Podvozje: Škripanje/ Pokanje/ Drgnjenje... - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Da ne odpiram nove teme... Imam vprašanje glede nosilca motorja. Trenutno imam tega, ki pa ni originalen in mi avto trese kot traktor.

Slika

Doma imam originalen nosilec, ampak za Fiat. Ker mi je ePer bolj kot ne španska vas, bi prosil ali mi lahko nekdo pove, če bi tale pasal v moj avto.

Slika
Slika
Slika

Še podatki o avtomobilu, AR GT 1.9 JTD, letnik 2007. Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Kataloška st je 60656524 mislim da sem pravo nasel.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

60656524 = 1.9 JTD, JTDm

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/60 ... -1-800.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

7652240 = 2.0 TS

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/76 ... -1-800.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Hvala, škoda :(
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

slayer napisal/-a:Če ti je puša na tem zunanjem vijaku zarjavela tudi na nottranji steni, je to res težko dobit dol. Jaz sem moral tisti dolg vijak zrezat na tri koške. Pa pušo sem s težavo z hidravlično prešo dobil iz enega izmed teh koščkev... Ja, se kar strinjam s predhodnim, "ceu žur".
Jaz sem to na vse načine poskušal pa se tudi malo ne premakne.
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

simnov napisal/-a:
slayer napisal/-a:Če ti je puša na tem zunanjem vijaku zarjavela tudi na nottranji steni, je to res težko dobit dol. Jaz sem moral tisti dolg vijak zrezat na tri koške. Pa pušo sem s težavo z hidravlično prešo dobil iz enega izmed teh koščkev... Ja, se kar strinjam s predhodnim, "ceu žur".
Jaz sem to na vse načine poskušal pa se tudi malo ne premakne.
Tudi pri meni se ni. Tako da sem ga zrezal na koščke s kotno brusilko (kjer sem lahko prišel zraven) in navadno žago za železo (brez loka). Je pa to precej težko brez da uničiš spodnji del amorzizerja, vendar sem jih jaz tako ali tako hotel menjati. V vsakem primeru je težaško delo in če ni volje in orodja naj raje mehanik to naredi.
langus94
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Mar 09, 2016 6:15 pm

Zdravo,

a se splaša menjati samo puše oz. gimice pri rokah ali je boljše kupiti vse novo?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

100x napisano. Original trw na servisu. Trw roke kupljene npr. v trgovini z rezervnimi deli, roka škripa po parih mescih, ko je v dežju ali ko je mrzlo. Preverjeno!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Trw je trw.

Na italjanskem ebayu mas komplet trw, zgori,spodi za ~ 250€
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Ne bo čist držalo. Enkrat je že bla debata o trw kupljenem na servisu in o trw kupljenem v trgovini z avtodeli. Sam lahko povem, da je razlika.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole so moje nedavne izkušnje...

Do sedaj sem dvakrat kupil original zgornje roke, in so vsakič zdržale dobrih 100kkm (približno 3 leta)...
Lani konec leta sem naročil TRW, ker so kao "iste", cena je bila mogoče 10€ nižja, samo ker sem naročal en kup materiala sem vzel še to zraven....

No po 4 mesecih uporabe (10kkm), skoraj nove zogrnje roke TRW, škripajo...

Tako da... zgleda da: "although all are supposed to be equal, some are more equal than the others..."
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pa misls da ma taljanski ebay slabse roke k slo uradn servis? Pol raj kupm ponaredke za 150 komplet pa menjam na dve let
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Na enem primerku je težko kakršenkoli zaključek potegnit. osebno tudi s konkurenco nimam slabih izkušenj glede rok, dokler so nove in ne obnovljene (in to pomeni da zdržijo vse 100.000km +, je pa to precej odvisno kje se voziš).

mi je pa ležaj od SKF odletel po 42.000km, ko bi moral krepkih 100.000 preživet, medtem ko bi vsi ostali trije še original mogli med 100.000 in 150.000 odpovedat (življenska doba) in so vsi preživeli 220.000 in najbrž še vozijo.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Nekaj je prva vgradnja, kar se pa tukaj ponesreči, gre pa za rezervni del
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Naj dodam še to, da škripata OBE roki... bi rekel da je naključje če bi začela škripat samo ena, pač smola.
Če pa škripata OBE, v zelo kratkem času, in ker gre za različna kosa (leva - desna), ki nista bila narejena v isti sarži, pa bom rekel da gre za crap robo.
Pa misls da ma taljanski ebay slabse roke k slo uradn servis? Pol raj kupm ponaredke za 150 komplet pa menjam na dve let
Ni bil taljanski ebay, ampk ja, kar se mene tiče TRW ni isto kot original na servisu. Kaj pa ima italjanski ebay pa nevem.

In nevem če si dobro prebral, ni govora o tem da bi zdržale 2 leti... začele so škripat po par mesecih. Če bi zdržale 2 leti, v primerjavi s tremi leti na original rokah bi mirno ignoriral.
Odgovori
  • Informacija