Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

daniels napisal/-a:Tudi jaz bi si malo sposodil temo.

Zadnji brisalec se mi je povesil in zanima me kako bi ga spravil v red. Zaradi časovne stiske še nisem razdiral mehanizma, ampak predstavljam si, da bom odtegnil vijak, dvignil brisalec ter topet zategnil vijak.

Povejte v čem se motim. :)
al je pocla plastika okrog vijaka ali pa je sel mehanizem. odtegni vijak, pa bos videl, ce ga bos nazaj zategnil ali vrgel brisalec v kanto. :mrgreen:
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
majstor
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: To Jul 03, 2012 5:11 am

Pozdravljeni
Danes sem verjetno pusti prižgane brisalce ko sem vžigal avto. Ker je bil poln snega motor ni mogel premakniti brisalcev. Tako mi je stalo kakšno uro. Ko sem opazil je bilo že prepozno. Kaj narediti?
Varovalke so cele.
Kje pa sploh je varovalka za brisalce?
Prosim za pomoč
Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah verjetno si skuril motorček... menjava... druge ni.
Bojan1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Jul 28, 2014 1:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Goričko

Tako je.Lansko leto se je meni zgodilo isto.Motorček je fuč.priporočam rabljenga ker novi so precej dragi.Menjava pa ni težka.
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

Pozdravljeni,

si bom kar sposodil to temo.

Namreč sem naredil enako napako. pozabil prižgane brisalce od prejšnjega dne. Naslednje jutro je bil sneg na steklu in talent sem prvo šel prižgat avto da se segreje in šele na to očistit steklo .Po 3 minutah sem opazil da so brisalci prižgani in jih takoj ugasnil.

zdaj mi dela samo hitra hitrost brisalcev in enkraten premik. v obeh primerih se mi ne vrnejo v začetno pozicijo.

na enem izmed tujih alfa forumov sem zasledil, da naj bi bilo krivo vezje pri motorčku.

Kaj menite vi? je sigurno motorček ali je možno da je kaj drugega?

najlepša hvala za vašo pomoč

LP Matej
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Za kateri avto pa gre?

Če je 156FL potem ti je verjetno crknila krmilna elektronika brisalcev, ki se nahaja pod zaščitno plastiko brisalcev.
Emperor of The Dark Realm
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

aja se opravičujem pozabil napisati.

avto je AR 156 JTD (2004, 115 KM).

kakor sem bral, po tujih alfa forumih se zda zamenjati samo elektroniko?

LP Matej
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ja, ni del motorja brisalcev in je tudi montirana v svojem ohišju na sovoznikovi strani. Kataloška številka je 46792175 in nova stane verjetno več kot 100€. Z malo iznajdljivosti jo boš bistveno ceneje(20-40€) našel rabljeno na spletu ali drugje. V pomoč ti bo, da so jih vgrajevali tudi v Lancie Lybre.

Ne pravim, da je sigurno to krivec ampak pri teh avtih pogosto je(sem menjal dve). Velikokrat je to posledica prevelikega toka skozi motor, nemalokrat zaradi slabega stanja pogonskega mehanizma(škarij) brisalcev, ki se zaradi rje in umazanije težje premikajo.
Emperor of The Dark Realm
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

Kaj pa tista elektronika čisto pri motorčku.

na tujih forumih govorijo o tisti elektroniki.

LP
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Pri FL modelu so na samem motorčku le pozicijsko-napajalni kontakti. Ločeno se tega ne dobi, je lažje komplet motorček zamenjati z rabljenim, če je seveda težava tam.
Emperor of The Dark Realm
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

po vaše, ne glede na to da so brisalci deloma delujoči je najverjetneje problem v krmilni elektroniki ali motorček?

Kje pa se ta elektronika nahaja na sopotnikovi strani?


Najlepša hvala za pomoč.

LP
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Če deluje samo ena hitrost je najverjetneje elektronika, ne morem pa ničesar trditi.

Nahaja se pod zaščitno plastiko, ki se nahaja med vetrobranskim steklom in pokrovom motorja na zunanji strani.
Je pa v bistvu edina črna škatlica na tistem koncu.
Emperor of The Dark Realm
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

Najlepša vam hvala za pomoč. sem moral zamenjat tudi motorček tako, da sem kar komplet sistem menjal.

lp Matej
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Lep pozdrav
Imam problem z brisalci , gre pa se za vozilo ALFA ROMEO 156 1.8TS 16V 1998l

Problem je v tem da mi brisalci kar nehajo delovati , danes sem pazil da deluje ce ročico pomaknem cisto gor ali cisto dol umes nastavitveni del in ena pozicija nizje ne delujeta , ce ročico poknem čisto dol pa potem gor delajo vse vendar nastavitvena deluje kaksno minuto potem neha in spet deluje samo cisto dol ali cisto gor malo prejle pa je obstalo se to.

Vceraj mi ni ročica delovala nasploh potem sem se peljal cca 3km tam avto ugasnil in je bil ugasnjen kaksno urco in potem so delovali .

Zanima me sledece :
je problem v ročici
motorcku
sistemu pomika
ali napeljava ?

kako najlazje ugotoviti napako , ter kako se menja ročka . kje jo dobiti (vem za rabljeno ampak nevem v kaksnem stanju )

ZARADI PREJSNJEGA KONTAKTA LEPO PROSIM CE LAHKO ODPISETE TISTI K VESTE NA https://www.facebook.com/martin.jansek" onclick="window.open(this.href);return false;
ALI 040323909 vsake toliko pa pogledam tudi sem ... hvala lp MARTIN
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Da ne odpiram nove teme, bom napisal kar tukaj. Ima kdo izkušnje z zlomljenim vodilom od brisalcev? Danes sem jih vklopil in mi je levi kar zaplesal krepko preko meje, nato pa ostal nekje na četrtini svoje poti. Odprl pokrov, pogledal in ugotovil da je zadeva zlomljena.

Slika

Predvidevam da je potrebno zamenjat celoten mehanizem? Kar se elektronike tiče sicer vse štima. Cene na eBayu se gibljejo od cca 50€ navzgor.
Odgovori
  • Informacija