Praznjenje akumulatorja - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Imam težave z praznjenjem akumulatorja pri 147. Zamenjali smo že 2 akumulatorja v zadnjih 10 mesecih, ta je že tretji. danes se vsedem ponovno v avto in... tema. Zadnjič smo na servisu izmerili, če vleče kak čezmeren tok, pa nič. Očitno se to pojavlja naključno. Kakšna ideja? Mogoče zataknjena kaka loputa v armaturki, za preusmeritev zraka?
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Koliko pa požrejo, če imaš luči skos prižgane ?
Mislim, ko avto ugasneš, se luči tudi ugasnejo...
Potem daš ključ na pol, se luči 1x prižgejo, daš ključ do konca, pa se luči spet ugasnejo in še 1x prižgejo ? To veliko akumulatorja popije ? Ali je to narobe, ali je OK , če imam luči tako naštimane ?
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

A je možno da ti mašina akumolator preprosto premalo polni, sam sem opazil isti problem...


LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz bi rekel, da je verjetno problem v alternatorju.
Sta pa dve možnosti polni premalo ali pa preveč, ker tist prevelik tok polnjenja tudi hitro zmatra akumulator.

Kako je kaj z količino elektrolita v akumulatorju ali se vidijo plošče?
To pa kaže na problem z regulatorjem na alternatorju, ker preveč polni.

Ali ti žarnice kaj rade pregorevajo ?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Ne žarnice so ok. Akumulator je nov (1 mesec). Možno, da je res problem v polnenju. Problem, je kadar avto stoji dan ali dva. Nekako mi ne gre vse skupaj v glavo.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A potem je pa lahko problem v neki nenormalni porabi ko avto stoji.

Na moji 75-ki I.E. je en pametnakovič mal releje za benz pumpo, ecu, ... (4 kom) med sabo premiksov in je bil akumulator v dveh dneh parzen. :?

K sreči smo imeli doma še eno in ko sem releje pravilno razporedil (imajo različen razpored kontaktov), ni bilo več problemov. 8)
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Poglej z dobre plati. Vedno dobiš zastonj akumulator ker je ta še pod garancijo :D :D :D
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Ko ti ga 5 menjajo niso vec srecni :)

Poskusi zmerit napetost na akumulatorju ko motor dela pa javi koliko je. Koliko A pa je bilo porabe ?
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Poraba pri ugasnejem avtu je bila se mi zdi 1.2A, kar naj bi bilo normalno. Avto gre danes na servis, upam, da zrihtajo. Saj drugače je res fajn, ker dobiš nov akumulator, sam ni pa fajn, da prideš v garažo pa ne moreš z avtom v službo :cry: .
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

GTAm napisal/-a:Poraba pri ugasnejem avtu je bila se mi zdi 1.2A, kar naj bi bilo normalno. Avto gre danes na servis, upam, da zrihtajo. Saj drugače je res fajn, ker dobiš nov akumulator, sam ni pa fajn, da prideš v garažo pa ne moreš z avtom v službo :cry: .
Oprosti normalna poraba pri ugasnjenem, zaklenjenem avtu je lahko par 10 mA in ne celih 1.2A, takšen tok sprazni povprečni akumulator v 50 urah, torej približno dveh dneh. Če imaš alarm poskusi merit mirovni tok s prižganim alarmom, veliko ljudi to pozabi.

Če se ti akumulator sprazni po parih dneh pomeni da je nekje prisoten porabnik, ki nebi smel biti pod napajanjem. V mojem primeru je bil to avto radio, ki je imel močnostno napajanje, ki je priklučeno prek ključavnice, povezano direktno. Če je bil radio v standby načinu, sem v dveh dneh imel prazen akumulator.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Taka poraba je definitivno vsaj 10x previsoka... :shock:

Je bila pri moji tudi taka, zaradi napačnega releja za ECU (ECU je bil stalno napajan).

Dobro naj ti preverijo štrom (lahko je tudi kakšna dioda crknila v alternatorju in se ti sedaj nazaj prazni akumulator).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Pri porabi 1.2A naj bi 55Ah akumulator drzal 45 ur, kar pa pri tako velikih tokovih vec ne drzi. Ziher imas problem nekje v elektriki (in ne v alternatorju). Meni pri vgasnjenem avtu zere 15 mA....
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Evo danes dobil avto iz servisa. Problem je bil v alternatorju, ali natančneje v diodah le tega. Ena je bila prebita. Tako, da smo zamenjali altrenator in je. Na srečo imam fenomenalnega serviserja in mi je zrihtal zelo ugodno enega rabljenega :D , tako da je sedaj stvar poštimana. Sem pa na poti domov prebil gumo :( , tako, da jutri sledi še obisk vulkanizerja :doubt: . Eh bo že... Še dobro da sem se z rezervnim biciklom privlekel domov, avto namreč stoji kot stara ku...a :lol: :lol:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kok te je kostal alternator? drugace obnova celotnega alternatorja za 2.0ts pride 20.000 sit + delo, ki pa ga ni malo, ker je alternator na nemogocem mestu #-o
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

GTAm napisal/-a:Evo danes dobil avto iz servisa. Problem je bil v alternatorju, ali natančneje v diodah le tega. Ena je bila prebita. Tako, da smo zamenjali altrenator in je. Na srečo imam fenomenalnega serviserja in mi je zrihtal zelo ugodno enega rabljenega :D , tako da je sedaj stvar poštimana. Sem pa na poti domov prebil gumo :( , tako, da jutri sledi še obisk vulkanizerja :doubt: . Eh bo že... Še dobro da sem se z rezervnim biciklom privlekel domov, avto namreč stoji kot stara ku...a :lol: :lol:
A pol je bla to tvoja pr zegi ta vikend?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Odgovori
  • Informacija