Ropot / Pokanje v podvozju - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

luni napisal/-a:No, si pa vsaj fino obnovil podvozje, tako da nekaj koristenga je iz ropotanja vseeno ratalo :lol:
Fora je bla v tem,da je izpušni lonc tolk ropotau, da lufta v tokah sploh slišu nism:) roke so ble pa fajn zmahane, mi je mehankar pakazu...


LP
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

Jeseni sem bil primoran menjat rokice. Bile so tako defekt da se ni dalo več obnavljat, pa sem (mehanik je) kupil nove. Popravilo me je stalo caa 700 eur. 4 x rokice spredaj, 2 x zadaj, pa ena neka prečna letev zadaj....
Pred dvema mesecema je začelo nekaj pokati v podvozju in avto je treslo.
Smo pogledali pri enem vulkanizerju, pa je leva zgornja rokica mela "luft" tam ko je vpeta na karoserijo, ne tam ko je amortizer gor obešen. Sem peljal nazaj, na servis - garancija pa to... pa so me poklicali da so rokice SPET zanič, pa so se nekaj na veliko izgovarjali da mamo slabe ceste pa take fore, pa da tu ni garancije ! Pa sem popizdo (tak samo malo...) pa so mi menjali rokice. No na koncu so popustili in sem plačal delo (40 eur) in potrebno je bilo naredit optiko (30 eur).
In zdaj fora...od menjave sem naredil 1500 km in spet je začelo pokat ...

Kaj naj zdaj ? Sigurno mi ne bodo kupili še enih ? Drugič je bilo delano brez računa, račun za material pa itak ne dobim... pa tudi če bi menjali...menjava in optika, spet 70 eur ?? Naj grem raje na pooblaščen servis, pa kupim original ??

Seveda pa ostaja odprto vprašanje še iz naslova...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

se mi zdi da si si v predzadnjem odstavku že sam odgovoril.

V tolažbo pa tole: osel gre enkrat na led slovenec pa dvakrat

Onemu pa to obnovljeno sranje potisni v rit !
Uroš
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Upam, da nisi obnavljal pri vargalantu :?: Men so celo zadnjo premo menjal, ker je melo vse luft. Opilil so me za 750 evrov in sedaj pričakujem, da bom mel mir naslednjih nekaj let. Če se pa slučajno luft in škripanje spet pojavi, prej kot v enem letu, bom zahteval reklamacijo. Tako stori tudi ti in če bo po par tisoč km spet isto sranje, zahtevaj vračilo denarja.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Mislim, da bi z original deli prišel ceneje skozi.....in tudi rok trajanja bi bil zagotovo daljši :wink:
Ice-man
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Da tebi ne poka slucajno homokineticni notrajni al zunanji,al pa ada ti ne rukak kak amortizer.


Kdaj pa ti to poka ko zavijas vozis normalno??
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

poka ko vozim po slabi, jamasti cesti.

Amortizeri so ok. so mi preverli pred mesecem.
Je pa mi mehanik povedal da je tudi neka gumica uničena, ki pa ni pri rokicah... točno kje na podvozju ne vem, vem pa da je nekaj v zvezi z koloteki.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Glede na to, da sem na podvozju alfe 147 naredil doktorat, sem prišel do zaključka: Vedno samo originalne roke in ne obnovljenih.
Podobna zgodba je bila pri meni. V 9 mesecih sem 3x menjal zgornje roke in 2x spodnje. Zdaj so zgornje originalne in je mir, spodnje pa so obnovljene in je zaenkrat tudi mir. Bo pa sigurno spet začelo ropotat in potem bom še te menjal z originalnimi.
To je edina stvar katera me je delala plešastega.
Je pa še ena stvar kar se tiče škripanja, katero rešitev bom poslikal ter objavil tukaj gor.
Svetujem ti, da kupiš originalne roke, jih namontiraš na avto ter se veselo voziš dalje. Če kdo želi, mu lahko opišem in poslikam postopek kako se to naredi in lahko katero od teh zadev postori doma.
L.P.
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Drager,ti kar objavi vse ugotovitve okrog popravila škripanja :)
Slika Slika Freude Am Fahren
Hordeus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Feb 17, 2007 10:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška

No bom pa še jaz uporabil to temo, da ne odpiram nove.

V zadnjem času, tudi jaz slišim neko škripanje (zvok takšen, kot da če bi vzmetnica v sedežu škripala), ko se peljem po neravnini. Bolj se sliši, če se peljem počasi, če grem hitreje čez kakšne grbine se ne sliši. Kaj bi lahko to bilo?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To pomeni, da začni šparati za nove sprednje roke in/ali stabilizator. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Sprednje zgornje roke.
Našpricaj gumice (tam kjer roka giba) z silikon sprejem. Zadeva rešena za nekaj tednov.
L.P.
Uporabniški avatar
zvau
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 158
Pridružen: Če Sep 14, 2006 8:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

Potem je kot zastopim problem večinoma samo z zgornjimi rokami.
Hordeus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Feb 17, 2007 10:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška

kolk stanejo nove roke in kar me še bolj zanima, koliko časa rabijo na servisu da jih zamenjajo?
nosaint
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Apr 09, 2009 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

Ko zavijam desno ali tudi ko grem ravno slišim neko struženje na podvozju. Čutim ga tudi na stopalki za gas. Na amzsju so mi pogledali roke in malo podvozje, pa ni bilo nič videt. Je možno, da je to tista oljnična gred ali ležaj. pomoč je dobrodošla.
Cuore sportivo
Odgovori
  • Informacija