Menjava 4x amortizerji in vzmeti

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

moofdi napisal/-a:Imam izkušnje z drugo opcijo (Eibach komplet), zadeva je trša, vendar za moje pojme še sprejemljiva, lega odlična!
+1
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Da ne bo pomote jaz sem dal takrat na 8 let staro 156 ko nove fedre in nove amortizerje.
Toda avto je bil se vedno nekaj vreden ko sem ga prodal. Z novo robo sem bil zadovoljen, bila je kot OEM

Misljeno je bilo, da je pri 14 let starem avtu in teh kilometrih material ze zmatran in da bo verjetno namesto navdudenja sledilo razocaranje ob 700-800 eur stroskov saj bo obremenil celotno podvozje itd.
In dobra rabljena roba je boljsa kot zanic roba.
Ali imas TV, ki ne dela ali pa rabljeno, ki dela.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Narobe razmišljaš.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Tevž156 napisal/-a:Ali mora zraven kupiti še kaj?
npr:
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :6225.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsakeršno mnenje, izkušnja in nasvet je dobrodošel. Bom poskušal redno odgovarjati, kolikor bo čas dopuščal.
lp,
M
te z linka so sprednje. neke hude potrebe po menjavi ni

ko boš menjal, pa le nabavi zadnje. takole izgledajo tudi na tvoji zadaj najbrž:
Slika

jaz sem pri Potokarju dobil Monroe-jeve za zadaj:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfasan napisal/-a:pri tako starem avtu in toliko kilometri vložek samo v federacijo cca. 700 ali več € ni najbolj pameten. Namreč avto je vreden mogoče enega rozića. To je samo moje skromno mnenje.
Poišči rabljene fedre, ki so še v odličnem stanju in boš dal za vse 4 maksimalno 80-100 €.
Enako naredi z amortizerji, včasih jih kdo prodaja ali pa jih je ravno zmontira in potem mu je avto crknil in prodaja skoraj novo robo po delih.
Namreč zdaj boš dal za federacijo 700 €, čez en teden za turbino 400, čez 1 mesec za ličarja 500 €, pol ti bodo roke šle pa polosovine.
Ejga, raje denar porabi za nafto.
Raje ne svetuj takšnih nebuloz!
In res si sanjaček!
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Pametnjakovici!
Bom vprasal takole.
A se splaca mrtvemu cloveku presajat srce.
Po vase: Itak, da se, saj bo potem lajko zopet na polno aktiven.

Vsako vlaganja v neko stvar mora nekje imeti smisel.
drugi primer.
Kolk od vas ima se crnobelo TV, saj se jo pa ja splaca popravljat in imet.

Tevž, razmisli najprej racionalno, racionalnost ti bo koristila v zivljenju.
Ce denar ni vprasljiv in si se odlocil pol pa go for it pa eibache gor.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mrtvemu človeku se ne presaja srca, pravtako kot se avtu, ki leži na odpadu ne menja delov.

Zdaj koliko boš investiral v menjavo se moraš sam odločit, pri nakupu rabljenega materiala je riziko da dobiš iztrošen material (sploh amortizerji, ki je znano da zdržijo več ali manj 100-150kkm...), preverit take stvari pa je težko.
To je isto kot bi menjal sklopko in bi dal notri rabljeno... Verjetno nobenemu tukaj ne pride na pamet da bi naredil kaj takega?

Zdej če ne nameravaš avta obdržati pol ti je vseeno, če pa se boš vozil še par let, potem pa je nakup novih amortizerjev zelo smiseln, če ne drugega zaradi lastne varnosti.
Misljeno je bilo, da je pri 14 let starem avtu in teh kilometrih material ze zmatran in da bo verjetno namesto navdudenja sledilo razocaranje ob 700-800 eur stroskov saj bo obremenil celotno podvozje itd.
Tole je pa BS... Novi amortizerji si verjetno nekaj najboljšega kar lahko narediš na starem avtu, da izboljšaš lego na cesti. In noben del podvozja zaradi tega ne bo preobremenjen.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je že TribesMan vse lepo odgovoril!
In če že sebe ne maraš, @alfasan, ne sili tudi drugih, da z neizpravnim vozilom pomenijo nevarnost tudi za druge. V prometu.
Tevž156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 8:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica/Trebnje/Ljubljana

Ok. Hvala za vsa mnenja.

Najprej bi razčistil par stvari. Delam v avtomobilski industriji in vem kaka je vrednost mojega vozila. Ravno tako vem zakaj bom kupil nove amortizerje in vzmeti.

Alfa mi dobro služi že 6 let, naredil sem vsaj 180.000 km v tem času in jo planiram obdržati tudi ko bo pri hiši novejši avto.

Zato bom kupil nove amortizerje in planiram nakup nekaj bolj v top rangu, ker si želim da zadeva dela dalj časa in da dela dobro. In pa nekdo bolj pameten od mene je nekoč rekel sem prereven da bi kupil poceni.

Tako, da hvala za vse nasvete. Gregason007 najbolj me je zanimalo z temi šalčkami. Imam pa še vprašanje če so lahko komplikacije se so vzmeti bilten, šalcke pa Monroe?

V smislu ceneje sem imel bolj v mislih če lahko kdo zrihta/ve za kak popust in pa priporočila o kvaliteti amortizerjev drugih znamk ki so na nivoju Bistin.

Tribesmen vem da je nekje zapisal da Monroe niso primerne za Alfe zaradi monotubne zasnove. Taka mnenja sem pričakoval tukaj in upam da se ta tema naprej razvije v tej smeri.

Se enkrat hvala vsem za mnenja in se opravičujem za pravopisne napake tole sem spisal na mobilniku.

Lp, M
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Tevž156 napisal/-a: Ravno tako vem zakaj bom kupil nove amortizerje in vzmeti.
=D> to si dobr napisu.

Z Monroe Reflex sem js zaenkrat zadovoljen, imam jih v kombinaciji z Eibach Prokit fedri.
Pri klubskem partnerju so 300eur komplet, za člane kluba pa še 20% popust.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Bojanxe napisal/-a:
Tevž156 napisal/-a: Ravno tako vem zakaj bom kupil nove amortizerje in vzmeti.
=D> to si dobr napisu.
...
x2! =D>

Drugače pa priporočam, je tudi cenovno ugodnejše, amortizerje Kayaba Excel-G, TwinTube, oljno plinski in vzmeti Lesjofors.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tevž, ne pozabi, da moraš potem podvozje homologirati, torej rabiš:

- račun za vso robo + TÜV certifikat
- potrdilo o strokovni vgradnji
- nastavitev optike podvozja

Z vsem tem prijaviš vpis v kartonček, naredijo pregled, poslikajo zadevo in potem vpišejo v homologacijo.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

No, glede na stanje pred pol leta:
računov za robo ne rabiš,
TÜV rabiš samo za fedre (amortizerjev se ne homologira),
potrdilo o vgradnji,
optika,
nastavitev luči.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Tevž156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 8:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica/Trebnje/Ljubljana

SilverMan napisal/-a:No, glede na stanje pred pol leta:
računov za robo ne rabiš,
TÜV rabiš samo za fedre (amortizerjev se ne homologira),
potrdilo o vgradnji,
optika,
nastavitev luči.
Hvala. Zadevo bom definitivno homologiral. Vgraditi planiram pri mehaniku, ki mi bo izdal potrdilo o vgradnji, TÜV dobim ob nakupu, račun pa tudi ker za cca 500€ ne bom dal brez računa. Lažje reševanje kasnejših reklamacij itd...
Nastavitev luči pa tako in tako opravijo pri homologaciji npr. Avto Krka itd.

Optiko pa tako in nato opravim vsaj 2x letno ob menjavi gum (ali več če so menjave na podvozju).

Zanima me še kako je z samo vgradnjo. Kaj vse načeloma potrebujem da mi ne bo avto stal na dvigalu 2 dni. Zdaj vem da moram te salčke nabaviti. Nagibam se za nove tako spredaj kot zadaj.
Tukaj imam vprašanje če npr. kupim Blistin amortizerje morajo biti nosilci (salcke) tudi od Blistinove ali je lahko druga znamka. Vpliva tudi kvaliteta teh na samo vožnjo?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Jaz sem se zmenil za menjavo kar na AMZS. Ob 7h pripeljal, dobro uro "svetil" zraven, v dobrih 4h je bilo vse fertik. Kartonček pride po pošti čez kak teden. Okrog 150EUR. Bi bilo hitreje, če bi vijaki/matice sodelovale, pa niso...
Menjal fedre, amortizerje, eno zgornjo roko, zajle ročne in še kako malenkost spotoma.
Glede ostalega ti ne bi znal povedat, ker je pri meni bilo še v solidnem stanju.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija