Termostat - AR 156, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
croco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: So Dec 26, 2009 4:06 pm

Danes sem dolil še 1 liter tako da definitivno pušča.

Tu je cena 70€, očitno ni tako drag, če je res ta pravi model.
http://www.ebay.it/itm/RADIATORE-ALFA-1 ... 106wt_1163
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No tkole je moj problem in sicer do pred enim tednom se mi števec za termotat ni premaknjl več kot 50-60 stopinj, zdej sem se po enem tednu spet usedu u mojo alfico, tud temeprature so se kar pošteno dvignile in mi je temeratura zrastla tja na 70-80 stopinj, ko pa sem gapeljal v klanec kake 3km pa je prišel cagar na 90 oz. malenost čez. Vem da je termostat zanič ampak sedaj je pa prišla temperatura na normalno stanje. Je mogoče temperatura motorja dosti višja in se mi avto pregreva termostat pa kaže napačno, al se nimam kaj bat glede pregrevamka in jr lahko problem edino pri počasnem segrevanju? Odprl sem posodo za hladilno tekočino in ni nič butlnilo ven pa tud voda no vrela...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Samo termostat je fuč... razlog zakaj zdaj kaže višje temperature je ker je zunaj bolj toplo... to je vse. Temperaturo pa ti kaže pravo.
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

danes mi je narasla temperatura do 130 stopinj. računalnik mi je javil previsoko temperaturo. preden sem lahko varno ustavil je temperatura začela padati in v okoli 30 sek. padla na 90 stopinj. opazil sem da ni vode v ekspanzijski posodi, saj že dolgo nisem preveril ničesar. je možno da se je ustvaril zračni mehurček? vode sem lahko nalil le okoli 1l. Avto sem parkiral in jutri stestiram kako je. je že kdo imel tak primer?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

če ti je zmankalo vode ti števec hitro spreminja temperaturo... zaradi zraka ne pride do kroženja vode... odzrači se pa sama alfa, samo ogret avto, gretje do konca in dolivat...

Zdaj pa preveri kam je šla voda, jaz bi prvo začel na dnu hladilnika za vodo, poglej če je spodni del kaj "masten"...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

V letu in pol nisem dolil vode. Mislim, da je to normalno, vendar bom vseeno spremljal nivo.
hvala za odgovor
LP
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Danes sem pregledal hladilnik in ugotuvil da pušča. Jutri ga zalotam če bo šlo, drugače bom moral kupiti novega.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

verjetno ti pušča ob strani? tam ko je plastika nalita čez rebra... tam za boga neboš za dolgo popravil...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Ni ob strani, temveč na rebrih v sredini. Mislim da bo šlo, sicer pa probat ni greh. Pa še kriza je z denarjem. Kako ga je najlažje demontirat. Verjetno bo treba vezno steno zgoraj odmontirat, pa spodaj zaščito motorja, pa verjetno še kaj.
Kaj izkušenj?
LP
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

pomoje bolš če kr hladilnik menjaš. Pri starejših letnikih 156 kar je original ni več izpravno. Če ga preventivno menjaš mal prej tolk bolš
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

šus plato stran, masko, odbijač(odklopt meglenke... za luči pa nism prepričan, pomoje da ne... pa vakum cevke iz turbine se mi zdi da se jih tud more snet... se mi zdi da sm tole dol mogu pobrat...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Za hladilnik odmontirat je treba razstavit praktično cel prvi del avtomobila. Nujno moram dat nov hladilnik ker ne grem še enkrat to šraufat. okoli 130€ stane nov-nimaš kej, bo treba malo stisnit.
Hvala vsem za pomoč
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Lahko kdo pove kaj je tole in zakaj je bilo malce olja notri:

Slika

LP
philip
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Nov 01, 2014 10:26 pm

Pozdravljeni

potreboval bi termostat za alfo 147 , letnik 03, 1,9multijet jtd 16v, 140konjev. Pri nas so cene okoli 100€ za komplet, kar se mi zdi kar veliko. Kupiti se mora baje komplet z ohišjem in nekimi cevkami. Morda veste kje bi najceneje prišel do termostata?
Malce sem gledal tole na ebayu: http://www.ebay.de/itm/1-x-Thermostat-K ... 58ab997719
Zanima me če je to vse v kompletu kar potrebujem? Če je to to, bi kar naročil.
Hvala za pomoč
LP
Filip
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vernet dobiš v trgovini pri nas za dobrih 60€ in to skupaj s senzorjem temperature. Serijska TH6826.88J.
Odgovori
  • Informacija