Prtljažnik se ne odpre - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

Pozdravljeni fantje. V cetrtek sem delal mali servis na svoji alfi, v petek je sla na globinsko ciscenje, od takrat mi ne dela odpiranje prtljaznika, ampak samo na gumbu v kabini, na kljucu lepo odpre prtljaznik. Sem razdrl armaturko v upanju da bom nasel kaksno vlago ali kaj podobnega, scistil sem vse kontakte ampak ni bilo srece. Zanimivo je tudi to, da ko avto prizgem se mi cez eno 10sec prtljaznik sam odpre, tko da moram stopit ven in ga zapreti. Razdiral sem tudi prtljaznik, ni bilo nikjer nc sumljivega. Ima kdo kaksno idejo, preden ga peljem k mehaniku, kaj bi lahko se naredil? Hvala vnaprej.
Ps: varovalke sem pregledal, vse delujejo, gre se za alfo 147 2009 letnik, jdtm
Slika
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Modul za odpiranje šip je v stiku.
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

torej razdiranje vrat pa pucanje kontaktov v modulu. ali bi bilo pametno to narediti cim prej da voda ne naredi se vecje skode, ce sploh je voda? drugace pa hvala za odgovor legenda, bo veliko lazje zdej ko vem kje iskati. lp
Slika
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Ni treba vrat podirat. Sam modul vn uzameš pa razstsviš in spučaš če ni že kej šmelcal bo ok.
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

ja res je sm vidu na enmu youtube videu, samo srauf pod modulom na vrhu predala odsraufas in potegnes ven. uglavnem, zvedu sm da ce sovoznikovo okno odprem in ga probam zapret, v trenutku ko dvignem gumb za zapiranje se mi odklene prtljaznik. modul je bil zapacan, sem ga spucal kolikor se je dalo, ampak tezava ostaja ista. a je mozno da je v sovoznikovem modulu tezava?
EDIT: narobe sem napisal, prtljaznik se odpre ko poskusam zapreti sovoznikovo okno. kaksna ideja @witboy, ali bo potrebna menjava?
Slika
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Voznikov modul bo treba menjat,žal. Če rabiš zs
Odgovori
  • Informacija