Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Inti napisal/-a:Ma čudna je. Če jo gonim al pa ne, me drka. Zdej se moram spravit še tole tresenje okrog 2000rpm porihtat, ker se res ne počutim fino, ko potrese. Je tud prtisnit ne upam več, k bo samo "TRŽŽŽ" nardil.
Men se je avto tako obnasl kot pri tebi, pri priblizno teh obratih je avto bil malce nemiren,kot da bi ga malo pomatralo, cutilo se je vibriranje, ampak si moral biti kar malo pozore da si opazil. Rezultat je bila pocena cev turbine,in ko je bilo full pritiska po ceveh se je ta zgubljal v luknji in avto je malo zgubljal moc,kar se je poznalo kot malce tresenja.
RR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

tud mene je dons presenetil napis Motor Control System Failure - in sicer ko sem natankal na ravberkomandi, avto ugasnil, spet vzgal - vendar ostaja enako. Naredil se cca 60km do portoroza, pustil avto nekaj ur... se vedno enako.
Gre za GT, 1.9jtdm, avto dela normalno, gre normalno, akumulator je star 1 leto, tako da res ne vem kje bi bil lahko vzrok? Ima kdo mogoce kaksne podobne izkusnje in kaksna je bila diagnoza?

Sumim da ima novoletni sindrom - lucke pa to :D
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Creed napisal/-a:Evo tud jaz clan kluba CMSF. Pojavi se ko nazgem avto. Ah ja. A se komu dopade crna 147 JTD z rdecim usnjem? Poleti prodam 100% ce bo kdo zainteresiran.

LP
-hm,ko nažgeš se prižge,ko spustiš plin pa ugasne?
-men se zdi,da nekaj ne štima pri vbrizgu,oziroma mešanici zraka in goriva :doubt:
-sicer to se radi dogaja pri slabem čipanju,ali preveč našpananem tuningboxu,vem,pri tebi slabo čipanje odpade,ampak jaz bi iskal v tej smeri (vbrizg pa to,pa take... :D )
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je MCSF potem nimamo kej ugibat, avto je treba dat na tester, da se prebere napaka.

Creed razloži kaj misliš s tem "nažgem"? Ko avto vžgeš, ali ko avto pritisneš do daske?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mislim da so na AO forumu pri podobnih simptomih ugotavljali, da bi znala bit neka vakuumska crpalka/cev za turbino... Oz. vsaj nekaj v tem smislu, ker sem bolj preletel stvar...

edit: šlo se je za VNT solenoid, ampak izgleda je bil tole problem: Variable vains in Turbo were corroded.
Kakorkoli se že to prevede... :mrgreen:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... fixed.html
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

TribesMan napisal/-a:Če je MCSF potem nimamo kej ugibat, avto je treba dat na tester, da se prebere napaka.

Creed razloži kaj misliš s tem "nažgem"? Ko avto vžgeš, ali ko avto pritisneš do daske?
Kaj pomeni ko nazgem? Se peljem lepo normalno, pol pa v 3. brzini pohodim gas do poda, zapiska in na armaturi se pojavi MCSF. Ampak takoj tudi izgine (sepravi samo zapiska se izpise napaka na displayu in izgine!). Avto dela normalno, nic ne cuka, lepo vziga, niti ne vgasa. Pac kot da je vse OK, le pri polnem gasu se pojavi MCSF. To sem vceraj poizkusil narediti 2x in obakrat se je pojavila napaka. Danes nisem nic, ker avto se ni bil ogret. Akumulator je star cca. 2 leti. Mogoce 3 leta. Cevi so iz inoxa, dopuscam pa da je kje kaka luknjica, morem preverit za 100%. Se najbolj mi gre na sum tale vlaga...glede na to kake poplave smo imeli te dni, smatram da je kak vlazen konektor :doubt:

@ Binji
Variable vains in Turbo were corroded
Pomeni da so zarjvele variabilne lopatice v turbini...to se je zgodilo Vockotu, ko mu je avto dolgo casa stal.

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz sem skoraj 100% prepričan da to nima veze z boostom, ker vse napake okoli boosta se končajo v limp modeu (avto potem ne gre nikamor dokler ne resetiraš napake). Pri tebi pa napaka izgine ko spustiš gas...

Uglavnem brez testerja bo težka.
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Če bi lopatice v turbini "zarustale" bi imel avto ogromno turbo lukno... vsaj moj jo je imel.
Vrjetno je res vlaga ker je tud moj ko je bil hud mraz, sneg,... stalno izpisoval napako zdaj je pa vredu
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Ma pri meni je blo vsega, od ogrome turbo luknje, do tega da je avto letel kot da bi se mu zmešalo, pa tudi da ni šel nikamor. MCSF lučka se je pojavila, pa tudi sama od sebe izginila po nekem času.

Rešil sem s tem, da se je turbina razdrla, vse se je podmazalo in razmigalo.
Fun is not a straight line!
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Vocko napisal/-a:Ma pri meni je blo vsega, od ogrome turbo luknje, do tega da je avto letel kot da bi se mu zmešalo, pa tudi da ni šel nikamor. MCSF lučka se je pojavila, pa tudi sama od sebe izginila po nekem času.

Rešil sem s tem, da se je turbina razdrla, vse se je podmazalo in razmigalo.
Hehehe mene je vsak vprašal kolk konjev ma ko se je iz turbo lukne izkopal, je kr trgal asvalt :lol: #-o
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

MCSF lučka se sama ugasne če se napaka ne pojavi 5 zaporednih vžigov mašine...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2893
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Evo me nazaj v klubu =D>
Na kačjih ridah se mi je prižgala, sem bil namenjen na obalo, pa sem se lepo obrnil in šel domov - me je vse minilo.
Jutri verjetno pičim do Veit-a.
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tomaz.xt napisal/-a:Če bi lopatice v turbini "zarustale" bi imel avto ogromno turbo lukno... vsaj moj jo je imel.
Vrjetno je res vlaga ker je tud moj ko je bil hud mraz, sneg,... stalno izpisoval napako zdaj je pa vredu
Predvidevam da je tole pri meni,ker mi avto do 2000rpm full težko vleče pol pa ga raztrga. Bo šel po novem letu na popravilu turbine. :)
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2893
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Evo, spet me jebe v glavo. Sedaj mi ne gori več. #-o
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Inti napisal/-a:Evo, spet me jebe v glavo. Sedaj mi ne gori več. #-o
sicr off: to je alfa :D ob njej ti ni nikol dougčas :mrgreen: samo da pri enih je več tega dougčasa pri drugih manj :D get used to it
Odgovori
  • Informacija