Radio v 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Mam en problem!!
V mamino 147 sem zmontiru originaln radio, vse lepo paše, ampak pol sta mi začela utripat una dva displeja, ki kažeta kilometre in zunanjo temperaturo. Če kdo ve kaj bi blo lohk narobe, kar z besedo na dan.
Na Avtotriglavu so me samo debeu gledal, ko sem jim povedu, pomagat mi pa niso znal. Klicu sm tut h RadioVili, njemu je to utripanje znano, ampak ne v kombinaciji z originalnim radiom.

LP
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

probaj na testeru pogledat če javi kako napako !?
Uroš
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Damn, tudi meni občasno utripajo kilometri in št. prevoženih tisti moment, le da imam jaz drugi radio! Se še nisem poglobil v tole, ker se mi je 3x zgodilo kaj takega, me pa sicer zanima kje je vzrok.
Lp G.A.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Če samo osvetlitev utripa potem je možno da je vlečen skupni napajanje in je malo prešvoh, ko radio potegne več štroma ga pač mora nekje dobiti, sej kokr se mi zdi se displeja prižgeta ko daš kontakt 8)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Merlin napisal/-a:Če samo osvetlitev utripa potem je možno da je vlečen skupni napajanje in je malo prešvoh, ko radio potegne več štroma ga pač mora nekje dobiti, sej kokr se mi zdi se displeja prižgeta ko daš kontakt 8)
Sej glih to, ker osvetlitev ne utripa, samo številke se prikazujejo in izginjajo, ampak to se nebi smelo dogajat pri originalnem radiu.
Aja, številke non-stop utripajo z enako hitrostjo.

Našu sem tole debato:
http://www.alfaowner.com/Forum/showthread.php?t=16828
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Ja to je očitno pri 147 kar standard. Meni z originalnim radiem včasih malo utripa, včasih se med vožnjo radio sam ugasne in prižge nazaj ali pa zmrzne (nobena tipka se ne odziva). Ampak, ker potem spet začne delat ni take panike. To je sistem za zabavanje uporabnika, da ni dolgčas..

LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

opankar napisal/-a:Mam en problem!!
V mamino 147 sem zmontiru originaln radio, vse lepo paše, ampak pol sta mi začela utripat una dva displeja, ki kažeta kilometre in zunanjo temperaturo. Če kdo ve kaj bi blo lohk narobe, kar z besedo na dan.
Na Avtotriglavu so me samo debeu gledal, ko sem jim povedu, pomagat mi pa niso znal. Klicu sm tut h RadioVili, njemu je to utripanje znano, ampak ne v kombinaciji z originalnim radiom.

LP
Torej na servisu sem se pozanimal okrog tega problema !
Rešitev je tester in zagon funkcije raspoznava avto radia. (ali nekaj takega)
Potem dela normalno.
Uroš
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Uroš napisal/-a:Torej na servisu sem se pozanimal okrog tega problema !
Rešitev je tester in zagon funkcije raspoznava avto radia. (ali nekaj takega)
Potem dela normalno.
Avto je bil že prejšnjo soboto priklopljen na tester, nardil so točno to kar si napisu, ampak računalnik radia ni prepoznau, čeprau je originalen.
So rekl da bodo prašal v italijo na Alfo, zakaj to ne dela in kako to uredit.

Vseeno hvala.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Ok, potem je nekje v compu feler verjetno !?

Vsekakor pa ti želim da porihtaš !

l.p.
Uroš
luigi61
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: To Mar 09, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mislim, da si ti un, ko sem mu jest prodal ta avtoradio :mrgreen:

Ne se ustrašit, z radiem ni nič narobe. Moram pa priznat, da ko sem ta radio jaz ven vzel in dal noter mojega Sonya, se je tudi meni pričelo to utripanje. Je pa zelo redko, tako enkrat na dva meseca. To je po moje en serijski bug na 147-tkah ob menjavi avtoradija (očitno kakršnegakoli).

Je pa una ideja s testerjem in prepoznavo zanimiva. Bom poskusil naslednjič na servisu. Očitno ga nekaj zmoti, ko se enkrat CAN linija odklopi. Prokleti programerji in njihove greške.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dvomim da bo imelo vezo ampak probaj odklopit acc. za celo noč in boš potem videl če bo še utripalo.

LP Joseph
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

luigi61 napisal/-a:Mislim, da si ti un, ko sem mu jest prodal ta avtoradio :mrgreen:

Ne se ustraš***, z radiem ni nič narobe. Moram pa priznat, da ko sem ta radio jaz ven vzel in dal noter mojega Sonya, se je tudi meni pričelo to utripanje. Je pa zelo redko, tako enkrat na dva meseca. To je po moje en serijski bug na 147-tkah ob menjavi avtoradija (očitno kakršnegakoli).

Je pa una ideja s testerjem in prepoznavo zanimiva. Bom poskusil naslednjič na servisu. Očitno ga nekaj zmoti, ko se enkrat CAN linija odklopi. Prokleti programerji in njihove greške.
Ja, jest sm ta. Sej radio uredu dela sam uni ***** nočjo nehat utripat.
To prepoznavanje preko testerja pride v poštev samo z originalnim radiom, pa še to očitno ne z vsakim.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Odgovori
  • Informacija