Podvozje: Škripanje/ Pokanje/ Drgnjenje... - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Do tega največkrat pride, ko so ploščice zrabljene nekje do te mere, da se ob strani naredi tak majhen rob. To še ne pomeni da moreš menjat ploščice, ampak jih samo odmontiraš, malo zbrusiš površino z šmirglom, spihaš prah in zmontiraš nazaj.
Verjetno ko zavijaš se tega cviljenja ne sliši, ampak samo ko je volan naravnost. Moja alfa ima enako težavico. Verjetno družinska bolezen :lol:
L.P.
Drager
Hombre
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 109
Pridružen: So Dec 25, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cjele

Hja, sam men cvili ko ne bremzam, tak da ne vem če imajo bremze tu kej zraven...zdej do kamnika je bla bolj športna voznja, sam mi je pa tud ze cvililo ko sem se peljal po avtocesti...mogoče kej drugega pri kolesu?

LP
Tako je na vasi!
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Hombre napisal/-a:Hja, sam men cvili ko ne bremzam, tak da ne vem če imajo bremze tu kej zraven...zdej do kamnika je bla bolj športna voznja, sam mi je pa tud ze cvililo ko sem se peljal po avtocesti...mogoče kej drugega pri kolesu?

LP
Pa sej lih to je to. Ko pritisneš pedal za bremzo itak ploščice primejo in ne cvili. Ko pa spustiš, se ploščice od diska odmaknejo in tisti robček ki se nardi na ploščici drsa ob disk in cvili. Ploščice dol, zbrisit in nazaj gor. Boš videl da bo potem ok.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

a bi ti mal tole ležaje dal pregledat
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Hombre
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 109
Pridružen: So Dec 25, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cjele

Ne bi blo švuoh :wink:
Tako je na vasi!
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz imam tudi en tak "cvileč" problem. Fora je v tem da se pojavi samo 1X na leto za kakšnih 5-10 min, mislim pa da pride nekje iz zadnjih koles. Zanimivo se obnašajo tele Alfe :mrgreen:
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Ležaj najbrž ni, ker pokvarjen ležaj tuli (ponavljam: "tuli" in ne cvili)konstantno, ob obremenitvah pa še bolj (npr. levi v desnem ovinku, tudi ob zaviranju).

Meni se tudi občasno dogaja cviljenje in to ko ne zaviram. Po večkratnem zaviranju se zadeva reši. Vzroki? Rob diska ali umazanija, ki se nabere v cilindru in ne dovoli popolnega vračanja zavorne ploščice, tako da se ta skozi narahlo dotika diska. Nasvet: malenkost postružit rob diskov ali ploščice (ne nujno ploščice) ali pa vse skupaj samo prepihat in očistit umazanijo okoli zavornih cilindrov. Če se ne motim, so to pri Zegi (na 156) reševali tako, da so nove ploščice malenkost pobrusili na določenem mestu (ne sanja se mi kje).

Še ena zanimiva zadeva: peljem se iz BTC-ja na avtocesti in mi začne noro tulit (težko opišem ta zvok drugače) iz sprednjega desnega kolesa (letos pozimi). Ustavim se, pogledam in opazim kos pločevine cca. 8x10 cm med zavorno čeljustjo in diskom. Nisem mogel verjeti - le kako je prišel vmes?!? Od koder? Kaj to sploh je? Verjetnost je 1:1000000, da pride mimo platišča in se zagozdi glih na opisanemu mestu. :-s
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

@MareA
Nekaj manjše kose peha ima jaz na prednjih zavornih ploščicah (med loščico in batki). Zgleda, da je tvoj nekako ven zlezel. :?:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

hm, tud jst mam pr moji enak problem, ki se obcasno pojavlja- to cviljenje mislm. pr men je slisat od zadi ko ne zaviram, ko pa pritisnem na zavoro pa je ok. jst tud mislm da je problem v obrabljenih ploščicah. bo treba res razdret in mal pobrusit ce bo kej pomagal......lp
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bom kr tle vprašu, da ne odpiram nove teme...stvar je sledeča...zjutraj ko je avto mrzu ko se peljem čez kakšne luknje al pa neravno cesto, škriplje kot da bi se s kočijo peljal, ko se avto segreje tega ni več. Zdaj pa me zanima kaj je narobe (nekateri so mi rekl da so neke gumice pr rokah pa gumi zglobi...). Če je kdo imel enak problem, al pa če kdo ve, bi blo super da napiše kaj je za zamenjat in koliko približno pride.

LP
\°/
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Dejan156 napisal/-a:bom kr tle vprašu, da ne odpiram nove teme...stvar je sledeča...zjutraj ko je avto mrzu ko se peljem čez kakšne luknje al pa neravno cesto, škriplje kot da bi se s kočijo peljal, ko se avto segreje tega ni več. Zdaj pa me zanima kaj je narobe (nekateri so mi rekl da so neke gumice pr rokah pa gumi zglobi...). Če je kdo imel enak problem, al pa če kdo ve, bi blo super da napiše kaj je za zamenjat in koliko približno pride.

LP
Podoben sindrom pri meni, na koncu je bila zgornja vilica - 16k na pooblaščenem servisu. Zdaj se ne sliši nič =D> , kot bi meu nov avto, hvala kurcu da se kvar, mam stalno občutek, ko uredim zadevo, da vozim novi avto :mrgreen: :mrgreen:
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Smo se že pogovarjali o tem. Na kratko:verjetno so krive gumice na stabilizatorju. Jaz sem zamenjal cel stabilizator (25.000-original),baje se da menjat samo gumice (približno 2x1.500)
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

baje se da menjat samo gumice (približno 2x1.500)
z delom vred?
V8
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

8AK napisal/-a:
baje se da menjat samo gumice (približno 2x1.500)
z delom vred?
Nope, menjava gumic traja cca 3h, tko da zanemari ceno gumic, te oberejo za delo 10x več.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

se pravi ene 10-15K? a to na AT?
V8
Odgovori
  • Informacija