Menjava 4x amortizerji in vzmeti

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

No ko sem jaz montiral koni sport kit nisem menjal nobenih šalčk in tudi ni bilo potrebe.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

SilverMan napisal/-a:No, glede na stanje pred pol leta:
računov za robo ne rabiš,
TÜV rabiš samo za fedre (amortizerjev se ne homologira),
potrdilo o vgradnji,
optika,
nastavitev luči.
klical vceraj na avto krka v mb.

za homologacijo feder se rabi tuv in optika. zmontiras lahko sam, ne potrebujes potrdila o strokovni vgradnji. pac izpolnis da si sam vgradil. tud glede visine snopa luci so mi rekli da oni nimajo nic z tem, da to preverjajo na tehnicnem pregledu.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Očitno torej vsak malo po svoje dela. Tole z lastno vgradnjo je sploh cvetka. Saj ne rečem, da marsikdo med nami ne naredi bolje kot "usposobljen strokovni delavec", ampak tole je le v stilu "član nadzornega odbora nadzoruje delo nadzornega odbora" :mrgreen:

Jaz sem dal itak vse na AMZS, tuv seveda je, na optiko popust in luči brezplačno (član).
Morda sem dal kaj več za delo, po drugi strani pa tudi svinčnika nisem prijel za drugo kot podpis, račune imam pa za vse.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kje pa izploniš, da si sam vgradil, če moraš priložit potrdilo o strokovni vgradnji? Zahtevane so naslednje priloge k obrazcu za vpis predelave:

1. Prometno dovoljenje št.:
2. Račun ali kupoprodajna pogodba št. (če vozilo ni registrirano):
3. Pooblastilo lastnika vozila (če vložnik ni lastnik):
4. Potrdilo o skladnosti SA/SB/SC oz. izjava o ustreznosti A/B/C:
5. Potrdilo o strokovni vgradnji dodatnih delov na vozilo oz. tehnično poročilo o predelavi vozila št.:
6. Certifikati o homologaciji vgrajenih delov št.:
7. Potrdilo o optični nastavitvi geometrije podvozja:


(AMZS)

Ali direkt od Krke:

Vlogi je potrebno priložiti

potrdilo o skladnosti vozila ali izjavo o ustreznosti vozila ali registracijski dokument (prometno dovoljenje),
potrdilo o homologaciji vgrajenih delov pri predelavi ali poročilo o odobritvi (npr. TUV) ali potrdilo o odobritvi proizvajalca vozila,
tehnično poročilo predelave vozila o vgradnji odobrenih delov,
prometno dovoljenje oziroma dokazilo o lastništvu vozila.

Razen, če je bilo mišljeno, da ti vgradiš zadeve sam, oni pa te skasirajo montažo, da ti potem vpišejo :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

SilverMan napisal/-a:Očitno torej vsak malo po svoje dela. Tole z lastno vgradnjo je sploh cvetka. Saj ne rečem, da marsikdo med nami ne naredi bolje kot "usposobljen strokovni delavec", ampak tole je le v stilu "član nadzornega odbora nadzoruje delo nadzornega odbora" :mrgreen:

Jaz sem dal itak vse na AMZS, tuv seveda je, na optiko popust in luči brezplačno (član).
Morda sem dal kaj več za delo, po drugi strani pa tudi svinčnika nisem prijel za drugo kot podpis, račune imam pa za vse.
Torej tukaj se s tabo strinjam 102%.
Če se že splača dat za amortizacijo 700-800 € v stari gajbi, ki je vredna samo 500 €, kot ste me želeli prepričati potem ne vem zakaj je problem dati 10 € več za strokovno vgradnjo. Če na AMZS res vse skupaj z vsem papirji stane 150 € se meni to zdi čist realna cena. Pa še vse je na enem mestu.
Če pa okrog fušarjev hodiš pa ti 3-4 ure dela, pa tam plačuješ pa daješ za pivo, pa pol se še s papirji hecaš. No way. Će gre pa kaj narobe pa še zamera gor in zamera dol.
No temu pa jaz rečem nepotrebno šparanje.
Kot bi dal nove gume na zvite feltne. Mislim, da je bolje dat rabljene na dobre feltne, ki se saj v eni ravnini vrtijo.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

alfa_samec napisal/-a:Kje pa izploniš, da si sam vgradil, če moraš priložit potrdilo o strokovni vgradnji? Zahtevane so naslednje priloge k obrazcu za vpis predelave:

1. Prometno dovoljenje št.:
2. Račun ali kupoprodajna pogodba št. (če vozilo ni registrirano):
3. Pooblastilo lastnika vozila (če vložnik ni lastnik):
4. Potrdilo o skladnosti SA/SB/SC oz. izjava o ustreznosti A/B/C:
5. Potrdilo o strokovni vgradnji dodatnih delov na vozilo oz. tehnično poročilo o predelavi vozila št.:
6. Certifikati o homologaciji vgrajenih delov št.:
7. Potrdilo o optični nastavitvi geometrije podvozja:


(AMZS)

Ali direkt od Krke:

Vlogi je potrebno priložiti

potrdilo o skladnosti vozila ali izjavo o ustreznosti vozila ali registracijski dokument (prometno dovoljenje),
potrdilo o homologaciji vgrajenih delov pri predelavi ali poročilo o odobritvi (npr. TUV) ali potrdilo o odobritvi proizvajalca vozila,
tehnično poročilo predelave vozila o vgradnji odobrenih delov,
prometno dovoljenje oziroma dokazilo o lastništvu vozila.

Razen, če je bilo mišljeno, da ti vgradiš zadeve sam, oni pa te skasirajo montažo, da ti potem vpišejo :)
no torej tehnično poročilo. kot sem napisal so meni po telefonu rekli da lahko vgradis sam, napises da si vgradil sam in v druge stvari nisi posegal.

je pa to samo zarad tega, ce do cesa pride da ni potem komplikacij kaj se tice zavarovalnice, policije itd... ce bos dal zmontirat zadn stresni spojler nekomu ki se z tem ukvarja oz ima firmo in dela to, bo odletel med voznjo, povzrocil prometno.... bodo ugotovili zakaj je prislo do tega in potem bodo "terjali" tistega ki ti je slabo STROKOVNO vgradil. ce bos to ti sam bos pa hodil ti po sodiscih in razlagal kaj in kako.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Lucky_Boy napisal/-a:
je pa to samo zarad tega, ce do cesa pride da ni potem komplikacij kaj se tice zavarovalnice, policije itd... ce bos dal zmontirat zadn stresni spojler nekomu ki se z tem ukvarja oz ima firmo in dela to, bo odletel med voznjo, povzrocil prometno.... bodo ugotovili zakaj je prislo do tega in potem bodo "terjali" tistega ki ti je slabo STROKOVNO vgradil. ce bos to ti sam bos pa hodil ti po sodiscih in razlagal kaj in kako.
Točno tako !!
bubera
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Mar 15, 2015 10:01 am

Bom uporabil kar tole temo.

Trenutno imam na Alfi 156 sw 1.9 jtdm neke znižane vzmeti. Ker je vožnja neudobna saj se čuti vsako luknjo in vedno je treba pazit na robnike ter ležeče policaje bi vse skupaj zamenjal. Katere normalne vzmeti priporočate, da ni nič znižano in da je udobno?
Slika
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

jaz imam doma en komplet originalnih od gt, če pašejo. Sem mojo znižal, pa se mi te doma valjajo
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

bubera napisal/-a:... Katere normalne vzmeti priporočate, da ni nič znižano in da je udobno?
Če so na voljo za tvojo kočijo... Malo pokatalogiziraj...
bubera
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Mar 15, 2015 10:01 am

Damijan napisal/-a:
bubera napisal/-a:... Katere normalne vzmeti priporočate, da ni nič znižano in da je udobno?
Če so na voljo za tvojo kočijo... Malo pokatalogiziraj...
Pa so dobre te vzmeti?

Sem našel na tej strani da jih prodajajo : http://www.alfa-parts.net/product-p/25670.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zelo dobre, kvalitetne!

Glede cene pa bi se moral še malo naokrog pozanimat, zna močno zavarirat!
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

v kakšnem stanju pa so obstoječi amortizerji in koliko km trpljenja imajo za sabo?

sicer pa; aktualna cena za prej omenjene vzmeti LESJÖFORS:

4000708 spredaj 49€ /kos.

4200708 zadaj 55€ /kos.

dodatnih -20% za člane AK pri klubskem partnerju.
dobavljivo v 24 urah, naročiš po tel in naslednji dan prevzameš v tisti poslovalnici, ki ti je najbolj na roko
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A je imel že kdo tako težavo? Na GT V6 sem zamenjal vse 4 vzmeti in amortizerje z Eibach ProKit in Bilstein B4, zdaj pa mi v praktično vsakem ovinku in na vsakem ležečem policaju zadaj drgne ob koloteke. Po vsem, kar berem, tega ne bi smelo delati, je pa tako nadležno, da resno razmišljam o ponovni zamenjavi vzmeti na tovarniško višino...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Poglej ob kaj drgne pa mogoce drugace fiksiraj? Ce je un "tepih" povesen se hitro podrsa ob gumo.
Drugace italjanom to nikol ni glih slo, ze 2cm znizani avti so mel take tezave, v vag grupi pa se polo bp pelje na 19col 5cm znizan :mrgreen: ](*,)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija