Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

mafko napisal/-a:evo mal si bom sposodu temo.
Zadjni brisalec na 156, kako se to menja? a morš to celo plastiko ali samo uno gumo zamenjat? Pa če morš celo plastiko.. (cel brisalc) kje se dobi to?
Ponavadi se menja cel bisalc. Jaz sem dal 13€ v trgovini za avtodeli, verjetno da na servisu ni bistveno dražji....upam.
Slika
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

okej hvala :) nisem hotel izpadt glup na servisu :D
Uporabniški avatar
skerž
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 656
Pridružen: Pe Nov 04, 2005 1:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: škofja loka

krucymucy napisal/-a:ce se upas, razmontiraj motorcek in ocisti kontakte, ker so po vsej verjetnosti zamazani s mastjo. in ja, take probleme imamo po vecini vsi.
S čim bi blo to najbolše oprat,mogoče bencin????? :?:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Točno tako.
Jaz vse zapacane stvari čistim z bencinom (95 oktanski je kar OK :lol: )
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

ampak ne potem suho pustit. jaz sem z neko mastjo v spreju zascitil.
Ice-man
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Meni na moji je isto počelo na koncu je pa crknu,motercek zamenjaj,od konkurence ga kupi pa je...
Uporabniški avatar
daniels
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Jul 30, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Tudi jaz bi si malo sposodil temo.

Zadnji brisalec se mi je povesil in zanima me kako bi ga spravil v red. Zaradi časovne stiske še nisem razdiral mehanizma, ampak predstavljam si, da bom odtegnil vijak, dvignil brisalec ter topet zategnil vijak.

Povejte v čem se motim. :)
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Zadnja dva dneva se mi dogaja, da se mi brisalci sami od sebe vklopijo za kaksne pol minute, minuto in potem tudi izklopijo. Delujejo v razlicnih casovnih intervalih(ocitno jim je dolgcas :D ).

Verjetno je problem v rocki brisalcev in vem, da bo treba pac obiskati avtoelektricarja, zanima me samo, ce je kdo ze imel podoben problem in ce slucajno obstaja kaksna preprosta resitev. Varovalke se mi ne splaca jemati ven, ker se mi ne zdi najbolj smotrno lesti pod armaturko pri 130 km/h, ko me bo kaksen sleper zaskropil, se pa istocasno pocutim precej idiotsko, ko se vozim po mestu v soncu s prizganimi brisalci. :D

lp
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

probi pošpricat :D boš manj idiotsko izpadel heheh :P drugače pa nevem :?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

imel sem popolnoma isti problem. kontrolna plosca ( plosca kjer so varovalke in releji gor ) ti je mal "zarustala" zarad kondenza in je stik :D odklopi vse in jo ven potegni in poglej.

LP
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

kovach napisal/-a:probi pošpricat :D boš manj idiotsko izpadel heheh :P drugače pa nevem :?
Tudi to pocnem. Ampak moram mal sparat, drugace bom porabil vec tekocine za stekla kot bencina... :D

colibry: bom malo pogledal naokrog, hvala. Mogoce bi pomagalo, ce bi imel med voznjo gretje na noge na max... se posebej, ker moram v dveh dneh sluzbeno narediti kar nekaj sto kilometrov. :mrgreen:

lp
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

preglej motorcek oziroma platine ki so noter(kontakti) v zobniku, drugace pa je res verjetno kaj s plato narobe- nekje dobis plus gor na komando za vklop motorcka
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Men je to delalo par dni pol je pa motorček dušo spustu, ker je po suhi šipi ribalo. :evil:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Men je tudi to dela, samo imam dežni senzor... po dolgem tuhanju sem ugotovil, da se mu meša včasih ker imam uničen sovoznikov brisalec, ki pa briše tudi čez senzor...in kr nič ne obriše...se konstantno trudi, dokler mu ne pomagam z vodo ;)...
joo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prevalje

Sem že mislo da sem edini tak, da takrat ko je sončno in lepo vreme brišem šipo #-o .

Aja pa začelo se mi je to dogajat na najbol neprijetnem mesto, mal naprej od Torina proti predoru Frejus (It-Fr). Zgledo sem pa full čudno, ko sem se skoz predor peljav z prižganimi brisalci :oops:. Cirka 150 km, na vsake 2-3 min so se vklapljali. Od takrat naprej me vsake tok časa 1-2x na mesec spomnijo. Sploh v teh dneh ko je veliko vode in vlage v zraku...
Odgovori
  • Informacija