Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

El Barto napisal/-a:Ali si poskusil še zadno varjanto CTRL+ALT+DEL ™ :lol:

Se pravi odklopit akumulator za kaki 2 uri in nazaj priklopit (seveda če imaš kode za ICS).
Glej ga zlomka stvar čudežno deluje. =D>
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No lepo =D> , vsaj en predlog je deloval ... :lol:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo da malo obudim temo - sej ne bi če ne bi bilo treba #-o !
Rabim pomoč in vem, da je veliko napisanega...

Lani sem imel problem z ključavnico v zadnjih desnih vratih in sicer ko sem hotel avto odklenit mi ta vrata ni hotel odkleniti, ko pa sem hotel zakleniti mi je vsa vrata razen zadnjih zaklenil.
Ni bilo toliko moteče ker se je zadaj redko kdo vozil in so bila ta vrata pač vedno zaklenjena. Preprosta napaka - crknila ključavnica (motorček) v teh vratih.

Takrat sem pošprical nek ogljikov sprej za mazanje gibljivih delov in po nekem času je stvar začela delovati in je brez problemov delala do včeraj.

No sedaj je pa problem malce drugačen in upam da bom dovolj jasno razložil; avto imam vedno odklenjen in ga ne morem zaklenit na noben način.
Nisem imel časa še popolnoma naštudirat ampak ugotovil sem sledeče:
-ko stisnem gumb za zaklepanje avta mi se ne zgodi nič - sliši se rahel klik iz vseh vrat, smerniki se prižgejo, gorijo kake 2 sekunde in ko ugotovijo, da se vrata niso zaklenila takoj utripnejo še 2x in to zelo na hitro. Nobena kljukica na vratih se ne premakne!
Enako se zgodi če poskušam zakleniti ob odprtih enih vratih - razlika pa je ko odprem zadnja desna vrata.
Ko takrat ob odprtih zadnjih desnih vratih pritisnem gumb grejo VSE kljukice dol in takoj potem nazaj gor - tako je delal, ko je bilo vse v redu in mislim, da je tako prav. Potem sem z roko potisnil ključavnico teh vrat tako kot bi bila zaprta in spet enaka napaka - nobena kljukica ne reagira, žmigavci utripnejo na način, kot sem že napisal.
Ugotovil sem da je vse odvisno samo od ene stvari - in sicer od tega ali so zadnja desna vrata zaprta ali ne. Če so zaprta mi centralno ne dela oz. se pojavi omenjena napaka, če pa so odprta pa dela vendar ker so odprta vrata takoj ostala odpre.
Ko sem že tolikokrat poskušal se je parkrat zgodilo da sem uspel zakleniti in ko sem mislil, da se je alfa sama popravila se po cca. 10 sekundah spet sam odklene!
Potem sem znova zaklenil in je ostal zaklenjen več kot minuto - mislil sem že nasmejan iti domovin poskusim vsa vrata odpreti od zunaj z roko in ko poskusim zadnja desna in zgrabim za kljuko očitno pride do nekega stika in spet se vsa vrata odklenejo!

Mislim, da je problem v tem, da tisti "senzor" ali kar koli že je v ključavnici, ki zaznava ali so vrata odprta ali zaprta misli vedno da so vrata odprta - čeprav dejansko niso.
Poskusil sem razne stvari - zaklenit s ključem oboja prva vrata, stisnit kljukico dol s prstom znotraj avta - vedno enak rezultat - zaklene in takoj nazaj odklene.

Pač ne preostane mi drugega kot zamenjati zadnjo ključavnico ampak, ker to ta teden nimam časa štimatin tudi moj mehanik je na smučanju 10 dni, rabim neko "začasno" varianto kako zaklenit avto, da ne bo lahka tarča nepridipravom.
Malce me zanimajo vaša mnenja in tudi še nekaj pomoči rabim - kako avto zakleniti....?
Ne uspe mi ga zakleniti!
Edin način, ki sem ga jaz videl je bil ta da sem odklopil akumulator in na roke vse kljukice potisnil dol ter z ključavnico zaklenil voznikova vrata in je vse ostalo zaklenjeno. Vendar to je zelo zamudno in potem moram vedno kodo v ICS vpisovati in nekako se mi ne zdi pametna rešitev, pa čeprav je kratkoročna!

Probal sem varovalke odklopiti varovalko ampak jo ne najdem - mislil sem da sem našel pravo in sicer odklopil sem tisto, ki je čisto levo dol pod volanom in ugasnila mi je notranja osvetlitev, probam zaklenit in ne dela - tudi smerniki niso utripnili (očitno je varovalka od sprejemnika ne pa tudi od motorčkov! Zaklenem vsa vrata na roke in sem mislil, da sem našel pravo stvar ampak očitno je bila slučajnost in avto se po parih minutah sam odklene spet.

Katera varovalka je prava za centralno zaklepanje - tako da lahko vsaj ponoči avto zaklenem? :doubt:

Hotel sem isklopit konektor med vrati in karoserijo in ga ne znam oz. ne morem...?!
Ta konektor med sprednjjimi in zadnjimi vrati je štirikoten in preprost za vzeti narazen, zadnjega (okrogel) mi pa nikakor ne rata sneti - tako bi lahko začasno rešil problem, če mi ga uspe odklopit...!
Ali se pač uporabi sila in izvleče ali se mora kaj zavrteti da se "odhakla"?
Lahko bi tud snel tapeto in odklopil konektor na ključavnici, vendar mi se v tem mrazu tega ne dela - če pa drugega ne bo preostalo bom pač moral tudi to narediti.

Aja odklopljen akumulator za 2 uri ni obrodil sadov :roll: ! :D

No zdej sem pa že čist predolg - vprašanje če se bo dalo vsem vse to brati... #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Prebral vse ... :mrgreen:

No za odklop zadnjih kablov, zavrti obroček na konektorju (v eno smer nebo šel, v drugo iti bo pa avtomatično še konektor ven porinilo).

Lahko se je samo v ključavnici zmešalo ali pa v sami centrali.

PS
Če boš prikopal do konektorja na ključavnici, potem jo lahko zamenjaš, ker je samo še malenkost več dela (sicer zajebanega ampak OK).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

He he - sem šel pred kako uro na malco in parkiram pred restavracijo zaklenem in avto zaklene! Sem mislil da jo je sonček pogrel in se je bolje počutila alfica ter sama popravila ;)
Potem sem se vrnil v službo in zopet ne dela!
Z roko sem poskusil vrtet pa je zelo težek dostop in tudi nisem mogel nikamor obrniti - bom poskusil še enkrat z kakim francozom...

Če bi bilo toplejše vreme bi verjetno probal konektor pri ključavnici pogledat, tako se mi pa ne da v tem vremenu šraufat. Pol bi pa ključavnico snel in lepo vrgel v tla...
:evil:

Sigurno bi delala :lol: .
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

mnja tut mojo dela kdr je sonce hehe :lol: bo treba na spomlad mal servis vrat nardit...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Nisem mogel avta zakleniti drugače kot da sem izklopil akumulator - ni ene šanse! :roll: :evil:
Odklopil sem konektor v obeh zadnjih vratih in takoj po zaklepu se vrata odklenejo - lahko kdo, ki ima delujočo zadevo poskusi?
Je pa problem v zadnjih desnih vratih sem skoraj 100%. Kadar so vrata zaprta mi se ob zaklepu ne zgodi nič, samo smerniki utripnejo, ko pa jih pustim odprta pa grejo vedno vse kljukice dol in potem nazaj gor.
To se zgodi samo s temi vrati!

No potem sem ga pač zaklenil na način "akumulator off", in je avto stal več kot 24 ur in ko sem ga priklopil nazaj je zadeva začela delovati in do sedaj dela že 3 dni - in to zaklepi in odklepi večkrat na dan - je možno da se je kaj resetiralo - ker enkrat sem prej že izklopil akumulator ampak je bil izklopljen manj kot 2 uri.
No sedaj vedno ko zaklenem samo čakam kdaj mi bo spet avto odklenil :doubt: !

No ja lahko pa da jo je minil "prehlad" in bo sedaj vse OK- ko bo topleje pa itak malce radrem zadevo in zrihtam!

#-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

NO evo zdej mam pa tud jaz ta problem že kar nekaj časa, samo postaja vedno dražji...

Torej poleti (otok pag in njegov prah in makedam) mi je zaštekala voznikova ključavnica in sicer tako da če sem zaklenil vrata na daljinca se je prizgal alarm, luči utripnile in potem se vse nazaj odklene...Če sem ročno zaklenil voznikove vrate, je CZ delal in vse zaklenil in odklenil ko je blo treba. Tako sem delal zdaj pol leta...

Zdaj sem nabavil rabljen motorček (baje preizkušen) in ga dal vvgraditi...
No zadeva še vedno ne dela, samo da zdaj avo ignorira voznikova vrata in če zaklepam ročno voznikova vrata, drugih ne zaklene in obratno...Medtem ko na daljinca zaklene vsa vrata, razen voznikovih in tudi ostane zaklenjeno...

Kaj naj naredim, kupim nov motorček?? :?: al se še da kaj druga...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Zdele bi pa kr zaklel ej...
Namreč kako se gibljejo cene teh motorčkov...tisti ko mate probleme...
Rabljen 60 al 80 eur mislim da so mi ga zaračunal...
Nov po besedeh prodajalca tega rabljenega 150eur kar se mi zdi verjetno...
Kličem stepančiča, reče 130 EUR
Kličem AC ljubljana, k sm vidu da EL Barto tam rad kupije, mi reče model 80,90 EUR...

Misli kdo nas tu nateguje....morm rečt mene že kr mal rit peče od tega nategovanja...
Mislim da se bom malo ohladil, pogoltnil nekaj izubljenega keša in šel na AC po novga, itak mam avto dolgoročno...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ej zdej si me pa nasmejal , pa čeprav ni nič smešnega - sploh ko si začel cene pisat ...

No draga šola, drugič se raje najprej pozanimaj za ceno novega kot pa zaupat kar tako nekomu, ki se hoče nekega dela znebit (pa še fino zaslužit).

Je pa zanimivo, da pooblaščenec hoče služit cca 60% ...


Kar se pa ključavnice tiče imam pa občutek, da si kupil še večji krš kot si ga pa že imel. :?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

no sej glede na to da sm od modela kupil skupno ze za 600 eur malenkosti (ker bi rad da je alfica popolna) in ima 5 166tk za dele, in sem res fenomenalna stranka, se boma ze kej zmenla, pač tveganje pr rablenem delu, on pač ne more vede... no če pa slučajn ne bo zamenji, pa povem kdo ni pošten ;)...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jest ga mam tud že 2 dni na servisu zaradi klučavnic (pa še ene druge malenkosti.
Popravilo zadnje ključavnice naj bi prišlo cca 80€ - pa mi je rekel mehanik, da bo poskusil dobit nekje rabljeno če bo lahko, ker se mu to zdi predrago - potem sem mu rekel naj se pozanima koliko stane nova, ker kakor sem se spomnil je El Barto govoril, da ni tolko denarja.
Sedaj točno vem in me prav zanima kako ceno mi bo danes rekel - ne vem pa kje naročuje dele. :doubt:
Tako da če naročuje pri kakem dragem dobavitelju, vem da ga lahko usmerim na pravega - hvala Vesoljc in El Barto!

Off topic za El Barta ali kogarkoli drugega:
zanima me cena od zunanjega šponerja - se že kar precej sliši in naj bi bil za 2.4 JTD kar zelo drag. Aja 100kw motor.
Sedaj pa ne vem kako naj razložim za kater del me zanima cena - mogoče kaka kataloška številka...?
Lahko pa tudi preveriš ceno "zase" če mi najdeš nekje ugodno varianto - verjetno ga ti dobiš najceneje =D>
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No tako - mehanik pravi, da je cena 98€.
Pokličem na AC in res cena točno 98€ - verjetno si ti dobil ceno brez davka.
Enaka cena tudi na Avto Triglav-u kjer jo naroča moj mehanik.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jebiga, dobra stranka, par K€ ... :P

Se pravi rabiš: 55184761 - ADJUSTABLE TIGHTENER
Cena cca 190€, natančneje pa na AC.

Nadomestnega pa nevem, če se sploh da dobit, no vsaj jaz ga nisem našel za mikro jermen, za zobatega pa ni problema.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hvala =D> .
Kaj je drag - :cry:
Kako misliš ne vem če se ga da dobit? Misliš pri nas? Ga ne morejo naročit? :?:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija