Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Klučavnico in pa mehanizem za zaklepanje na vseh vratah namaži.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
RaceBoy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 3:01 pm
Vozilo: Alfa GT Q2
Kraj: Brkini

...tud meni je zacelo zdaj cudezno delat. sem malo posprical z WD40 (brez da bi razdiral) in po par dneh se spet cudezno zaklepa. bom ob priliki vzel kljucavnico ven in jo malo bolj podrobno namazal. verjetno z leti zariba vse skupaj. sploh pa ce vrata ne odpiras skoraj nic.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz imam enak problem v zadnjem času
sicer gre za 156ka ampak problem je enak

včasih deluje normalno, včasih pa se vrata ne zaklenejo, samo smerniki utripnejo!!

problem je, da centralno sploh ne dobi signala za zaklep ( noben motorček se ne premakne nič!!) samo smerniki 3x vtripnejo

tudi če z ključem zaklenem, se ne zgodi nič - kot da ni centralnega zaklepanja - odklene pa vedno, tudi z dalincem!

Sem že imel voznikov mehanizem v rokah, vse presprejal....par dni je bilo ok, sedaj je še slabše, mislim celo, da mehanizem nima nobene povezave z tem problemom!

kot da je problem v centrali, da ne da signala za zaklep ( signal od dalinca sprejme, ne sproži pa zaklepa), tudi ročno zaklepanje ga ne sproži.

kje je centrala za zaklepanje v 156 SW ( pa ne sprejemnik za signal, ker ta dela, problem je osnovna centrala)

hvala,
lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

V glavi imam, da je to ena črna škatlica pri sopotnikovih nogah (blizu vrat). Naj me kdo popravi, če se motim.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Mogoče pogledaš lahko še pod tapete sprednjih vrat, če je pod nosilci kak drat stisnjen na pleh/nosilce - to je bil ves misterij v rdeči 166-ki.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

hvala obema za ideje

glede vrat, tudi sam sem najbolj sumil kakšno podobno neumnost, ampak sem jih zadnjič podrl in vse pregledal, kable, pregib med vrati in bodyjem, "pregonil" in prešprical cel mehanizem ampak, ko stvar ne deluje je popolnoma mrtva in sem ideje o problemu v vratih bolj kot ne opustil

glede črne škatlice pri nogah, tam je računalnik od avta...... sem par let nazaj tempomat gor priklapljal, tako da.....


sem pa našel od soforumaša @schumacher v njegovi temi podoben primer, in omenja škatlico za sovoznikovim predalčkom

In je res, za sovoznikovim predalčkom je bel modul, ki nadzira sprednja stekla ter odklep / zaklep - 20A releji ter še določena "pamet"
releji so bili na pogled v dobrem stanju (nič zasmojeni), je bil pa lot bolj tako tako.
prelotal vse močnostne spoje, prešprical kontakte ( 3je večji konektorji) in sestavil - za enkrat uspeh. včeraj se je brez problema večkrat zaklenil, današnji dan ravno tako - upam, da tako ostane :mrgreen: drugače pa na lov za "belo" škatlico :mrgreen:

je pa ob odklopu te škatlice imel avto popolnoma enake simptome ob poizkusu zaklepa - torej smerniki so utripnili in to je bilo to

lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Super =D>
Morda je bila tudi bela, vem, da ko sem šaril okoli nje in jo odklopil, pa priklopil nazaj, je začelo centralnemu zaklepanju malo dogajat :mrgreen:



Edit: Združene vse identične teme ....
Odgovori
  • Informacija