Amotizer Monroe reflex

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pa imata vidva original fedre, ali kakšne nižje?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Včeraj sem šel malo povprašat h Potokarju v BTC. Vse komplet okrog 280 eurov, 20 evrov so cenejši navadni Monroe.
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da za manj denarja ni boljšega amortizerja. Če nisi pripravljen odštet 600€+ za "brand name" potem go for it...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

600€ ne dam. Max 300€.
Po netu se hvali tudi kayaba?
Skušam pa najti razliko med sensa-track in reflex, pa nekako ne uspem. :?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

če je bencinska 147 recimo pridejo reflex 225 eur vsi štirje
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

damhel napisal/-a:če je bencinska 147 recimo pridejo reflex 225 eur vsi štirje
Sam sem se kake 2 leti nazaj zanimal za Bilstein B8 in je prisel zadnji komplet cca.180€ (ce se prav spominjam) :doubt: Tako da je to zelo malo dnara za amortizerje =D>

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Creed napisal/-a:
damhel napisal/-a:če je bencinska 147 recimo pridejo reflex 225 eur vsi štirje
Sam sem se kake 2 leti nazaj zanimal za Bilstein B8 in je prisel zadnji komplet cca.180€ (ce se prav spominjam) :doubt: Tako da je to zelo malo dnara za amortizerje =D>

LP
Bilstein B8 pride EN zadnji amortizer 180€, EN predni pa 130€. Tako da skupaj čez 600€.
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

pravijo da se reklam ne sme delat....vseeno...za tolk jih lahko jaz prodam naprej, torej je nabavna cena zame (trgovina) še nižja.
In če že meni kaj ostane od takih amortizerjev potem si lahko mislite koliko ostane tistim ki jih prodajo za 280 eur ali pa za 600 eur. Pa ne si mislit da če so 3x dražji so tudi 3x boljši.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

TribesMan napisal/-a:
Creed napisal/-a:
damhel napisal/-a:če je bencinska 147 recimo pridejo reflex 225 eur vsi štirje
Sam sem se kake 2 leti nazaj zanimal za Bilstein B8 in je prisel zadnji komplet cca.180€ (ce se prav spominjam) :doubt: Tako da je to zelo malo dnara za amortizerje =D>

LP
Bilstein B8 pride EN zadnji amortizer 180€, EN predni pa 130€. Tako da skupaj čez 600€.
Aha no. Nek stevilke so mi ostale v glavi pa se nisem spomnu al za komplet al za posamezen amortizer. Je ze dolgo nazaj odkar sem spraseval.

LP
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

damhel napisal/-a:pravijo da se reklam ne sme delat....vseeno...za tolk jih lahko jaz prodam naprej, torej je nabavna cena zame (trgovina) še nižja.
In če že meni kaj ostane od takih amortizerjev potem si lahko mislite koliko ostane tistim ki jih prodajo za 280 eur ali pa za 600 eur. Pa ne si mislit da če so 3x dražji so tudi 3x boljši.
Če imaš kakšno konstruktivno pripombo na dan z njo, takih "modrosti" se pa vzdrži, prosim.

Verjetno bodo kar reflex padli, jih večina kar hvali za ta denar. Še prej bo pa treba letne gume nabavit, ker bom zdajšnje skuril na racelandu. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

damhel napisal/-a:pravijo da se reklam ne sme delat....vseeno...za tolk jih lahko jaz prodam naprej, torej je nabavna cena zame (trgovina) še nižja.
In če že meni kaj ostane od takih amortizerjev potem si lahko mislite koliko ostane tistim ki jih prodajo za 280 eur ali pa za 600 eur. Pa ne si mislit da če so 3x dražji so tudi 3x boljši.
Seveda niso trikrat boljši. Cena raste exponetno glede na kvaliteto...

Seveda se ne gre samo za to kaj je boljše. Ni vse samo v tehnologiji ki je uporabljena in v kvaliteti. Različni amortizerji so različno trdi. In monroe je je vsaj po tem kar sem jaz prebral precej bolj udoben in manj "športen" od "dražjih" konkurentov. Kar seveda ni nujno slabo... :D
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

da se malo vmesam v temo,jaz ko ne sportam ampak vozim umirjeno,katere amortizere da vzamem i katere so naj poceni ker reparirane stanjejo 66e+16e delo. samo prednje milsi zamenjat.
ar 156 2,4 jtd 2001l hvala in oprostite ker se mesav v vaso temo.
svet se vrti okoli AR
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz bi ti priporočal Reflex. Ker so zelo cenovno ugodni in tudi zdržali ti bodo veliko dlje kot pa ostali amortizerji. Pa tudi naj ne bi bili preveč trdi...

Če hočeš udobje imaš na razpolago edino standard ali kaj podobnega monroe reflexu. Razni Bilsteini Koniji KW so vse veliko bolj športne izbire :)
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

to so tiste ki stanejo okoli 100e en.in ke ih lahko nabavim v lj.
svet se vrti okoli AR
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

svet se vrti okoli AR
Odgovori
  • Informacija