DIY: Menjava žarnice klime / ventilacije - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

tole je full dobr, bom dans tut jst zamenau...
hvala za slike!!!! so v veliko pomoč!!!
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

jebemtiš....radia nism mogu vn dat k nimam tistih palčk...sem pa odstranu tisto ploščico pri predalčkih vendar predalček ni hotu jit vn...sem pa zdele še enkrat pogledau slike in vidim da ima levo in desno zgoraj haklčke...tko d jutr probam spet :)
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

ne rabiš prov takih palčk, vzameš 2 žeblja in je stvar rešena ;)
cuore sportivo
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Bom kr tuki vprašu k so že slike not.

Na naši 147 je na komandni plošči od ročne klime nehu delat gumb za uravnavanje temperature - skrajno levi, glej slike zgoraj. Vrti se normalno samo ni nobene spremembe, še vedno piha z enako temperaturo. Problem je 100% v komandni plošči, saj z drugo ploščo deluje normalno. Pa ne dela samo vrtljivi del gumba, tipka za vklop/izklop kompresorja in vse ostale funkcije delujejo normalno.
Je kakšna možnost, da se ugotovi kaj na plošči je nehalo delat oz je crknilo? Je na forumu kdo ki se spozna na te stvari in bi ugotovil kje je okvara(seveda ne iz slik)?

Plošča pod gumbi izgleda takole:
zadnja stran:
Slika
sprednja stran:
Slika
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če prav vidim je tole narejeno s foto senzorji... verjetno je eden od njih odpovedal poslušnost...
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

TribesMan napisal/-a:Če prav vidim je tole narejeno s foto senzorji... verjetno je eden od njih odpovedal poslušnost...
S strinjam s tem, Samo to je doma zajebano popravljat, ti fotosenzorčki so SMD, prideš s spajkalnikom zlo težko blizu.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če najdeš fotosenzorje ti jih z lahkoto zamenjam... sam sem skoraj 100% da jih ne boš našel...

SMD takih dimenzij je kašji mačelj... :P
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Sej te elemente se dobi:
http://si.farnell.com/omron-electronic- ... /3168682RL

Sam a je zihr to?
Ker ni niti da bi se gretje dalo vedno na isto pozicijo, ampak sploh ni nobenega odziva. A se da te elemente kakorkoli premerit če so vredu/zanič?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Tomaž88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jul 06, 2009 6:46 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kaj pa če bi poskušu ploščo dobit pr kaki razbiti na kakem odpadu? Mislim, da bi lahko tud pr nas kaj tazga dobil. Mal poglej po avto.netu, je po mojem najlažje. Pa po tem je sigurno zlo mal povpraševanja, tako da tud cena ne bi smela bit pretirano visoka. Je pa res, da se morš na odpadu najprej do plošče dokopat.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Pri moji 147 ne dela osvetlitev ventilacije in sem pregledal link - http://www.147virtualclub.it/forum/view ... hp?t=54420, ki je koristen (z uporabo translate toll-a).
Imam pa vprašanje.
Ali se da vgraditi te žarnice??
Slika
ker teh imam doma več, kot dovolj in se mi res ne razdira, če ne bom mogel zadeve nazaj sestaviti.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Nevermind - urejeno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Še video vodič "Kako zamenjati žarnico v stikalih za nastavitev klime?" za AR-147




Sem čisto slučajno naletel na to...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija