Potovalni računalnik/ LCD/ Multifunkcijski zaslon - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hmmm, pri 147 se Trip B avtomatsko resetira po cca. 2h urah. Ne vem kako je pri 159...
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

GhostP napisal/-a:Pozdravljeni,

Tudi jaz imam probleme z displajem na 156. Občasno se mi resetirajo (sami od sebe) podatki za trip Trip B. Obstaja kakšna rešitev?


LP
To ni problem. To je normalno pri 156.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Piki napisal/-a:
GhostP napisal/-a:Pozdravljeni,

Tudi jaz imam probleme z displajem na 156. Občasno se mi resetirajo (sami od sebe) podatki za trip Trip B. Obstaja kakšna rešitev?


LP
To ni problem. To je normalno pri 156.
To da se trip B resetira mi je jasno!!

A se komu resetira vsake toliko tudi "navaden" A trip???

Meni se je sedaj že 2x zresetiral na 0....sicer povprečna poraba in čas, povprečna hitrost...vse ostane, samo kilometri mi gredo na 0!!

To se mi je obakrat zgodilo pri cca 4000Km!
Je to normalno, ali se moji malce zmeša vsake toliko?
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Pri 147 se trip A resetira avtomatsko pri 5000km.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

aha...se mi je zdel da bo neka fora, ker mi je 2x naredilo pri približno istih Km...no saj mogoče je bilo na istih Km, samo preden sem opazil :mrgreen:
lp
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

No vglavnem, je kdo kaj pogruntal glede ekrančka? Mogoče je komu znana cena novega ekrančka?
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hehe, standard tema na Alfa forumu. Nekdo omeni problem npr. za 156 in potem se usujejo posti, da imajo ta problem vsi. Pa naj še kdo reče, da Mercedes in VW group fahrerji skrivajo težave s svojimi avti... :mrgreen: :mrgreen:

In seveda tudi jaz (spet!!!) nisem izjema in imam težave z ekranom. :(

Sicer o elektroniki vem samo to, da če primeš + in - te fino rukne, bom pa vseeno skušal prenesti besede mehanika. Torej, problem naj bi bil v nekem kontaktu med ekranom in vezjem. Naj bi bila tovarniška napaka, do okvare največkrat pride če avto dolgo časa stoji na soncu (npr, greš poleti na dopust in avto doma stoji na soncu 14 dni). Ker se materiali močno segrejejo pride do večjih raztezanj in posledično slabega stika med ekranom in vezjem - večjega kot je bil predviden. Potem se začnejo pojavljati omenjene težave; ko se ekran segreje je stik preslab, ko je hladen za silo dela. Po njegovih besedah se ne da popravit (je avtoelektričar), varianta je dobit rabljenega, a si kmalu lahko na istem, da se vgradit nov ekran, ki pa ni original (nekaj je ebay omenjal???), cena novega je bila lani cca. 400 EUR. :evil:

Ker sem tehnično v elektroniki bolj slab, ima post veliko "naj bi, nekem, po njegovih besedah"....in upam, da nisem česa spustil. Meni je tako razložil in se mi zdi dokaj logično. :?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

guma napisal/-a:...Sicer o elektroniki vem samo to, da če primeš + in - te fino rukne ...
Če to delš z nisko napetostjo ne čutiš ničesar (sicer ni mišljeno, da te tako hitro fenta :lol: ).

Za ekranček pa nisem siguren, ampak če se pojavljajo črte, je velikokrat problem v gumijastih trakovih, ki za samim displejčkom služijo za prevodnike. Enak problem se veliko pojavlja pri mobilnih telefonih.

Mogoče nebi bilo slabo zadeve razstavit, pregledat kakšno je stanje in zamenjat te trakove.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

GTAm napisal/-a:Hmmm, pri 147 se Trip B avtomatsko resetira po cca. 2h urah. Ne vem kako je pri 159...
Sicer tole je ogrevanje mrzle vode, ampak moram se pritožit.

Men tole ne dela tko kot je napisano v navodilih, oziroma tako kot oznanajte tukaj. Trip B naj bi se resetiral, če avto stoji več kot 2 ure, vendar pri meni se ne. Lahko pa ga resetiram ročno. Je kje kakšna posebna nastavitev, ki jo moram vklopit da se zadeva resetira po dveh urah?
Uporabniški avatar
marko156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: primorska

Jaz imam tudi problemin in na servisu so mi povedali da imajo skoraj vse te alfe problem lcd. Jaz imam alfo 156sw let.2003 in mi lih tako dela. Meni so rekli na servisu da paše lcd od alfe let.2004


L:P. Marko :steering:
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

moja je 156, 2003 sw, pa prav tako ne dela ko se segreje. Smo tudi že cinili, rihtali, ojačalo pa ne vem še kaj.... enostavno ne dela
Uporabniški avatar
marko156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: primorska

A je kdo kaj pogruntal, #-o kaj bi se še dalo naredit :?: :?:





L :P .Marko :steering:
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Spet je topleje in spet ne vidim povprečne hitrosti :)
Ni možno
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Probaj z roko pritisniti ekrancek notri, ce bo kaj drugace. Pomoje bi mogel display ven vzet in magari oblepit s cim folijo, ki po vsej verjetnosti zgubla stik.
padalec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Maj 24, 2009 1:35 pm

Prodam display za alfo 156.

Če koga zanima:

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3077636

lp
Odgovori
  • Informacija