Delovna temperatura 156 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

minimi napisal/-a:
Jst sem mel drugačnega. Ni imel toliko plastičnih priključkov.
ja, ne pase, oni na manj prikljuckov bi moral bit.
..: Win or Die Trying :..
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

zivjo,

danes spet laufal za termostatom.. spet napačen, tip v trgovini trdi da drugega ni, omenja mi nekaj za 1.9jtd, a paše to na 2.4jtd ?

Ali bi lahko kdo povedal, kam oz na kaj gredo prikljucki ki gredo od termostata? Sedaj ze vec ne vem ce imam jaz napačnega na avtu, ali kje je tezava..

na spletu sem zasledil LINK je vas taksen? pri meni je z desne strani, kot je na sliki en debeli crni priključek, samo tale priključek, v avtu pa mi zmeraj ponudijo še z enim dodatnim priključkom.
..: Win or Die Trying :..
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, tak termostat sem potem tudi jaz še našel...
Piše tukaj: http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/156 ... stat.shtml da je to za CF3 motor. Je to pravi motor? Ko sem malo brskal še, je nekje zraven pisalo še, da je za 110kW motor (jaz imam 103kw), samo kot vem je to isti motor, samo malo premapiran? Zgleda sicer kar ok, samo za tisto cevko spodaj nisem prepričan... na mojem ne vidim nič kaj je spodaj. Bom probal pa jutri še pri dnevu pogledat.

edit: še en link... http://www.heikka.fi/kauppa/index.php?m ... anguage=en
Zgleda da je to to...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zdaj sem šel še na ePER (budalo se nism spomnu tega prej naredit...) in je za moj avto tak: http://rapidshare.com/files/327622820/t ... t_alfa.pdf
Tako da je še ena potrditev, da je ta tapravi... vseeno bi cenil, če mi sporočiš situacijo in številko kosa, ko menjaš Sunec :wink:
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

takole, termostat je zmontiran, drzim pesti da bo vse ok.

model ki pase je:

Vernet V.2837
tole pise na termostatu
na nalepki pa TERMOSTAT A 155/166 2.4JTD
kupil v gmtju.

*SLIKCA*
http://www.4shared.com/file/184177152/9 ... 09126.html

pazite edino pri spodnjih dveh prikljuckih, prikljucek ki pride s sprednje strani pod ono debelo cevjo, je pri vernetu tanjsi kot v orginalu, tako da je treeba zamenjat cev, ali pa stisnit z dvema objemkama, tako sem ja in upam da bo ok. sem pa probal tudi dat od originala, vendar je pri novem stvar zasraufana + leplena, pa niti z vodovodarskimi nisem mogel odvit, nisem pa zelel pretiravat, da ne bi ju3 sel spet po novi termostat #-o

PS: vsi ki se boste lotil menjave sami, niti malo ni tak preprosto kot pri onih alfah, ko imajo tisti vsakdanji termostat, ker je treba se odsraufat tisto stvarco pod termostatom, neka podolgovata okrogla posoda, v katero gre slauf od termostat, mislim da greje neki zrak... vglavnem... 2h dela najmanj :mrgreen:
..: Win or Die Trying :..
KVIZKO
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Dec 10, 2007 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: BREZOVICA PRI LJUBLJANI

AR-146 napisal/-a:original za 2,4 20v sem dal na triglavu 107€ 14 dni nazaj
Kupil v Cosmos (LJU) termostat Behrtomson 80€. Po zagotovilih oni delajo kot originalne. Poleti je OK malo pod 90c, sedaj pa po 10 km avtoceste 120km/h 70-75c po kazalcu. Zunanja temp. 0c. Gretje začne prej menda ker je dvopodročna klima in ima dodatni grelec. Motor je 2.4 20V 129 KW. Prvih 5-10 km BC kaže višjo porabo pri 120km/h kot potem ko se ugreje na 70c. Čeprav kaže premajhno temperaturo ta ne niha, pa je poraba povsem normalna. Opazil pa sem da klima piha z 4 ali 5 stopnjo (AUTO) in se zelo pozno zmanjša na 2-3 kar je normalno pri 20,5c MONO. To pa je sedaj skregano z logiko zakaj piha z takšno močjo če pa je voda normalno topla 85c ? :lol: :lol:
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Men je tut to vse skp čudn, logika avtomatskega pihanja itd. kar se pa tiče termostata sm ga že enkrat reklamiral zaradi "nepravilnega" delovanja, pa še kr temperaturi mede ko je zunaj pod ničlo.Nihče ne ve kaj je narobe in to me zelo jezi :evil:
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Turbozob, vem da so pri nekaterih odkrili napako na merilcu, ki je kazal 70, čeprav je bilo normalnih 90.

Naj ti ob priliki na testerju serviser odčita - tam prebere direktno iz računalnika - lahko da s termostatom ni nič narobe..
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Andrejček, avto je bil prikljupljen pri AutoCommerce, pravijo da kaže na kazalcu 80 v resnici je pa 90C, torej ...
Uporabniški avatar
greh29
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Nov 29, 2007 5:00 pm

Ma to je itak bolezen pri 156.Odkar sem ga menjal pri Stepančiču(original)dela kot je treba,je pa res,da ti diesli večjih kubikatur rabijo dalj časa da se segrejejo...
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

OK nimam nič proti daljšem času ogrevanja, sam ko se ogreje na 80 90C naj tam tudi ostane, ne pa kr pada, kakšna je tehnična razlaga za to, pa dva nova termostata, wtf? :evil:
Uporabniški avatar
greh29
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Nov 29, 2007 5:00 pm

V k***u material?
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

greh29 napisal/-a:V k***u material?
Original 80eur, najbol da dam not termostat od passata, to bo zih laufal :lol:
Uporabniški avatar
greh29
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Nov 29, 2007 5:00 pm

Pol si itak dobro skozi prišel,jaz sem pred časom dal mislim da 112€ za original plus delo valjda še zraven... =D>
Odgovori
  • Informacija