egr na156 2.4jtd

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
real-e
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: So Avg 13, 2005 9:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slov. Konjice

Pozdravljeni! Končno sem si kupu svoj sanjski avto :D AR 156 2.4jtd in kr en mal razočaran. Ko se pelješ po omejitvah vse lepo in prav. Ko pa greš prehitevat al pa ko greš na avto cesto, takrat gre do 120-130 km/h super, sam tu se pa pol konča. Avto preganjaš pa preganjaš pa ne gre več kot 160.Od 3500 vrtljajev sploh ne vleče.Zamenjal sem luft meser pregledal dize, ker so mi strokovnjaki rekli da bo potem bolš. Pri petrovčiču so mi ga priklopli na računalnik pa je pokazalo samo 1 napako in to neki EGR. Zdele grem še toti ventil spucat, pol pa več ne vem ka bi lahko to blo. Če je mel kdo podobn problem naj mi prosim napiše.
Hvala za odgovore že u naprej.



lep pozdrav!
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Tvoj 2,4 jtd bi moral it od 140-180 relativno hitro, končno pa boš po števcu lahko imel okoli 205-210 .

Ampak napaka na EGR ventilu ni ravno tak mala zadeva.
Naj ti nekdo ki je bolj strokovnjak za mehaniko pove, ampak mislim da je to povratni ventil za pline v izgorevanje.

če je to zamašeno al uničeno pač avto ne more delati s polnimi pljuči, tko enostavno tolmačeno :?
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Si preprican da je egr?
Sicer je Q4 dost starejsa od tvoje tk da ne vem ce so tam kake spremembe, sam js sm na moji dau stran egr ventil, pa zapru tiste kanale.
Uporabniški avatar
real-e
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: So Avg 13, 2005 9:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slov. Konjice

Pa je to možno da avto nebi mev moči zaradi tega egr-ja. Ker tiste mal plasitke pa ventil z membrano na spredni strani motorja men čisto nič sumljivo ne delujeta. Mene je bol strah da je kaj večjega, sicer bom pa vrjetno kmal ugotovu ker ta petek-soboto dobim še eno isto zravn da bomo poskušal najdit napako z menjevanjem. Ker to enostavno ne morem dopustit da sta en audi a3 1,6 al pa citroen ksara isto 1,6 močnejša pri prehitevanju. :evil:
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

pa glej da se tistemu avtu s katerega boš snemal dol egr ventil dobro ohladi ker ta zabev zna zapeči kožo na kovino ( ni brezveze ta ventil obdan z negorljivo izolacijo :wink: )

Pa ko boš to naredo lepo natankaj euro dizel pa probaj!

no ja lahko tud ekstra lahko KO, itak je isto, le malo bolj zadimi :lol:
Odgovori
  • Informacija