Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
_wolf_
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Okt 15, 2006 6:46 pm

Kaj bi to bilo - napiše "Motor Control System Failure" , pri tem pa avto dela samo pod "štand" gasom, voziš se pa samo s sklopko, gas pa ne dela? motor je 1,9 JTD 116 KM
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Vejetno nekaj od Bosch-a !
Uroš
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Uroš napisal/-a:Vejetno nekaj od Bosch-a !
Sigurno so brisalci narobe nataknjeni. :roll: Sedaj pa resno in brez butastih komentarjev...
_wolf_ napisal/-a:Kaj bi to bilo - napiše "Motor Control System Failure" , pri tem pa avto dela samo pod "štand" gasom, voziš se pa samo s sklopko, gas pa ne dela? motor je 1,9 JTD 116 KM
Opis napake pravi, da računalnik za nadzor delovanja motorja ne deluje pravilno glede na opis niti v zasilnem režimu. Lahko je kriv kontakt v konektorju, ki povezuje računalnik in vse senzorje ter atenuatorje motorja ali pa je res kaj narobe s samim računalnikom. Poskusi rahlo pretresti večje konektorje pod motornim pokrovom, če pa ne pomaga, pa boš žal moral avto spraviti na servis s testerjem.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Oprosti ni bil nobeden butast komentar, ker na brisalce se nisem niti spomnil, pač pa vse kar si ti napisal ima imenovalec Bosch ali ne?
Vsekakor je rešitev tester.
Uroš
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Uroš napisal/-a:Oprosti ni bil nobeden butast komentar, ker na brisalce se nisem niti spomnil, pač pa vse kar si ti napisal ima imenovalec Bosch ali ne?
Ne, konektorji so verjetno iz proizvodnih trakov multinacionalke AMP.
Uroš napisal/-a:Vsekakor je rešitev tester.
Bi bilo to zelo težko napisati že v prvem postu, mogoče ob tem nebi škodila niti malo daljša obrazložitev?

Se pa ni treba slepiti, komentar je bil butast in res ni treba pisati posta, samo zato, da jih je čim več. Če ne nameravaš niti poskusiti pomagati človeku, raje pusti prostor v temi tistim, ki to nameravajo ...
Emperor of The Dark Realm
_wolf_
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Okt 15, 2006 6:46 pm

hvala za komentarje in pomoč. Avto je danes že cel dan na servisu, kjer je tester pokazal napake na napeljavi in v končni fazi na računalniku! Ko so vso napeljavo in releje ter varovalke pregledali in ponovno preklopili, je avto čudežno začel normalno delat. Za vsak slučaj bodo še enkrat vse pregledali, da ja ni slučajno res računalnik (cena novega je preko 900 €!!!). Držim pesti, da ne bo...
blackangel
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Mar 09, 2007 8:28 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

Imam podoben problem kot wolf, le da meni pokaže napako -motor control system failure- le pri večjih obremenitvah -gas do daske-
Mi lahko gdo svetuje glede tega?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Ok, a so to na alfi načrtoval da se usem enako pokaže ob "istem" času, meni se je to nardilo včeraj: Motor system control failure (neki tazga) in tista rdeča lučka svet od motorja. Uglavnm kr neki :doubt: :?

Avto je 156 1.9jtd 2003.
Peljem se po avtocesti 110-120kmh, in kar naenkrat mi začne avto neki bremzat (kot da bi mal prtisnu na bremzo pa spet spustu ..itd) No potem se mi je prižgala omenjena lučka. In takoj panika, nism vedu kaj naj nardim. Ustavu sm se na odstavni pas, in navodila v roke, da sploh preberem kaj je narobe. No v navodilih sm vidu da lahko nadaljujem vožnjo in sem pač jo do doma. 8) :lol: No ko sm prišel domov, sem pustil avto v leru in prtisku mal na gas da vidm če kj ropota :roll: in tko slišm neko naglas ssssssssssikanje, oz nevem kako bi temu rekel.

Kaj bi to lahko bilo?

Pa ravno zdaj ko morm kupt zimske gume :S:S:S Nisem glih neki multimiljonar. :doubt: :doubt: :? :( :evil: #-o :?:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

mafko napisal/-a:in tko slišm neko naglas ssssssssssikanje, oz nevem kako bi temu rekel.

Kaj bi to lahko bilo?
Če se sikanje pojavlja ko daješ gas, bi lahko bila počena cev od turbine.
Slika
blackangel
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Mar 09, 2007 8:28 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

Jst sem že imel počeno cev in mi tega sporočila ni kazalo. Se pa tudi pri meni sliši sikanje in motor izgubi moč, kot da bi se turbina izklopila.
alfi147
Alfist
Alfist
Prispevkov: 400
Pridružen: To Jun 19, 2007 12:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Ko je pri meni počila cev od turbine mi tut ni nobenga opozorila napisal, je bilo samo sss-sikanje slišat.Tko da to verjetno ni edini vzrok. :?:
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

To "Motor Control System Failure" se je tud men pojavljalo. Tester ni našel pametne napake. Na servisu so rekli da je lahko vzrok napeljava in da naj pogledam konektorje. Potem sem pa nekaj po konektorjih v mašini šaril :oops: -> od takrat se mi to ne pojavlja več.
Slika
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

evo dans sm bil na servisu in ja cev je počena. Lučka (motor system control failure..) mi pa nesveti več, ker je mal premikal da vidi kje sika.. in se je potem naenkrat izklopila sama.

In med vožnjo do servisa in domov se mi je kadil iz auzpuha črn dim v vožnji v klanec. A je to simptom te cevke? ali je šlo še kaj drugega? #-o
Počasi bom obolel :( vsak mesc morm neki menjat, popravit :(:(:(:(
:( :evil: :cry:


kok pa stane ta cev??
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Crni dim je simptom cevke ja..
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

A pa je kj narobe če se avto vozi? (počasno speljevanje...skratka penzionistična vožnja?) Mislim. če kj škoduje avtu, turbini...itd?
Odgovori
  • Informacija