Delovna temperatura 156 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Dal sem v lokalni trgovini z avto deli, ne ni original, ampak čez to firmo ki dela replike termostatov ni kritik. Je pa termostat z ohišjem, razn če un za 35€ je sam termostat ampak 99.9% ni.
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

minimi napisal/-a:Dal sem v lokalni trgovini z avto deli, ne ni original, ampak čez to firmo ki dela replike termostatov ni kritik. Je pa termostat z ohišjem, razn če un za 35€ je sam termostat ampak 99.9% ni.
Verjetno Vernet, ne ? Pa ti dela o.k ?
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

minimi napisal/-a:Dal sem v lokalni trgovini z avto deli, ne ni original, ampak čez to firmo ki dela replike termostatov ni kritik. Je pa termostat z ohišjem, razn če un za 35€ je sam termostat ampak 99.9% ni.
ni samo termostat, komplet z ohisjem je. sta pa dva razlicna na voljo, razlika je v st prikljuckov, in nekaj €.
..: Win or Die Trying :..
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Se bom jutri mal pozanimal. Koliko kW mašino maš?
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

103kw
..: Win or Die Trying :..
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

takole, dobil novi termostat, le zmontirat ga se nisem imel casa.

1. V trgovini so mi hteli sprva zaracunat za termostat cca 85€ (vceraj mi je povedal 33.48€)

2. Nato so ugotovili da je tale a 85€ od nekega drugega izdelovalca mislim da (facet) tocno se ne spomnim, temno modra skatla.

3. Dobil termostat katerega sem tudi naročil (Vernet) za 33€. Termostat je brez tipala za temperaturo! A je to serijsko tako, ali so malo kaj odstranili, ker na sliki ko mi ga je kazal na pcju, je imel termostat tipalo zraven. Ima kdo izkušnje s tem termostatom???

hvala
..: Win or Die Trying :..
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

ko sem jst menjal termostat (vernet) tud ni bilo tipala temperature zraven, sm pa dal od prejšnjega noter, prej sem ga pa spucal in deluje ok :wink:
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Sunec napisal/-a:takole, dobil novi termostat, le zmontirat ga se nisem imel casa.

1. V trgovini so mi hteli sprva zaracunat za termostat cca 85€ (vceraj mi je povedal 33.48€)

2. Nato so ugotovili da je tale a 85€ od nekega drugega izdelovalca mislim da (facet) tocno se ne spomnim, temno modra skatla.

3. Dobil termostat katerega sem tudi naročil (Vernet) za 33€. Termostat je brez tipala za temperaturo! A je to serijsko tako, ali so malo kaj odstranili, ker na sliki ko mi ga je kazal na pcju, je imel termostat tipalo zraven. Ima kdo izkušnje s tem termostatom???

hvala
Mi lahko poveš kodo tega termostata ali pa še bolje, ga slikaš?
Jaz sem namreč ravno danes šel menjat ta termostat in smo s prodajalcem ugotovila, da so vsi drugačni od tega, ki je zdaj noter.
Tisti, ki so mi ga dali ima spredaj en velik črn plastičen in en mali črn plastičen nastavek za cev, zadaj 2 nastavka za cevi, zgoraj pa luknjo za senzor in še en nastavek.
Jaz imam pa noter enega, ki ima spredaj samo en velik črn nastavek, zadaj pa 2 cevi, zgoraj luknjo za senzor in še eno cev. Spodaj pa ne vem kaj je. Tam spredaj je sicer še ena manjša cev zraven, samo je speljana nekam dol.
Zdaj pa ne vem če so to že prej kaj zašušmarili (termostat je bil enkrat prej že menjan pri prejšnjem lastniku) ali imam tako posebno mašino :?
Motor je pa isto 2.4JTD 103kW.

Pozna kdo magari kakega dobrega mehanika v Lj ali kje okoli, ki se spozna na Alfe, da mi pove kaj se dogaja s to mojo mašino? Moj mehanik je sicer zelo v redu, samo ne šraufa tako pogosto Alf da bi vedel kaj takega...
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

Binji napisal/-a:
Sunec napisal/-a:takole, dobil novi termostat, le zmontirat ga se nisem imel casa.

1. V trgovini so mi hteli sprva zaracunat za termostat cca 85€ (vceraj mi je povedal 33.48€)

2. Nato so ugotovili da je tale a 85€ od nekega drugega izdelovalca mislim da (facet) tocno se ne spomnim, temno modra skatla.

3. Dobil termostat katerega sem tudi naročil (Vernet) za 33€. Termostat je brez tipala za temperaturo! A je to serijsko tako, ali so malo kaj odstranili, ker na sliki ko mi ga je kazal na pcju, je imel termostat tipalo zraven. Ima kdo izkušnje s tem termostatom???

hvala
Mi lahko poveš kodo tega termostata ali pa še bolje, ga slikaš?
Jaz sem namreč ravno danes šel menjat ta termostat in smo s prodajalcem ugotovila, da so vsi drugačni od tega, ki je zdaj noter.
Tisti, ki so mi ga dali ima spredaj en velik črn plastičen in en mali črn plastičen nastavek za cev, zadaj 2 nastavka za cevi, zgoraj pa luknjo za senzor in še en nastavek.
Jaz imam pa noter enega, ki ima spredaj samo en velik črn nastavek, zadaj pa 2 cevi, zgoraj luknjo za senzor in še eno cev. Spodaj pa ne vem kaj je. Tam spredaj je sicer še ena manjša cev zraven, samo je speljana nekam dol.
Zdaj pa ne vem če so to že prej kaj zašušmarili (termostat je bil enkrat prej že menjan pri prejšnjem lastniku) ali imam tako posebno mašino :?
Motor je pa isto 2.4JTD 103kW.

Pozna kdo magari kakega dobrega mehanika v Lj ali kje okoli, ki se spozna na Alfe, da mi pove kaj se dogaja s to mojo mašino? Moj mehanik je sicer zelo v redu, samo ne šraufa tako pogosto Alf da bi vedel kaj takega...
mogoče so ti dal termostat za fiat/lancia jtd :?: :?
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

SummerJam napisal/-a:
mogoče so ti dal termostat za fiat/lancia jtd :?: :?
Na računu je pisalo Bravo 1.9JTD ja... samo tip je gledal po tipu motorja na prometni in po katalogu, kjer je sigurno pisalo Alfa Romeo 156... Meni nič jasno :?
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

pr men je pisal gor na škatli Stilo 1.9 jtd ampak je čist identičen kot je bil prej gor, nobene odvečne luknje

sm pa zasledil, da imajo nekateri fiat/lancia mal drugačne tko, da ti kar nazaj nesi in zahtevaj identičnega kot ga imaš sedaj gor
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

SummerJam napisal/-a:pr men je pisal gor na škatli Stilo 1.9 jtd ampak je čist identičen kot je bil prej gor, nobene odvečne luknje

sm pa zasledil, da imajo nekateri fiat/lancia mal drugačne tko, da ti kar nazaj nesi in zahtevaj identičnega kot ga imaš sedaj gor
Sem že dobil denar nazaj, ampak bi raje imel termostat :lol:
Sva pa šla skozi vse termostate za AR, ki jih je imel v trgovini, pa ni bil noben tak. Edino če je tak, ki ima spodaj še neko cevko pripeto ampak ne vidim pri motorju pod termostat... :oops: Tako da me res zanima, kaj imam jaz zaeno čudo notri :lol: Oz. kako da ni noben drugi pravi :?
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Ne ozirajte se kaj preveč na račune, ker je čisto odvisno kako imajo oni ta artikel prevzet, lahko bi pisalo recimo banane če so pod takim imenom prevzeli :wink:


LP
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

original za 2,4 20v sem dal na triglavu 107€ 14 dni nazaj
Odgovori
  • Informacija