Trese v mirovanju - AR 156 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Si bom sposodil temo, čeprav ne gre za GT, ampak 156.

Story time: Pri moji 156 8v 115 hp že cca. 30.000 km opažam nenormalno tresenje (volana, sedeža, v bistvu celotnega avtomobila). Zanimivo je to, da je tresenje prisotno samo ob protem teku in ko z avtom stojim (recimo, če pri 50km/h dam v ler, ne trese). Po tem ko speljem (speljevanje iz mrtve točke z nizkim plinom najbolj trese - razmetava sprednja kolesa) avto nič več ne trese, ne glede na kombinacijo, ali dam v ler ali se vozim v ekstremno nizkih obratih.

Menjali smo vse nosilce (motorja in menjalnika), ki je zadevo izboljšal samo v kompaktnosti delovanja avtomobila. Tresenje in vibracije v prostem teku in zelo nizki hitrosti so ostale nespremenjene. Kot rečeno, med vožnjo vsem obratih avto normalno deluje, tudi ob prestavljanju ni tresenja, kar bi moralo izključiti vztrajnik. Avto ima okoli 300.000 prevoženih.

V prostem teku relativno močno trese volan, čutijo se vibracije sedeža, vibrira tudi pokrov motorja. Najhuje je pri speljevanju z nizkim plinom, trese do te mere, da sprednja kolesa ''razmetava''. Včasih tega ni počel, počasi sem lahko speljal tudi brez plina in ni treslo niti pikico. Sedaj če želim brez tresenja speljati, moram dati obrate vsaj na 1800. Če na mestu pritisnem na plin in zvišam obrate (lahko tudi za samo 200 obratov), tresenje preneha.

Avto vžiga normalno, ob ugašanju se sliši včasih kovinski zvok, ne ugaša tekoče (občutek je kot da se ''zaleti''). Prosti tek (poleg opisanega) normalno, vleče normalno, prestavlja normalno, sklopka normalna.

Ali je to znak, da je en od injektorjev (ali vsi) z nizkih obratih zamašen? Avto ima nek powerbox iz 8 let nazaj vgrajen. Je mogoče vztrajnik ravno tako smotano obrabljen da trese samo v teh pogojih? Glede na to, da sem predvideval da bodo nosilci rešili to težavo sem malo v temi. Razmišljam, da bi naslednji korak (ki bi bil bolj na slepo) obnova injektorjev. Mnenja?



Edit: premaknjeno v primernejšo temo ... (MaStr) :wink:
Odgovori
  • Informacija