Podvozje: Škripanje/ Pokanje/ Drgnjenje... - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz se samo zraven svoje uležem na tla in špricam :lol:

z Maxibrilom namreč :lol: :lol:

PS
spet bom moral ponovit postopek, ker po daljši furi občasno zaškripa :?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je tudi varianta, da je zgornja guma amortizerja zanič. Takšen primer sem imel zdaj na moji Vulvi, kjer je na kratkih neravninah škripalo kot konzerva. In bila je ta hebena guma zanič. Za obe sem dal 80€!
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Men recimo zjutraj ko grem na šiht (Posstojna - Godovič) nič ne škripa (nižje temp.), ko pa se peljem nazaj (vroče) pa mi začne recimo na ležečih policajih ful škripat. Bom videl kaj bo Zega v soboto rekel na servisu.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfafil napisal/-a:
Dejan156 napisal/-a:super, pol grem za začetek nekam kupt ta sprej pa vse našpricam, če bo nehalo škripat je ok :) če pa ne bo, pa menjava :)
-meni je kolega mehanik našprical vse gumice pa še zmeraj slišim desno zgoraj,poskusil bom še enkrat pred zamenjavo :(
-no,čez zimo je bil mir,bomo videli zdaj,ko se začnejo višje temperature,ker sem imel podobne simptome kot Bearex
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ja čez zimo je bilo tudi pri meni ok, sam zdej pa učasih škripa...kar mi gre že močno na živce, in bom zamenjal, pa naj stane kolikor hoče :)
Tisti ki pa bote zdej kej na servisu, pa povejte kaj so vam rekl...da ne bom prej menju vsega možnega :)
\°/
Uporabniški avatar
smoljo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 190
Pridružen: To Dec 20, 2005 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

ja to pa je res edina hiba ko jo imajo skoraj vse alfe,mam isti problem,meni se zdi da je to zgornja stabilizaciska roka.pred kratkim kupil nove original in je petrovcic rekel da so posodobljene in nebodo skripale.ma k**** ne skripajo isto kot prej bom probal z vasimi idejami pa bom videl sam ga mrn gor dvignit ,ker ne pridem zraven ,je prevec spuscena.
srečno voznjo
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz sem ravno dons imel en tretma, k sem gume menjal in sem vse lepo našprical (večkrat).
Sicer k sem popoldne prišel v LJ je malce poškripalo, zdejle - zvečer je blo pa že bolje, čeprav se je kar fino segralo nazaj grede (gume, pa vse skupaj tudi) :mrgreen: :mrgreen:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

O čem vi to? Meni nič ne škriplje...
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Bodi srečen :lol:
Slika Slika Freude Am Fahren
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ja,zdaj ko je topleje,se mi občasno ponavlja škripanje,če avto nekaj časa stoji,potem po kakšnem kilometru vtihne,ko bo interval vedno daljši,bom začel tuhtat kako naprej (verjetno špricanje) :doubt:
-drugače pa mi je začelo ropotati na slabši cesti,desno zadaj :evil: ,verjetno tiste puše spet,katere so zamenjali v garanciji,zadj imam 65000km,ne vem,podvozje 147 je kar občutljivo :twisted:
Matej_F
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Maj 03, 2007 11:02 am

a obstajajo mogoče kkšne zadeve, ki niso originalne in da pol nič več ne škripa?
Jaz osebno bi najraje vse skupaj zamenjal, da bi bil mir, ker se mi ne ljubi skos mazati. 1x so mi na servisu že neki mazal, pa ni kej dost pomagal. Je pa res zoprn ta zvok, tko da bi najraj zamenju vse skupi, če bi vedu za kkšnga proizvajalca, ki to izdeluje tako, da to ne škripa.

Pozna mogoče kdo kaj takega?

LP,
Matej
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a:O čem vi to? Meni nič ne škriplje...
Se podpišem pod to :wink:
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Ja za gumice stabilizatorja mi je pri vargalantu rekel da stanejo 10,5€/kos + 3 ure dela, kar znese skupaj cca. 100€, sam jaz sem se odločil da bom kar dal gor original nov stabilizator, pol bomo pa vidli kako dolgo bo zdržalo.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Bearex napisal/-a:Ja za gumice stabilizatorja mi je pri vargalantu rekel da stanejo 10,5€/kos + 3 ure dela, kar znese skupaj cca. 100€, sam jaz sem se odločil da bom kar dal gor original nov stabilizator, pol bomo pa vidli kako dolgo bo zdržalo.
-meni so že menjali stabilizator in gumice v garanciji,pa sem prejšnje poletje spet slišal škripanje in mi je predlagal isto kot tebi,potem je čez zimo prenehalo (malo smo tudi špricali),zdaj se pa spet sliši občasno,tako da ne vem kaj boš dosegel z tem :doubt:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

alfafil napisal/-a:
Bearex napisal/-a:Ja za gumice stabilizatorja mi je pri vargalantu rekel da stanejo 10,5€/kos + 3 ure dela, kar znese skupaj cca. 100€, sam jaz sem se odločil da bom kar dal gor original nov stabilizator, pol bomo pa vidli kako dolgo bo zdržalo.
-meni so že menjali stabilizator in gumice v garanciji,pa sem prejšnje poletje spet slišal škripanje in mi je predlagal isto kot tebi,potem je čez zimo prenehalo (malo smo tudi špricali),zdaj se pa spet sliši občasno,tako da ne vem kaj boš dosegel z tem
operi podvozje z wapom pa bo 14 dni mir potem ponovi postopek...
Uroš
Odgovori
  • Informacija