Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Lahko je marsikaj. Pojavi se neka napaka zaradi katere ti vrže v safe mode in prižge lučko.
Najprej priklopi na računalnik da pokaže napako, ki se ponavadi shrani, potem bo mehanik vedel kako nadaljevati
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

Napaka je bila senzor pritiska goriva na railu. Kupil sem rabljenga za 20€ in sicer od motorja 1.9 16v, ker vsi pasejo samo da je m jet. Zadevo sem zamenjal sam in je zelo preprosto. Vglavnem zdaj avto vlece normalno ampak napaka ostaja. Verjetno bo sama izginila ali pa bom sel do mehanika da mi jo zbrise.
P.s. En forumas je hotel za senzor 50€ in ni hotel spustiti ceno nic. [-X
in JTD we trust
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem kdo vam diagnostike dela...

Ampak če je napaka za previsok ali prenizek pritisk goriva to še ne pomeni da je senzor zanič.
Ti senzorji so zelo trpežni, in praktično nikoli ne crknejo.

Dobro bi bilo vedeti kakšna točno je bila napaka, ali je bil pritisk previsok ali prenizek.
Problem ki ga imaš ti je povezan ali z črpalko, regulatorjem tlaka na črpalki ali pa injektorji.
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

Mehanik mi je reku da je senzor za zamenjat in po menjavi je avto takoj začel normalno delati in cez nekaj vzigov je tudi napaka izginila. Tako da mislim da je napaka bila v senzorju ampak mogoče bi ga moral samo odšravfati in malo očistiti, lahko da je bil zamašen... Samo jaz sem ga pac zamenjal
in JTD we trust
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Tudi jaz postal član MCSF kluba... :roll: Pojavil se je na ravnem, pri 4000 obratih v 4. prestavi. Avto je takoj šel v "limp mode", sem se kar malo ustrašil in do doma peljal po jajcih. Pred tem mi je v ovinku grdo zavibriralo sprednje desno kolo. Avto je od naslednjega vžiga z izjemo lučke v normalnem voznem stanju. Jutri gre k mehaniku na računalnik. Upam da ne bo preveč trpela denarnica...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

90% previsok pritisk turbine.
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Res je. Napaka izbrisana in se ne pojavlja ponovno, kljub temu da sva z mehanikom ganjala v obrate po ravnini. Po praznikih pa iz preventive ščistit turbino, egr, zamenjat preperele zadeve itd..
kristian1360
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Avg 27, 2014 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Pozdravljeni! Bom kar ukradel temo da ne odpiram nove. Včeraj sem po dolgem času prižgal svojo GT-ko 1,9jtdm. Stala je približno 10dni. Vžgala je izredno težko šele po 5-6 sekundah, nakar se mi je prižgala omenjena lučka (MCSF). Avto sem previdno segrel do 90 stopinj in se odpravil na krajšo vožnjo. Avto vleče normalno, ne čutim nobenega padca pritiska ali izgube moči čez obrate, ne kadi itd. Uglavnem kot da nebi bilo nič. Akumolator sumim, da bi bil, ker je prejšnje leto bil kupljen nov. Sumim na grelne svečke pri vžigu.... :?: Če ima kdo kakšno konkretno mnenje bi prosil za odgovor. [-o<

Edit: Premaknjeno v bolj primerno temo :wink:
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

Da ne odpiram nove teme bom kar to uporabil. Torej prizgala se mi je lucka za motor na alfi 156 1.9jtd avto dela normalno samo lucka gori kaj bi lahko bilo narobe?


Edit: premaknjeno v primerno temo
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Ima kdo izkušnje s prižigom MCSF po vklopu klime? Kadar imam klimo izklopljeno, se po 5. vžigu lučka več ne prižge. Ali je to lahko posledica prazne klime (nisem je napolnil že odkar imam avto)?
Odgovori
  • Informacija