Vlečenje avtomobila pri speljevanju - AR 147, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
aleks80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Feb 25, 2018 10:42 am

Pozdravljeni,
sem lastnik(sicer drugi) Alfe Romeo 147. JTD 1.9, letnik 2001 cca. 160.000km.

Nekje v sredini decembra lanskega leta, sem ob speljevanju, opazil, da me avto kar sam "cuka" naprej pri speljevanju, torej brez s nogo potisniti na plin.
Ker se na avtomobile oziroma njeno delovanje, bolj malo razumem, sem pač mislil, da je navor motorja, ki ga potiska naprej.

No zadnjič sem v službi prisostvoval debati o avtomobilih in sem jaz povedal ta moj pripetljaj in mi je sodelavec, ki se bolj razume na avtomobile, povedal, da je verjetno obrabljen vstrajnik.
Vprašal me je tudi, če se nenormalno zatrese avto, ko ga ugasnem, ampak to se meni ne dogaja.
Nobenega čudnega zvoka iz motorja ali, da bi kaj zatreslo avto.

Sedaj se obračam na vas, če je še kdo imel podobno izkušnjo, če je razlog za takojšnje ukrepanje(torej takoj peljati k mehaniku).?
Avto gre redno 1x na leto v mesecu juliju na servis, pred tehničnim pregledom, ki ga imam v začetku avgusta meseca.

Hvala
Jan147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Jun 17, 2017 12:08 pm
Vozilo: 147 1.9 JTD

Lahko napišeš malo več o problemu? Se to dogaja, ko je zunaj bolj mraz (pozimi) in ko je motor hladen? Ali avto lepo enakomerno vleče ali dejansko cuka?

Jaz imam isto 147 1.9JTD (115km) in pozimi, ko je motor mrzel isto vleče kot da bi tiščal gas. Dogaja se mi pa to res samo, ko je motor mrzel in ko speljem iz dvorišča. Takoj ko prestavim v drugo avto začne vleči.
Jaz predvidevam, da je to posledica navora in tega, da je mešanica pri hladnem motorju veliko bolj bogata z nafto kot potem ko se motor ogreje.

Vztrajnik pa pomojem ni, ker bi se ga slišalo in čutilo (sem imel nadomestnega stilota s slabim vztrajnikom in je bila vožnja neznosna, je tako brnelo da se mislil da bom ponorel, pa tud treslo ga je kot da se peljem s kočijo haha)
Odgovori
  • Informacija