Gretje ne dela / Težave z gretjem - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

darc89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Dec 05, 2010 9:04 pm

Aja, pa delovna temperatura motorja je normalna.. Po kratkem času doseže in kasneje konstantno drži 90 stopinj...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

za pecko bo treba armaturo ven, lahko je zabsana, lahko pa da ti loputa steka za topel hladen zrak

kako to ugotovit, mal bo treba podret, pa pregledat motorcke od loput, ce je tam vse v redu, potem je lahko pecka zabasana

glede prezracitve sistema, ne vem ce ima kje kaksne cepe na seveh za hlajenje, malo preglej, in psusti zrak ven ce je notri

lahko bi bil tud termostat, ampak ce pravis da ima motor delovno temperaturo, potem to odpade
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
darc89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Dec 05, 2010 9:04 pm

Kje pa so te lopute oz. motorcki? Joj, zdaj je blo vredi dva dni, ko ni blo neke hude zime, danes pa spet brrrr... Mrzlooo. Ma to mogoče kakšne veze z senzorjem zunanje temp. , ker imam obcutek, da ta ne kaželih prau?
mayrslo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 11:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Ljubljana

Zivjo,
Sem novi zelo zadovolnji lastnik alfe 147 1.9 jtdm letnik 2006. Avto mi je resnicno vsec in se zelo lepo vozi, res sem nenormalno navdusen nad avtom, vendar imam en problem, ne dela gretje in nevem zakaj. Ko sem kupil avto je delalo gretje, ce se prav spomnim ce nastimas na konzoli, da odrosis sipe se prizge klima in zacne pihati toplo. Gretje pa ne dela tudi ce dam na toplo pihanje oz gumb obrnem na rdeco, malo sem povprasal okoli in so mi povedali, da ta model avta naj nebi imel problemov z pecko. Na forumu nisem opazil nobene take teme, tako da me zanima ce se je komu kaj takega zgodilo in kaj je bilo narobe oz kako je to resil.
hvala :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Temp. pride na 90C?
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Slika

Ročna ali avtomatska klima?


Enak problem je bil pri hčerini 147; vse sem pregledal, razdrl; pokazalo se je da se ne odpira glavna loputa katera spušča zrak v kabino.
Motorček kateri jo odpira ni dobil elektrike - razloga pa banalen: pregorele so vse tri žarnice za osvetlikev gumbov za regulacijo gretja

Preveri - če tudi pri tebi gumbi niso osvetljeni, je razlog v tem; v nasprotnem primeru pa ti žal ne znam pomagati

Btw - napisano velja za ročno klimo; mogoče je pri avtomatski isto - ne vem
mayrslo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 11:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Ljubljana

Hvala za hitr odg. Ja termostat je menjaj in se avto normalno segreva
mayrslo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 11:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Ljubljana

claudio napisal/-a:Slika

Ročna ali avtomatska klima?


Enak problem je bil pri hčerini 147; vse sem pregledal, razdrl; pokazalo se je da se ne odpira glavna loputa katera spušča zrak v kabino.
Motorček kateri jo odpira ni dobil elektrike - razloga pa banalen: pregorele so vse tri žarnice za osvetlikev gumbov za regulacijo gretja

Preveri - če tudi pri tebi gumbi niso osvetljeni, je razlog v tem; v nasprotnem primeru pa ti žal ne znam pomagati

Btw - napisano velja za ročno klimo; mogoče je pri avtomatski isto - ne vem
Ja gre za rocno rocno klimo, je pa res da mi je lucka na sredinskem gumbu oziroma na gumbu ki se nastavlja moc pihanja nehala goreti, oz ne sveti vec, sem razmisljaj da bi s to lucko kaj imelo veze, vendar sem mislil da lucka ne vpliva na to
Drugace pa najlepsa hvala poizkusim in sporocim :)
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Ja gre za rocno rocno klimo, je pa res da mi je lucka na sredinskem gumbu oziroma na gumbu ki se nastavlja moc pihanja nehala goreti, oz ne sveti vec, sem razmisljaj da bi s to lucko kaj imelo veze, vendar sem mislil da lucka ne vpliva na to
Drugace pa najlepsa hvala poizkusim in sporocim :)
Ja, to bo to....
Prepričan sem da ti bo jutri (po menjavi pregorene žarnice) gretje spet delalo
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

jaz pa nov motorček nabavil pa ne dela, valda pa vselučkevtemijebotebog, pa še komaj poleg prideš. hvala za info claudio.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
mayrslo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 11:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Ljubljana

Danes sem zamenjal kar vse tri zarnice za vsak slucaj in sedaj dela gretje! :D tako da najlepsa hvala za pomoc! :D
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

res dobra informacija.. nism si mislil da lahko makaronar tok zakomplicira zadevo :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Hehe, se strinjam.
Me spominja na čase, ko smo priganjali MZje in Jawe: Jawa 350 s svojo češko elektriko ni hotela vžgat če je bila pregorena žarnica žmigavca...
No, seveda je bilo to malce v hecu, a makaronarji so zadevo očitno slišali in prenesli v realnost :mrgreen:

Kakorkoli, hvala za info, morda še komu pride prav.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pri naši ravno tako ne gori nobena od teh treh lučk, ampak gretje dela?! :) Kaj je šele s tem narobe, hehe.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Mogoče pa ti več ne hladi! :lol:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Odgovori
  • Informacija