Visoki obrati ob prižgani klimi - AR 156, 2.0 TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Zdravo!

Na svoji pfl 156 2.0 ts, sm zdej ko je malo topleje in sem parkrat prižgal klimo opazil eno težavo.

Ko se avto malo ogreje in pri prižgani klimi obrati v prostem teku ostanejo na nekje 1600-1700 obrati. Enako je med vožnjo ko stisneš sklopko.

Obrati padejo na normalno če ročno izklopim klimo.

Aja, pa to se ne dogaja vsakič ko stisneš sklopko...parkrat ja, potem parkrat normalno padejo, potem parkrat spet ostanejo visoki...

Zdaj kolikor vem naj bi bili ob prižgani klimi obrati za nekih 100-200 višji, nikakor pa ne 1700 obratov. Motorček prostega teka je vrjetno na loputi in ga uravnava ecu. Je možno da serje elektronika na loputi?

Je imel kdo podoben problem oz. se mu sanja kje iskat napako?

Lp.
Če je ravno, ni zabavno.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če se ti pojavlja ta problem samo ob vklopljeni klimi, bi dal pozornost še na samo klimo. Da ni kaj s kompresorjem narobe. Hladi pa normalno?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Običajno ob prižigu klime obrati samo malo zanihajo ali pa še to ne. Tako je bilo pri vseh mojih TS-ih, ki sem jih imel s klimo (do zdaj 4 komade).
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Morda za poskusit naredit throttle reset?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

@Banny, klima hladi normalno in se vklaplja normalno, saj kolikor sem uspel vidt, niso še dovolj visoke temp. da bi pretirano klimo uporabljal. Bi pa prej kot da je kaj s klimo narobe rekel da je narobe z uravnavanjem prostega teka ob prižgani klimi, katerega pa uravnava ecu. Avto je s cf3 motorjem z elektronsko loputo.

@alfa_samec, normalno, zato tudi sprašujem...tudi druga 1.8TS cf3 ki je doma funkcionira normalno. Tole 2.0 sem kupil nekje 2 meseca nazaj, s tem da se avto ni pretirano vozil, pa še ko se je se je z ugasnjeno klimo. Zdaj se malo več in dalj vozim pa sem opazil in zadeva je zelo nerodna, ker pri dovolj nizkih vrtljajih brez gasa avto sam vleče naprej.

@Binji, bom najprej poskusil nrdit ecu in throttle reset pa da vidimo kaj bo.

Opazil sem, da najbolj heca potem ko je avto ogret, pri mrzlem motorju in dokler ne odpre termostat se to ne dogaja oz. nisem opazil, tako da je možno da je kaj v zvezi z senzorjem temperature.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pa si preveril ali jermen žene klimo normalno ali prihajajo kakšni čudni zvoki?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ni nobenih čudnih zvokov, vizualno je z jermeni, kompresorjem itd. vse ok, tut klimo lepo ugasneš/prižgeš bp. Avto je pred mojim nakupom stal več kot leto dni, zato še najbolj sumim da je problem nekje na elektroniki oz. v regulaciji prostega teka pod obremenitvijo...lahko da je vlaga prišla v kakšen konektor, slabi stiki ipd.

Najprej bom naredil ecu in throttle reset, potem preverim temp. senzor, mam opcijo tut maf zamenjat ker mam enega rabljenega delujočega doma...potem bom pa videl kaj in kako.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Je avto stal brez priklopljenega akuja? Ker če je, potem je ECU že avtomatsko bil resetiran, ko ste ga prvič priklopili in zdaj dela v prednastavljenem modusu.

Naredi še enkrat reset, potem pa na dolgo in dinamično vožnjo.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

No stvar je taka...na avtu je bil že ko sm ga kupil športni filter. Najprej sem tega odstranil in namestil orignal škatlo in cevi. Potem sem zamenjal MAF z drugim ki sem ga imel doma. Sproti sem očistil še loputo in potem narejen ecu & throttle reset. Cevi za zrak so brezhibne.

Nobene spremembe...mogoče je avto malo bolj odziven to je pa to.

Sem pa opazil da tudi brez prižgane klime obrati komaj opazno "zataknejo" tam okrog 1600rpm in potem padejo na normalno, na prosti tek.

Tekom tedna zamenjam še temp. senzor, potem sem pa počasi brez ideje.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Gas loputo zamenjaj (ce mas se eno) lahko je problem potenciometru ki je v njej. Ce bo potem ok pa odpri problematicno in jo probaj ocistit (tisti stranski pokrov kjer je mehanizem in konektor)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija