusil sem z roko ce ima crpalka zracenje ja ima ne vn in not vendar gor in dol opazil sem se da je pod bosch crpalko za gorivo oz na zadnjem delu servo crpalke kar nekaj ostruskov mislim da gre za alu ostruske torej mi ne ostane nic kaj drugega kot da zamenjam crpalko imam eno vendar od bencinskega motorja 1.8 twinspark ali mogoce ve gdo ali ta crpalka pase v 1.9 jtd prosim za vsak odgovor l.p
Zadnjič spremenil fanikarado, dne So Apr 25, 2015 1:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jaz bi te samo prosil, če v bodoče svoje pisanje razdeliš na stavke. Tole je namreč izredno težavno brat.
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Pozdravljeni. Imam Alfo Romeo 156 1.9 jtd 85kw 120k in imam problem glede volana. ](*,) Včeraj sem se malo špilav po parkpalcih (saj vete zdaj ko je sneg pa to) in naenkrat se mi je zdelo da mi je na podvozju na levi strani nekaj poknalo oz. kot bi kolotek odstopil in bi guma po koloteku pošobala (to se je zgodilo pri do konca zasukanem volanu v levo). Pregledal sem kolotek in podvozje vendar je vse vredu. No in ko sem se peljal domov je volan normalno deloval vendar ko sem se približeval križišču (ko spustiš gas) je volan postal zelo trd ( kot da nebi mel serva). No in zdaj sem ugotovil da servo ne deluje pod štantgasom oz pod nizkimi obrati (do malo več kot 1000 obratov). Vendar ko sem prej avto vgasnil pa še enkrat prižgal pa je volan deloval normalno tudi na nizkih obratih (se mi je na čas zazdelo da bi rad bol trdo šel ampak je šel solidno mehko kot je treba). Jas sumim ne kakšno zadelano cev tako da pač more pumpa delovat na večjih obratih da doseže zadosten tlak. :?: me pa zanima če ima pa kje ima servo olje filter? Avto imam šele nekaj mesecev in včeraj sem pregleda olje in ga je dovolj vendar se mi zdi da je že bol župi podobno ko pa olju. :lol: Hvala za dogovore.
Odgovori
  • Informacija