Žarnice (kratke & dolge luči + meglenke)...menjava - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

V neki drugi temi sem zasledil vprašanje kako se zamenja pozicijske luči pri Alfi Romeo 156. No ker trenutno nimam ravno velik časa bom zdejle vrgel notri samo eno par slikic od navodil iz knjige o vzdrževanju in pa tisto kar sem v tem trenutku uspel poslikat na svoji Alfi. Čim bom imel več časa bom poizkusil napravit kako slikico več in bolj po domače opisat postopek menjave.

lp

Nove Slike Spodaj
Zadnjič spremenil Scremer, dne To Jan 30, 2007 10:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Pohvalno!! =D>
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

menjati pozicijske lučke pr alfi 156 je še kar zajebano...... :evil:

drgač, pa lepo, da si se spomnil to objavit....marsikomu bo koristilo !!!! =D> =D>
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ko enkrat veš kaj prijeti in kako potegnit sploh ni zajeban. Vzame ti cca. minuto, da privlečeš na plano in nato vrneš. No edin kar je muka je potem zadet nazaj luknjo :D . Kar pa v življenju ni okej a ne :lol:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ko sem prvič menjal pozicijo mi je vzelo skoraj eno uro #-o
Naslednjič bom kar punco zaposlil, sigurno ji bo lažje z njenimi tačkami.
Če ji bo pa to delo dišalo, je pa druga zgodba. :D

Tole je pa kar koristno, še za bočne smerokaze sem zvedel kako se menjajo.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se morda komu od vas sanja, ali je možno originalno pozicijsko lučko zamenjati z belo LED diodo, saj je malo moteča, glede na to, da imam zdaj HID kratke luči? Vem, da žarnička nima pritjenega konektorja :?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

bass napisal/-a:Se morda komu od vas sanja, ali je možno originalno pozicijsko lučko zamenjati z belo LED diodo, saj je malo moteča, glede na to, da imam zdaj HID kratke luči? Vem, da žarnička nima pritjenega konektorja :?
Zelo verjetno se ti bo, če zamenjaš pozicijo z LED-ico prižgala opozorilna lučka za pregorelo pozicijsko žarnico.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Slike ne delajo.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Prosim če ima kdo možnost da shrani omenjene slike in mi jih pošlje kot priponko, ker jih ne vidim, oz mi antivirus nagaja pri prikazovanju...

Hvala
"Caution:
Nitroglycerin has the capacity to sense when a stupid or clumsy person is around and, if given a chance, it will try to kill him."
Uporabniški avatar
Ronnow
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: To Feb 21, 2006 9:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

Slike so verjetno potekle. če kopiraš povezavo v naslov in iščes napiše na strani da je datoteka potekla. Lahko kdo updejta slike. moral bi zamenjat desno pozicijsko žarnico pa me zanima kako se zraven dat. #-o
J T D power
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Slike ne delajo ker sem jih odstranil s strežnika. Žal vse kaže, da avtorji tega foruma in vodje kluba ne kažejo nikakršnega interesa (drugega razloga ne vidim), da bi kakorkoli ohranili uporabne prispevke. Za to sicer ni potrebno veliko, le nekdo bi se moral angažirat in vse kar je uporabno shranit na strežnik kjer gostuje forum. Če bi želeli iti še korak dalje, bi lahko uporabne prispevke preuredili v uporabne članke in jih objavili na spletni strani pod. recimo rubriko "uporabno". Sam bi z veseljem svoje izkušnje kdaj pa kdaj pretopil v članek podkrepljen z slikami, a se bojim, da bo, tako kot sedaj slike, izginil, čim ne bom več sam aktivno prispeval k vzdrževanju prispevka. Čemu torej? Če ima kdo konkretno težavo in sam poznam rešitev, bom z veseljme poizkusil pomagati z nasvetom. Seveda, pod pogjem, če bom ravnotakrat prišel na dotični forum, pod dotično rubriko...

Slike bom naložil na nek brezplačni strežnik za gostovanje dotičnega materiala. Se bom potrudil zadevo spravit gor kar sedaj.

lp
Scremer
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Evo slike iz spletnega albuma....

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Močno upam, da te slike ne bodo kmalu izginile, saj znajo biti ti spletni albumi precej mihast.

lp
Scremer
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ravno ob pravem času! :D

Danes sem kupil bele bočne smerokaze in jih (glede na to, da imam navodila v francoskem jeziku) še nisem uspel zmontirati. :doubt:

Zdaj mi je vse jasno :mrgreen: , prej sem poskušal z laksom, pa ni delovalo, nekaj na silo pa si nisem upal. :?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

bass napisal/-a:Ravno ob pravem času! :D

Danes sem kupil bele bočne smerokaze in jih (glede na to, da imam navodila v francoskem jeziku) še nisem uspel zmontirati. :doubt:

Zdaj mi je vse jasno :mrgreen: , prej sem poskušal z laksom, pa ni delovalo, nekaj na silo pa si nisem upal. :?
Kje si jih pa kupil in koliko $ si dal?
Slika Slika Freude Am Fahren
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Em, me veseli, da ti je tole pomagalo, ampak kako vezo imajo bočni smerokazi s prednjimi lučmi oz. menjavo pozicijskih žarnic?

Cena belih bočnih smerokazov je bila pred kakim letom dni malo pod 3.000 sit za komad. Danes ne bi smelo biti drugače, razen če je tudi tukaj evro pristavil lonček.
Odgovori
  • Informacija