Ne vžge / Noče vžgati - AR 156, 1.8 TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Mebusta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 28, 2016 8:51 am

Kot je iz naslova razvidno, ko ugasnejo kontrolne lučke na armaturi se takoj prižge lučka za injektor nato, ko obrnem ključ za vžig se motor obrača zažene pa ne.
Sliši se, da se vklopi črpalka za gorivo, ne vem pa če naredi dovolj pritiska.

Pred kakšnim tednom se je zgodilo podobno, motor se je obračal nikakor pa se ni hotel zagnati ampak ni gorela luč za injektor. Na koncu sem motor zagnal ko sem odklopil MAF senzor. Od takrat do danes sem se skoraj normalno vozil - nekajkrat se je motor malo zaganjal, ko sem spustil gas pedal, 2x-3x dvignil in spustil obrate med 1200-800rpm in dalje delal normalno. Danes to ni delovalo.
Za zamenjavo je zrel tudi varjator samo dvomim da ima tukaj kaj veze.

Kakšne ideje kaj bi lahko bilo?



EDIT: gornje se bere kot, da sem se vozil z odklopljenim MAF, po vžigu sem ga seveda priklopil.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

CODE lučka za ključ ugasne?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

tudi brez MAFa se lahko voziš.... pač avto dela po logaritmih....malo več žre, malo bolj len je...

preveri z računalnikom, kje je problem ( ni pritiska?.....)
Uporabniški avatar
Mebusta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 28, 2016 8:51 am

CODE lučka ugasne. Pritisk za gorivo je, 3,2bar. Sem ga peljal avto električarju in glede na računalnik mu manjka signal za obrate iz glavne gredi. #-o Tako, da ni čudno, da ne vžge. V ponedeljek gre senzor ven, da vidimo kaj je z njim.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Senzor zamenjat in to je to. Nimaš kaj popravljat.
Odgovori
  • Informacija