Delovna temperatura 156 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Če pa ti temperatura v kabini niha, pa je lahko kriv senzor temperature v kabini. Maš avtomatsko klimo?


LP
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Ja mam avtomatsko,ampak če na kazalcu temperatura pade potem je logično da temperatura pade. :doubt:
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

A lahko vsi titsti ki imate 156 diesel napišete svoje obnašanje temperature motorja.
Hvala
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Kljub zamenjanemu termostatu je temperatura malček pod 90°.
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Prav tako je pri meni. Jest sem lani zamenjal termostat, pa vendar je temperatura vedno malenkost pod 90, bi rekel nekje dobrih 80°. Je pa tako, da kar dolgo rabi da se ogreje..občutno dlje, kot ostali avtomobili...sploh se je to poznalo včeraj in danes zjutraj, ko je mraz še izrazitejši.
lp,
Rok
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

minimi napisal/-a:Kljub zamenjanemu termostatu je temperatura malček pod 90°.
Ampak a ti temperatura tm tut ostane a še potem kj niha al karkol?
Bolj podrobn opis bi rabu.
Ker men rab ene 20km odvisno od hitrosti da se ogreje do 70C včasih ko ne dajem gasa začne tudi padati ob vklopljenem gretju!
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ko pride gor ostane tam. Mislim da realna temperatura vode je 90° oz okrog +/- 1°, za tiste dodati 2° pomoje laže elektronika.
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Jaz sem danes menjal termostat, in je temparatura malenkost majn ko 90 stopinj in tam tudi ostane. Edino če stojim na mestu, se ogreje do 90 stopinj, ko pa se peljem, pa spet pade na nekje 85 stopinj. Zgleda termostat odpira pri 85 stopinjah al pa malenkost laže števec. Termostat je pa originalni.


LP
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ko se ogreje jo imam nekje slabih 80, če tiščim skoraj 90, potem pa pade spet na slabih 80. Nov termostat imam že doma... :D
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

OK po vseh vaših razlagah je očitno da vsi ki ste menjali termostat nimate več problemov.Sj drgač ni kej za komplicirat sam zanimivo je da mam novega originalnega notr pa zgleda ne deluje pravilno.
Kok ste dal kj za termostat in kje ste ga kupil?
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

turbozob napisal/-a:Kaj je zdaj zaključek za tiste, ki se jim temperatura ne dvigne čez 70-80 in včasih tudi pade do 60C? Jaz imam nov termostat pa je še kr isti K***C!
Očitno bo treba reklamirat :evil:
Očitno si se prenaglil in zamenjal dober termostat, šlo pa je za napako števca, kar je precej pogost pojav. Si pred menjavo preveril dejansko temperaturo motorja na testerju ?
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Piki napisal/-a:
turbozob napisal/-a:Kaj je zdaj zaključek za tiste, ki se jim temperatura ne dvigne čez 70-80 in včasih tudi pade do 60C? Jaz imam nov termostat pa je še kr isti K***C!
Očitno bo treba reklamirat :evil:
Očitno si se prenaglil in zamenjal dober termostat, šlo pa je za napako števca, kar je precej pogost pojav. Si pred menjavo preveril dejansko temperaturo motorja na testerju ?
To je blo na uradnem servisu menjano v NM od prejšnjega lastnika,verjetno so tam vse pregledali ...Ampak očitno šalabajzerji :wink:
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Če so menjali na servisu je itak garancija 2 leti (če se ne motim). Če imaš račun go for it.

Jaz sem dal za termostat 52€ in 3€ za tesnilo pri Petrovčiču, je pa za AR 156 2.5 V6 l99.


LP
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Kle na računu piše da je bil Termostat 73,20€ dne 20.01.09 sam zdj vožnja do Novega mesta, par pirov po mestu itd. me bo dražje stalo kot če ga kar kupim.kje pa je ta Petrovčič? Mjbi v Struževu? ker je tm pr Struževu,če ni ta?
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Tale ko jaz hodim je v Mariboru, če pa še kakšen drug obstaja pa ne-vem.

Nekaj še preveri, prižgi avto, pa preverjaj cevi hladilne tekočine. Tisti dve cevki (tanjši) ki gresta skozi požarno steno, morata biti čez nekaj minut topli, kasneje vroči, če sta istočasno topli/vroči tudi tisti dve ki gresta na hladilnik, je definitivno zanič termostat. Ti dve debeli cevi ko gresta na hladilnik, morata postati vroči šele pri 90 stopinjah.

Preveri.


LP
Odgovori
  • Informacija