Lučka za airbag - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Računalnik se ne izbriše kar tako. Si poizkusil odklopit baterijo čez noč?
Mogoče slaba baterija?
Možni so tudi slabi kontakti kje...
Al pa je res kontrolna enota crknila... sam dvomim.
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Če se pojavi napaka na zavesi ali na airbagih ki so v sedežih, in napako odpraviš se lučka ugasne, če pa na prednjih dveh airbagih pa ne ugasne.
Da prideš do konektorjev v prtljažniku moraš odstranit tapete levo in desno pri koloteku. Konektor je rumene barve.
jtd-M 20V
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

@PAJCI1 Tista dva konektorja v prtljažniku sta za zavesi, vsak na svoji strani...
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Le Giga napisal/-a:@PAJCI1 Tista dva konektorja v prtljažniku sta za zavesi, vsak na svoji strani...
Sem že zrihtal! Lučke ni več! :D
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

ervo66 napisal/-a:Pri zaganjanju motorja nisem počakal, da avto naredi svoj checkup. Ostala je prižgana lučka za airbag. Na testerju je pokazalo interna napaka. Srs računalnik sem celo izklopil za 24 ur, priklopil spet na tester in napaka še vedno ostaja. Če je imel kdo podoben problem, naj mi prosim sporoči. Avtoelektrik pravi, da se zaradi nihanja napetosti med zaganjanjem motorja lahko software pobrklja in da obstaja možnost, da se program zbriše in ponovno naloži. Bi zamenjal cel računalnik, a ni sigurno da bi vsak deloval, ker so različni po šifrah. Nov pa je malo predrag za tak star avto. Še to... gre se za 156 2.4 JTD l. 98. Hvala.
Enako pri meni. Lucka nonstop gori ze nekaj (3,4)leta. Probal odpravit napako pri vecih mojstrih z priklopom na tester in napake se ne da izbrisat. Sem ze tudi sam razmisljal o zamenjavi kontrolne enote ampak je enostavno predrago zato sem se kar sprijaznil z lucko.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce se napake ne da zbrisat, pomeni to trenutno napako, in ne obcasno

da pa niste zrihtali glede te napake, je pa kar cudno
kam si ap peljal avto porihtat?

ugasnit lucko ni resitev, ptreba je najdt problem, ga odpravit in potem zbrisat napake drugace nisi naredil nic

ce je enota zanic, sem 99.9 procentov siguren da to tudi izpise

pri dosti vw se pac podere ecu airbaga, treba psorgramirat, in je spet uredu
ampak napise da je ecu v okvari
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Kot sem napisal se je z avtom ukvarjalo vec mojstrov,tudi pooblasceni serviser. Nobeden ni znal resit problema razen predlagat zamenjavo enote, kar pa je za tolko star avto enostavno predrago.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

o,ja. problem z airbag lučko smo rešili. računalnik sem poslal na css performance tuning in mački so našli napako in jo odpravili. v bistvu jim je pokazalo kot da so bili airbagi sproženi. računalnik sem priklopil ob izklopljeni bateriji in lučka ne sveti, pa niti na tester ni bilo potrebno priklopit. strošek 40e, ma kaj češ alfa vedno zahteva svoje. =D>
sinjigaleb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Mar 20, 2012 8:43 pm

...problem v teh lučkah je v veliko primerih mreža v sedežu ki pač daje signal v računalniku če kdo sedi gor.
to rešujem z tem da se pač vgradi namesto mreže en simulator ki simulira to mrećo kot da vedno negdo sedi na sedežu in se bo v vsakem primeru airbag sprožil (bolje da se sproži če ni nobenega kod da se ne sproži če kdo sedi na sedežu.)

simulatorje NABAVLJAM izključno za vozila ALFA , FIAT, MAZDA, MERCEDES in BMW. (simulatorji so narejeni v EU )
nightrider31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2004 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Pozdravljeni vceraj se mi je iz meni neznanega razloga alfica odločila da pokaže kako sveti lučka za sprednji airbag kar tako malo za pokazat da pač deluje,danes na servisu Veit pa ni mogel z testerjem narediti nič ker naj bi bilo ali slaba masa nekje oz napaka na napeljavo oz. je centrala sla rakom žvižgat.
Se komu kaj svita kaj lahko pogledam sam ali naj vse skupaj prepustim servisu(kar mi ne diši najbolje) in začnem dajati na stran za novo centralo??

aja avto je 147 1.6 letnik 2001

hvala in l.p.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a si 100% da je sprednji da niso zavese ?
nightrider31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2004 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Rdeča lučka so rdeči ali ne??
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Na AR 156 24 jtd 110 kw 2002 gori opozorilo airbaga.Na testerju je ispisalo ,da je napaka na bočnem airbagu na sovoznikovi strani.V prtljažniku na desni strani,smo odstranili konektor ter žice pocinili skupaj.Ker program ni hotel pobrisati napake ,smo kod je nekdo navedel ,pod napetostjo odklopili sovoznikov airbag in zadeva se je resetirala.Žal pa je čez par dni zopet zasvetila opozorilna lučka.Ker je računalnik zabeležil isto napako,smo prvo preverili lotanje na desni strani,ker smo bili ravno v akciji polotali,še na levi strani,vendar žal napaka ostala.Pri fiatu sem imel nekoč podobno napako,in kasneje ugotovili, da je bil še en konektor nekoliko višje ,octranili še tega in problem rešen..Kaj ima tudi 156 morda še en konektor višje, ki bi lahko izgubil stik?Sicer pa mi sedaj
ispiše takole.


OF-EKSP.PUNJENJE BOČNOG SOVOZ.AIRBAGA/VREDNOST PREVISA/55

The ECU detected a short to Ground or Battery + in the Side Airbag Squib circuit(s) as indicated by the code.
ATTENTION! TURN THE KEY OFF FOR AT LEAST 10 MINUTES, THEN DISCONNECT THE BATTERY AND WAIT FOR 15 MINUTES, THEN DISCONNECT THE AIRBAGS.
After disconnecting the Airbags, inspect the wiring for the short, and replace the harness if faulty.
NOTE: In some cases the code may refer to both driver and passenger side Squib circuits, or to a defect in the ECU itself.
After completing the test and replacing the faulty parts, assemble the system and reconnect the battery as the last step. After that, read the codes and data again to ensure the system to be OK
Vzrok za to napako je Vrednost previsoka
Trenutno stanje napake je Prisotno

Hvaležni bi bili kakršnega koli nasveta,iskušnje ali kje napako iskati ali kaj pomeni ta opis napake,v Angleščini nismo njbol doma.In si prav razlagamo kateri airbag je to?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Možno je še da je fuč sporžilec airbaga...
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

TribesMan napisal/-a:Možno je še da je fuč sporžilec airbaga...
Kje ga najdem?
Ko odklopim airbage sedežev ne zazna tester tega,stalna je prisotnost previsoke napetosti bočnega desnega airbega,ostalo pa ne zazna in ni drugih prisotnihin neprisotnih napak.Bi pričakoval,če odklopim airbag prvih sedežev,da program zazna napake ?
Odgovori
  • Informacija