Drgnenje v levem kolesu - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Pozdravljeni,

imam težavo in sicer mi v levem kolesu nekaj drgne, sicer hitreje k se pelješ hitrej drgne kar je logično je pa res, porinem skopo not pa neha. Verjetno zato, ker ni več sile na pogon. Večinoma drgne ko se pelješ naravnost. Prilagam sliko kje smo za zdaj najdli težavo in mislimo, da je to problem. Če je kdo imel kakršenkoli podoben problem bi prosil za nasvet oz. če se komu svita kako rešit to zadevo. Sicer avto je bil kupljen slab mesec nazaj od forumaša, tako da smo mi prvič naleteli na ta problem. Avto je biu tudi zaleten z sprednje leve strani ampak naj bi bilo vse ok popravljeno.
Priponke
Mislimo, da se drgnenje prhaja iz rdečga kroga na zeleno črto (z notranje strani)
Mislimo, da se drgnenje prhaja iz rdečga kroga na zeleno črto (z notranje strani)
Alfa.jpg (179.45 KiB) Pogledano 5083 krat
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

to je utez na polosovini, mozno da se je premaknila, potem je mozno da je pusa v roki slaba in se je alu vilica malo premaknila, lahko je kak nosilec motorja slab in se cel motor bolj premika...
To je par idej za zacetek :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Hmm kako mislis premaknila? Dejansko, da je zlezla dol proti kolesu? Polosovina ima sicer malo lufta ampak nevem a je to normalno. More bit cist fiksirana?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Se bom kr jaz oglaso ker avto poznam. Zgleda da se je ta gumijasta otež premaknila, kako nimam pojma ampak zgleda zdrgnjena prej ni bila nikoli. Pa tut nekaj naluknana je prej tega ni bilo. Je kdo kaj premikal to otez ko so so ti rihtali avto?
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Oo zdravo :D ne nismo nc premikali, ubistvu nismo nc delal na levi strani. Samo desno. V petek bomo rastavli pa pogledal kako kej kaze. Bom mel se v mislih kar je Alan predlagu pa, da vidmo ce je kej od tega.
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

No avto je biu pr mehaniku in za enkrat bomo jutri zamenjal zadnji nosilec pod menjalnikom. Bomo videli, ce bo s tem resen problem.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Hja zaj sem se spomno nazadnje so mi se spodnje roke menjavali pa zgleda da so neke zjebali. Ker zgleda ta gumijasta utez naceta , kolk pa mam jaz v spominu pa je bila cela.
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Tako zamenjali smo nosilec motorja in menjalnika, sicer se je tisti dan zelo malo slisalo drgnenje ampak je danes spet vse isto. Razen tega, da se avto več ne strese med prižiganjem in ugašanjem nosilci niso pomagali pri prvotenemu poblemu..Kašna nova ideja?

@xalfist po tisti nesreči, ko si jo imel ali si menjal amortizer (in tisto vilco ki se fiksera na spodnjo roko?). Si mogoče ti kdaj slišal kakšno drgnenje v levem kolesu?

Če nič drgugega bomo podrl lev stran in spet vse skupaj sestavili..
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

sem pogledal danes na moji, mislim da mora biti utez na polosovini malo blizje menjalniku, mam obcutek da ti je zlezla prevec proti zunanjem zglobu in sedaj drsa po vilici amortizerja. Probaj jo prestavit za enih 5cm bolj notri.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

O tem sem tud sam premišljeval ampak nisem vedel kako je polosovina sestavljena. A je utez tovarnisko varjena na polosovino? Glede na to, da si reku da jo bolj gor premaknem verjetno ni oz. se je var otrgu?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ne glej nesreca je bila minimalisticna , in tut drgnilo ni nikoli v to sem preprican. Kolk se po fotki vidi drgne ta gumijasta otež. Ker se je nekako premaknila kako nevem ampak probaj jo premaknit proti menjalniku in zadeva bo pomoje resena.
Punca prehitro vozi v desne ovinke pa jo je premaknilo hec hec.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aja na tem kraku kjer si oznacil z rumeno crtico so sledi gume gor?
čare
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Okt 08, 2016 1:02 pm

Namesto da ste menajli nosilce bi premaknili utež bolj proti menjalniku. To bi bilo zastonj.
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Sm ji reku da nej mal pocasnej gre v ovinke, dubu sm pa nazaj ubijalski pogled :D

Ja drgne tam k je oznacez z rumeno, ampak na notranji strani. Ne vid se sled gume ampak je znucan aluminij na tistmu delu. Na utezi je tok znucal gumo da je zacel drsat kovina ob kovino. Je kar motece ker se ob nizji hitrosti kar dobr slis.

Kar se pa tice nosilcev moram rect, da mi ni zal ker smo jih menjal ker zdaj se avto sploh ne strese vec ob vziganju in ugasanju :)

Bomo probal se sam utez gor porint. Sicer sm zadnic ze na hitr probu jo premaknt pa ni sla tko, da verjetn lahko s kladivom gor nabijem?
Odgovori
  • Informacija