Ventilacija: nedelovanje lopute - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Ventilacija dela brez problema, tudi klima in vse ostalo. Ne deluje pa mi loputa, ki usmerja zrak v tebe (se pravi prva na skali). Piha zelo malo tako, da imam občutek, da je zaštekana ali kaj pdodbnega.

Kaj bi lahko bilo? Ali je kak konektor skurjen ali je loputa zaštekala...?
Ima mogoče kdo shemo?

Aha je pa alfa romeo 156 2000 letnik

Hvala
Zadnjič spremenil brundo, dne Sr Mar 22, 2006 6:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

to je narejen tko da je povezano z zico od tistega gumba ki obračaš do lopute do jo obrneš v eno stan se ena žica nategne in obrne loputo v drugo stran pa obratno tko da boš mogu to mal razdret pomoje da gre sam tist kos ven kjer maš gumbe in poglej kaj je

lp
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dejan031 napisal/-a:to je narejen tko da je povezano z zico od tistega gumba ki obračaš do lopute do jo obrneš v eno stan se ena žica nategne in obrne loputo v drugo stran pa obratno tko da boš mogu to mal razdret pomoje da gre sam tist kos ven kjer maš gumbe in poglej kaj je

lp
Hja, v 75 je mogoče res tako. V 156 pa to delo opravlja elektrika. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

guma napisal/-a:
dejan031 napisal/-a:to je narejen tko da je povezano z zico od tistega gumba ki obračaš do lopute do jo obrneš v eno stan se ena žica nategne in obrne loputo v drugo stran pa obratno tko da boš mogu to mal razdret pomoje da gre sam tist kos ven kjer maš gumbe in poglej kaj je

lp
Hja, v 75 je mogoče res tako. V 156 pa to delo opravlja elektrika. :wink:
A mi žališ avto mogoče?!?!?!? :evil: :wink: :wink: :wink:

Hec, ne res, lopute v 156 zihr elektrika premika :mrgreen:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

to lih nisem biu siguren se opravičujem novejši avto pač :oops: ,

pol bi pa na tvojmu mestu naredu tko da bi podru kar se da tolk da mi lih ne bi blo treba celo armaturno dol pobrat in bi uzeu u roke inštrument (ce ga nimaš al ti to ne gre pa sigurno poznaš kakšenga ki to obvlada) in bi šou od stikal do lopute po žicah in tko naprej

lp
luigi61
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: To Mar 09, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Enkrat sem nekje zasledil (mislim, da so mi povedali na uradnem servisu), da imajo 156-tke in 147-tke en bugec. In sicer, če odklopiš elektriko (npr. menjava akumulatorja) rabi računalnik po ponovnem priklopu cca 1-3 minute, da se nastavi. Postopek nastavitve se prične takoj po priklopu.
Težava pa nastane, če si v tem vmesnem času prehiter in skušaš avto zagnati. Takrat se prekine postopek samokontrole in posledica je, da so lahko razštelane lopute.

To ti je lahko ena od opcij. Rešitev je, da ponovno odklopiš elektriko in po priklopu počakaš nekaj minut preden daš kontakt s ključem.

Seveda, pa je lahko krivo čist neki ta levga.
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Zaštekala ti je "zgornja" loputa, ki se nahaja pod režami na sredini armature. Odvijači dva imbusa in previdno odstrani zračnik, potem poglej v luknjo in jo boš vidu! Potem pa daš kontakt in se malo igraš z gumbom za usmerjanje zraka in če se sama ne bo premikala, ji malo pomagaj, če se bo začela potem premikati in se ti bo zatikala samo v enem položaju (končnem), je vrjetno krivo otrdelo tesnilo na loputi, ki se zatika. Če se pa sploh ne premika, je pa lahko slab stik ali pa okvara.

Poiskusi in javi! :wink:
Zadnjič spremenil bosko001, dne Pe Mar 24, 2006 11:22 am, skupaj popravljeno 2 krat.
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Sem odstranil zgornjo režo za ventilacijo in ensotavno malo podmazal robe te lopute, ker so gumjasti in glej ga deluje :D :D :D :D . Prej je ustavljalo motorček, ker je bilo izsušeno in guma ni več drsela ampak ribala in ustavljala motorček.

Hvala za pomoč
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

brundo napisal/-a:Sem odstranil zgornjo režo za ventilacijo in ensotavno malo podmazal robe te lopute, ker so gumjasti in glej ga deluje :D :D :D :D . Prej je ustavljalo motorček, ker je bilo izsušeno in guma ni več drsela ampak ribala in ustavljala motorček.

Hvala za pomoč
To bo jurja. Hvala. :D
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Drugače pa je lahko problem tudi avtoradijo. Če se ob montaži žice ne padejo lepo za avtoradijo pritisnejo na predelno steno, ki pa je zelo tanka in se malo ukrivi, le ta pa zablokira že prej omenjeno loputo.
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Aljaž napisal/-a:Drugače pa je lahko problem tudi avtoradijo. Če se ob montaži žice ne padejo lepo za avtoradijo pritisnejo na predelno steno, ki pa je zelo tanka in se malo ukrivi, le ta pa zablokira že prej omenjeno loputo.
Jp, to je precej velik problen, jaz sem komaj narinu radijo, da se je zahaklu!
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

jp, isti problem sm meu jest - sam namažeš gumico pr loputi pa ni več problema !
Slika
Odgovori
  • Informacija