Menjava 4x amortizerji in vzmeti

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zgleda da drgne tudi po blatniku, vsaj na levi strani. Na desni ni tako grozno, je pa tudi prisotno. Tale tepih ni ravno grozno povešen, izgleda čisto ok.
IMG_20210519_215813.jpg
Je normalno, da so vzmeti tako stisnjene na ravnem?
IMG_20210519_215754.jpg
Posnetek


Zadnje vzmeti so sicer zgleda prave (Ew1020002ha).
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

imel....sicer na 156ki in prokit :?
Avto je bil tudi na pogled zadaj nižji kot spredaj ( kot da glisira in to sem videl veliko znižanih 156 takih....)
sem reklamiral zadnje fedre ( so za vse verzije enaki) dobil nove in enako. spredaj je šel avto dol narmalno za cca 3 cm, zadaj pa za cca 5cm

potem sem iz aluminija naredil distančnik cca 1,5cm in tako dvignil avto zadaj za 1,5
po tem posegu je bil avto lepo poravnan, mogoče je bil spredaj malo nižji, drsal ni več razen polno naložen in kakšna večja udolbina na cesti


aja , pa gume so bile 225/45*17.... in so bile "poravnane" z blatniki ( original so bolj skrite notri), drsalo pa mi je po "tepihu" in po odbijaču na stiku z blatnikom ( blatnik ni bil podrajsan, odbijač pa kar vidno)

v glavnem, pro kit mi ni bil ravno všeč, sem rekel, da drugič raje nastavljivo in imaš mir


Pa še odgovor na tvoje vprašanje - ja je normalno, da so tako stisnjene, ker so kao progresivne vzmeti. zato imaš tudi oblečene v silikon, da ne drajsajo špiral med seboj
meni so se zdele premehke oz namenjene manjši teži, kot je dejanska in so bile že v štartu preveč stisnjene
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Evo vse razlozeno, lahko se pa tudi trda guma naredi za distanco in se malo dvigne rit.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Jaz sem na 147 dal grayston gumi distančnike, pa lahko še štelam višino (odvisno ali jih postavim v večjo ali manjšo reži vzmeti).
Je pa identičen problem, spredaj ok, zadaj pa kot bi še 120kg vozil v gepeku.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Se pravi je normalno, ni pa v redu :) Vidim, da niso ravno tile ProKit neki biser potem...
Te gumice so potem nekaj takega? https://www.demon-tweeks.com/eu/graysto ... er-277238/" onclick="window.open(this.href);return false;

Samo a to stoji gor? Vsaj zgleda grozno hojladri :)

Gricko, se da naredit še en par? :mrgreen:
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Takšno ja. Pri dvignjenem avtu stlačiš not. Nastaviš, spustiš avto, se zapelješ krog okoli bajte in se čudiš. Nastavljanje parkrat popraviš :lol: in pozabiš. Se ne premakne nikamor.
Za na track ob priliki lahko spustiš, za otovorjen izlet s familijo pa dvigneš.
Je ziher kakšna vrstica o tem v moji temi.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ok, hvala :) Slučajno veš iz glave kakšno velikost rabim? Me sicer malo skrbi, ker tam piše, da je to začasna pomoč, jaz bi pa to rabil kar za stalno :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tudi jaz imam za stalno, že kar nekaj let, res pa v teh letih ne nabiram omembe vrednih km...
Velikost... ne! me! držat! za! besedo!, pa še če je razlika napram 147 ne vem, po arhivu paypala piše GE14. To naj bi bilo za 26-38mm gap, preveri...
Mene je takrat koštalo 33 funtov, konec 2014, ko je kraljica še bila v EU... (hmmm, dolgo že imam kačo...)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

u zakon za tole... mam na 166 nove fedre, amortizerje, pa mam zadaj 1cm nizji avto ko spredaj...
sprobam tole.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

SilverMan hvala! Bom pa še preveril, seveda :)
Odgovori
  • Informacija