147 GTA hladilnik motornega olja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Včeraj sem ob menjavi gibljivih cevi na izpuhu ugotovil, da je hladilnik motornega olja hladen. Kljub temu, da je bil motor ogret na delovno temperaturo in je imelo motorno olje 100C. Obstaja kakšen termostat za motorno olje pri 3,2 V6 motorju? Oziroma če ima kdo idejo kaj je narobe.

Hvala
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ja, termostat ima... tam kjer se prišraufajo cevi na motor, v tistem delu.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Na tej sliki je v mesing matici na vrhu slike, mogoče probaj ogreti olje še malenkost višje, saj tam do 120-130 stopinj ni nič nenavadnega, če bo tudi pri takih temperaturah hladen oljni hladilnik potem je možnost zaštekanega termostata ali pa je hladilnik zapacan z oljnimi usedlinami po toliko letih.

Slika
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Danes sem jo malo gnal, olje se ni hotelo segret čez 100C, števec temperature olja je nenatančen. Ko sem prišel domov, sem ugotovil da je dovodna cev vroča, odvodna pa mlačna, se pravi da je hladilnik pretočen in termostat deluje. Najbrž pa rabi več kot 110C da odpre

Hvala za pomoč.

lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Če je samo mlačna izhodna cev je lahko tudi zelo slab pretok skoz killer
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Včeraj sem ji privoščil menjavo olja. Wolf 5W-50. Wolf v vseh avtih uporabljam že 3 leta, sedaj sem ga nalil še v GTA.

http://www.wolflubes.com/TDS/tds_23117_ ... 150_lr.pdf
Najbolj pomembnega podatka sicer ni. (HTHS) Sem pa prepričan da je neprimerno boljši od selenie 20K. Dobil sem ga za 5,5€ liter. Se bom en dan zapeljal proti gorjancem (vahta), da dobro segrejem olje, pa bom videl kaj bo "povedal" hladilnik.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

kosir1234 napisal/-a:Če je samo mlačna izhodna cev je lahko tudi zelo slab pretok skoz killer
v teoriji pije vodo, da je odvodna cev mlačna, če termostat samo delno odpre in se olje ohladi v kilerju
Odgovori
  • Informacija