V AR 156 pušča! Kaj storiti!?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

devilqa_ napisal/-a:SIKAFLEX je nekak tkole:

Sikaflex-HP1 : visoko elasticna PU masa, za tesnenje stikov na fasadah in med gradbenimi elementi (okna police obrobe) in je za tole vase "packanje" velik bl primerna kot pa
Sikaflex-11FC : visoko elasticna PU masa za tesnenje in lepljenje ( bl primerno za lepljenje stresnikov zidakov stenskih oblog...omogoca dobro oprijemljivost na beton kamen železo in cink brez uporabe prednamazov)

:D Lp,Tjaša
Kaj pa še ostalo???
devilqa_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Mar 24, 2005 4:52 pm

kaj pa bi se rd :) hehe mam en mini katalogec Sikinik proizvodov k fotr dost kupuje tm zadne case tko da povej kaj te zanima pa ti povem :wink:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

devilqa_ napisal/-a:kaj pa bi se rd :) hehe mam en mini katalogec Sikinik proizvodov k fotr dost kupuje tm zadne case tko da povej kaj te zanima pa ti povem :wink:
Zanima me nix, ker vem o tem skoraj vse, ker sem bil v prejšnji firmi Sixin sosed v Trzinu.

Ti pa si navedla samo eno malenkost za gradbeništvo. Navedi raje za avtomobilsko industrijo in pa program za navtiko. Ta dva programa sta si nekako kompatibilna med sabo!

LP!
devilqa_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Mar 24, 2005 4:52 pm

dejsnako so tole zadevice za suho gradnjo.. Sikaflex-HP1 je pa vsestransko uporabna zadeva ki se uporablja tut v navtiki kokr sm jst na tekocem :) sm hotla s tistim postom samo povedat razliko med tema dvema izdelkoma ker si omenu pac sikaflex. :wink:
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ne vem kaj bi blo ker se s podobnim primerom se nisem srecal, sem pa dva dni nazaj porival enga puntota ker ga je zalila voda. Notri vse mokro najhujse je pa to, da je teklo po štromu. Voda je pa tekla pri prednji šipi ker ni več dobro dihtala. Svetujem, da mal preveriš še prednjo šipo, kolker se pač da...

lp
besi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Jul 11, 2003 3:48 pm

Urejeno!
Hvala za nasvete!
Tisto luknjo, kamor gresta dva kabla sem zaprl s sikaflexom pa se mi je mehanik smejal, ker sploh nima stika s kabino.
Rešitev:
Voda se je nabirala zaradi zamašenega izpusta kondensa od klime. Ne gre za tiste luknje ki jih vidiš pod avtom, ampak nekje višje. Zamakalo je pa bogato! No, težava rešena!
gosser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jun 04, 2005 6:52 pm

Isto imel jaz na bmw, kolega na audi.ju, zgleda da je to kr pogosta tezava!
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Se pravi, da ti je manj puščalo, ko si tisto luknjo zapolnil s sikaflexom, čeprav ni imela povezave s kabino.

No potem veste kako brezpredmetne so izjave, ko nekdo nabavi neko inovacijo preko tv prodaje #-o , katero namestiš poleg cevi za dovod bencina ( zmanjša porabo do 30% in poveča moč do 30%) in se mu potem zdi, da avto ful bolj leti.

Meni se tudi zdi, da ko mi pušča izpušni lonec da avto bolj leti :D :D
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Pozdravljeni! Pred kakim mesecem sem si nabavil Alfo 146 (letnik 1998), in je res zakon avto, imam pa podoben problem kot je opisan v tej temi. Razlika je le da je mokro pod sovoznikovimi nogami.

Ko sem privzdignil un del tapiciranja ko je na "ježka", sem spodaj opazil da je neka kao plastična podlaga razpokana, izpod nje pa je voda - kot bi bilo dvojno dno. Če s prstom pritisnem na tisto podlogo, skozi razpoke pride voda na vrh. V kabino pa je prodrla šele pred par dnevi ko je bil ful naliv, in takrat sem tud prvič opazil tole. Mokra je bila namreč cela preproga pod sovoznikovimi nogami. Sedaj je preproga in pod njo suho, v tleh pa je še vedno voda, in ne vem kako bi jo sploh spravil ven.


Drugače sem že probal zalivat z lončkom na vseh koncih, da vidim če bi kje teklo noter, ampak nisem nič ugotovil. Prosim za kak nasvet, če se komu sanja kje bi lahko bil problem.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

prijatelju je zalivalo skozi zračenje ker ni imel plastične zaščite
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Sem iskal po forumu a nisem našel primerne teme zato bom napisal kar v to... V AR 156 letnik 99 mi (ko dežuje) pri zadnjih levih vratih začne na zadnjo klop kapljati voda. Pogledam sem tesnilo vrat a ne zgleda preperelo oz na prvi pogled zgleda vredu (nikjer ne odstopa). Kdo ve kaj bi lahko bil vzrok?
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

To je pa kar znana napaka pri 156-kah
http://www.alfa156.net/tech/wet.html
Slika Slika Freude Am Fahren
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Hvala black. Torej je najprimernejša rešitev če tam v tisti stik stisnem malo silikona?
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

stuntz napisal/-a:prijatelju je zalivalo skozi zračenje ker ni imel plastične zaščite


A mi lahko poveš kje ni bilo plastične zaščite pri zračenju ker imam podoben problem z vodo. hvala. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Heh to je blo na 145 na desni strani pred vetrobranskim steklom
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Odgovori
  • Informacija