Akumulator

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Imaš vsaj dva različna testa za zagonski tok merjena po EN in DIN normi, razlika je skoraj x2.

Amperaže imajo večinoma vsi dovolj, če pa slučajno paše v prostor večji, pa ni nič narobe, če se da vanj tako velikega kot je prostor (ponavadi to pomeni nekaj več Ah, ki pa nikoli niso odveč če se kaj pozabi prižgano).

Tale Dynamic je sploh fina zadeva, da se lahko voda doliva, kar je že kar redkost na trgu.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

No po zamenjavi aku,mi je na BC javljalo napake EBD,ASR,ABS.In končno sva se z Vait-om ujela pri terminu in danes je ugotovil da je bil slab stik varovalk na aku-ju in je prekinilo povezavo.Sedaj je to urejeno :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ma da ne bom nove teme za brezveze odpiral bom kar tu napisal... sej najverjetneje je nekaj s štromom narobe.

Včeraj na poti domov (zvečer) mi (kot že parkrat) posveti opozorilo, da zadnja meglenka ne dela. Pritisnem gumb za zadnjo meglenko, v tem pa avto cukne in napiše "Engine check sistem failure" oz. nekaj takega... izpisalo se je za cca. 2 sekundi, nato izginlo. Avto se pelje normalno. No.. ker mi ni dalo miru, sem na parkirišču ugasnil avto in za štos probal dal kontakt... In? zgodilo se ni nič?!? :( grem vem, zaklenem, počakam par sekund, odklenem, grem not, kontakt... dela :O Vse pa je šlo na reset (ura, trip, avg.c. itd... ) No danes zjutraj se mi spet zgodi isto... odprem haubo, dvignem tisto zaščitno plastiko od akumulatorja... in slišim muziko... :O In ja... prihajala je iz mojega avta hahaa. ključa niti not ni bilo ... radio se je kar sam prižgal. No sedaj se normalno pelje in vžiga. Moti pa me, da mi je danes začelo izpisovati opozorilo "left side light failure". Vsi smerniki in luči pa delujejo. Prav tako mi je ob zagonu napisalo KM to service: 0 ... Nekaj mu ne štima. No konec tedna sem tako ali tako imel namen it k mehankarju poštimat par stvari. Pozna kdo drugače kakšnega fajn avtoeletričarja v Lj ?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Si si ze sam odgovoril, ko si postavil vprasanje v pravo temo. Akomulator.

LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Jst sm bil ta tedn pri Vait-u v Domžalah kjer ti lahko postavijo diagnozo in odpravijo napako.Je pa res da je malo iz Lj,natanko 15km :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:Si si ze sam odgovoril, ko si postavil vprasanje v pravo temo. Akomulator.

LP
Ma štos je v tem, ker je bil akumulator menjan pred pol leta (sem dobil račun, namreč takrat avto še ni bil moj), je pa res, da se je pred cca. 14dnevi spraznil (iz ne vem kakšnih razlogov) in ga je blo potrebno dat na kable.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

JC29 napisal/-a:je pa res, da se je pred cca. 14dnevi spraznil (iz ne vem kakšnih razlogov) in ga je blo potrebno dat na kable.
Kot kaze imas nekega porabnika, ki pije sok iz akomulatorja. Lahko je zato akomulator spet švoh. Ne vem :-k

LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Pozimi je še toliko bolj občutljiv zaradi mraza,in se zelo pozna pri vžigu če je akumulator ok :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Avto sicer normalno vžiga :)
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz tud mislim, da imam problem z elektriko al sem pa mal blesav in sicer že nekajkrat se mi je naredil da sem zjutraj avto zaklenil ko sem prišel iz šihta pa je avto stal odklenjen ne vem kaj ga serje.
blagor nam alfistom
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Že v dosti temah in an forumih sem bral,da če je akumulator hin ali napol hin,se začne po domače rečeno avtu mešat.
Sam mam doma služben avto, ki je akumulator hin in ja meša se mu.Radio se sam od sebe prižge in igra.Ko sem se peljal z njim sem vklopil luči je radio ugasnil,ko sem radio ugasnil,so luči svetile.Ko sem dal levi ali desni smernik so luči utripale in radio je sam prestavljal postaje sem in tja.
:lol: :lol:
Pač dogaja se, ko je tok hin aku da se tud sam odklene itd..

l.p.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Sam da se ne bo komu še odpeljal sam :wink:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Hehe sam to je še treba ja. Wannbe Knight Rider :D

l.p.
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Samo zanimivo meni se je tudi avtoradio sam prežigal pa seveda ugašal potlej po 20min(nastavitev),čez 3mesece mi je pa akumolator presekalo!
Drugač sem pa pred tednom kupil akumolator Banner 74h zagonska mislm da je 640(ni zaprta kobinacoja) cena je bla 79€+10%popusta!
Uporabniški avatar
jagatinho
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: So Maj 19, 2007 6:54 pm

Po kolikem času pa sem vam čisto sprazni akumulator, če ne avta ne vozite dalj časa?
Jaz imam praktično nov akumulator (11 mesecev) v moji 156 (2.4), pa se mi čisto izprazni, če ga 2 tedna ne vozim, ko grem recimo na dopust.
S prejšnjim, starim akumulatorjem pa se mi je enkrat celo po 9 dneh izpraznil. Potem ga moram vedno na kable vžigat.
Sicer ga pa jutri peljem na servis, upam, da najdejo napako.
Odgovori
  • Informacija