Napaka/Error P0190: cukanje - 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
boboTheAlfaDriver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jun 24, 2015 7:55 pm
Član Alfa Kluba: 1

Pozdravljeni, AR 156 1.9 jtd 16v mi sporoča P0190 napako. Menjal sem filter goriva, dotočil tank do polovice in napaka ostaja.
Avto je najprej samo na križišču rahlo 2x pocukal in je bilo okej. Sedaj pa med vožnjo se čuti cukanje. Pa kot zanimivost tempomat se noče aktivirati.
Imate kakšne izkušnje s to napako, kaj vse bi še lahko bilo?
Priponke
Tole so še potencialni krivci, napeljavo okoli senzorjev pri filtru sem pregledal.
Tole so še potencialni krivci, napeljavo okoli senzorjev pri filtru sem pregledal.
P0190.PNG (20.49 KiB) Pogledano 3887 krat
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je ali:

- slab stik na konektorju regulatorja tlaka goriva
- napaka na napeljavi med računalnikom ali regulatorjem tlaka
- slab regulator tlaka goriva
- slaba common rail črpalka

Začni pri konektorju, če ne pomaga, ti svetujem da si nekje sposodiš ali kupiš rabljeno črpalko z regulatorjem in probaj če pomaga menjava komplet črpalke z regulatorjem.

Če je problem v napeljavi bo pa treba pregledat vse žice, kar zna bit zelo zamudno.
Kavel123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jul 14, 2022 12:00 pm

Zivjo,

imam 156 1.9jtd 85kW (310kkm) in sledeč problem. Ko je avto ob zagonu hladen se za malenkost opazi, da obrati nihajo v štantgasu, avto sicer vžge normalno. Nedavno se je začel pojavljati tudi problem ob vožnji ko je motor še hladen - prvo minuto po zagonu motor ob pospeševanju občutno cuka in nima prave moči, po tisti začetni minuti pospešuje normalno. Zgodilo se je tudi, da je motor zgubil moč in sredi klanca preprosto ugasnil, vžgal je nazaj normalno in ni javil nobene napake.

EGR je blindiran. Senzor Bosch pumpe je bil menjan. Tester je pokazal napako P0190 senzor tlaka goriva; je krivec mogoče LMM ali pa črpalka za gorivo (naftni filter je bil menjan).

Hvala za pomoč,
Lp



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
Odgovori
  • Informacija