AR 156 1.8TS zakuhal

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Pozdravljeni !

torej : alfika je imela v hladilniku vodo (vem, neumno), in danes ko je stisnilo v MB do -12C mi je avto po 3km hotel zakuhat, termometer za vodo je kazal cca. 110C, kar prej nikoli. Takoj sem dolil antifriz, me pa zanima kako hitro se lahko zdaj zadeva uredi, oz. kdaj bo antifriz potegnilo v cevi, da se malo odmrzne vse skupaj ?!?!

Lp,
------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

nekam na toplo ga potisni
Uroš
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

jezand napisal/-a:Pozdravljeni !

torej : alfika je imela v hladilniku vodo (vem, neumno), in danes ko je stisnilo v MB do -12C mi je avto po 3km hotel zakuhat, termometer za vodo je kazal cca. 110C, kar prej nikoli. Takoj sem dolil antifriz, me pa zanima kako hitro se lahko zdaj zadeva uredi, oz. kdaj bo antifriz potegnilo v cevi, da se malo odmrzne vse skupaj ?!?!

Lp,
Na zard takih uporabnikov so pol alfe na slabem glasu...A da bi dal pa prej not antifriz pa ni šlo?
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Turtle napisal/-a:
jezand napisal/-a:Pozdravljeni !

torej : alfika je imela v hladilniku vodo (vem, neumno), in danes ko je stisnilo v MB do -12C mi je avto po 3km hotel zakuhat, termometer za vodo je kazal cca. 110C, kar prej nikoli. Takoj sem dolil antifriz, me pa zanima kako hitro se lahko zdaj zadeva uredi, oz. kdaj bo antifriz potegnilo v cevi, da se malo odmrzne vse skupaj ?!?!

Lp,
Na zard takih uporabnikov so pol alfe na slabem glasu...A da bi dal pa prej not antifriz pa ni šlo?
NE, zato ker nima smisla, ker nekje teče, pa je voda vseeno ceneje kot antifriz
------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Hja, pri takem avtu ni za šparat. Zdej pa maš. Malo fizike pa vendar znaš po moje. Kaj se zgodi z vodo, ko pa de temperatura pod ničlo? #-o

Če bi dal noter antifriz ali vsaj koncentrat, bi mel stroška cca jurja. Zdej, pa če ti je slučajno res zakuhal, bo strošek cca 100 jurjev. Simple a ne?

Maš lekcijo za naprej! Nikoli vode noter razen v kombinaciji s koncentratom po zimi!!!
Slika
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

zakaj misliš da bi bil strošek 100K SIT?
saj zakuhal ni, ampak je temperatura bila okrog 110, kar je pri kolegu ki ima 2.0 156 skoraj vedno, oz niha med 110 in 90.

lp,
------------------------------------------------------
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

če sem prav zastopil, ti je voda zmrznila. no glede na to, da je bila voda takrat ko je zmrznila, po hladilni napeljavi, se lahko zgodi, da ti je kak del napeljave šel v kur**. po fizikalni logiki je led lažji od vode. se pravi je gostota ledu manjša. po ne preveč zahtevnem razmišljanju človek kaj hitro ugotovi, da mora biti potem prostornina ledu večja kot je prostornina vode. hmmm, kaj to to pove? če je bila voda v cevi in ko je iz vode nastal led, ti je lahko počila cev. isto se je lahko zgodilo s kilerjem, posodo za vodo, v glavnem vsi deli hladilne napeljave so pod vprašajem. v najslabšem primeru, če ti je popokalo vse, se pa cena kaj kmalu dvigne na tistih 100k #-o . se pravi po tej logiki antifriz sploh ni drag.
Uporabniški avatar
bombnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:10 pm

sem že videl ko je počil blok motorja
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

meni pa kiler. samo nisem mel vode notri. kar naenkrat je začel puščat, puščal je skos bolj, tako da sem ga mogu zamenjat. cena novega za mojo alfico je okrog 30-35k, samo sem si zrihtal rabljenga za slabo tretjino cene novega. ko sem mal čekirov, kje je spustu, sem ugotovu, da nism nč ugotovu :mrgreen: . pač s tistih rebrc nek je začel ven tečt. je pa biu na parih delih že kar lepo poškodovan - kakšni kamenčki pa tak.
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

jezand napisal/-a:NE, zato ker nima smisla, ker nekje teče, pa je voda vseeno ceneje kot antifriz
tece? kako to mislis tece? pusca kateri od radiatorjev, kaka cev ali ti mogoce celo vodo pozira med olje/valj
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

ok, ampak če bi šel blok motorja ali kaj takšnega, bi bilo sigurno opazit pri vožnji, ali ne ?

kakšno cukanje, manjša moč, itd....tega NI !!! avto teče normalno...

lp,
------------------------------------------------------
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

jah tko k je ze en napisu da so zarad taksnih potem alfe na slabem glasu...je res tok tesko ulit tist antifriz al pa bilo kaj drugega prej,se preden pritisne mraz?
ce poves posteno, ti je zdaj usaj malo zal da nisi ze prej dal notr antifriza, no imas pa usaj za naprej nek rezultat svojega "neravnanja" s lubico... :wink:
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

torej, pravkar iz servisa :

termostat je bil kriv, ki je šel po gobe že pred časom, torej ne od tega mraza danes, danes ga je le tolk zblokiralo, da se loputa ni odprla, in to je rezultat kuhanja.

tudi voda v sistemu ni zamrznila, ker je v sistemu še bilo antifriza za cca. -5C.

Strošek popravila :
- 6.100,00 SIT termostat
- 3.500,00 SIT antifriz (7,5L)

Lp,
------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fajn si cez prsou, mene je najcenejse popravilo prslo glih ene 7x tolk, pa nism nikol nc sam zajebu. Vsaj ves za naprej kaj se ti ne sme vec zgodit.

LP
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

jap, ne vprašaj...........

sem mel srečo...........pa brez takih komentarjev kot jih je imel.......Turtle

lp,
------------------------------------------------------
Odgovori
  • Informacija