Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

Lep pozdrav.

Sem nov uporabnik in sem opazil, da je veliko poznavalcev ki se kar dobro spoznate na alfe.Imam problem z zaklepanjem in sem se odločil da malo povprašam, upam da mi bo kdo znal pomagat! :D

Pri nakupu alfe 166 mi zadnja leva in desna vrata niso delala. Sem jih moral ročno zaklenit tako da sem spustil kljukice.

O.k. sedaj pa ko želim zakleniti avto z ključem ali z daljincem, se samo voznikova vrata zaklenejo ter skoči kljukica nazaj gor. Desna sprednja vrata so pa čisto zaklenjena vendar se kljukice ne da premaknit, pa tudi odpret iz znotraj ne! Predvidevam da je to problem.

Razmišljam o nakupu rabljene ključavnice ali dveh amapk verjetno tudi to ni za večno :? pa še ni majhen strošek

Prosim za nasvet na forumu ali na email

Iskerno se zahvaljujem vsakemu za odgovor
E.R.
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Za začetek preberi temo Centralno zaklepanje, ki je par postov nižje.
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

Sem že prebral, no ja , ''skoraj'' vse.
Ampak vse so podobne zadeve. Nobene ni pa iste kot moje!
Ravno zaradi tega sem napisal oziroma odprl novo temo. Vseeno mislim da bo treba zamenjat vse 4 ključavnice.
E.R.
claus
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Po Feb 25, 2008 8:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Preveri motorčke od centralnega zaklepanja.
Mogoče ti zadaj ne delajo in ti potem ceu sistem podre.
Na cesti si vzemi čas, ne življenja.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Men je glavni rele crknil - nahaja se pa direktno pod ICS-jem (radio).
Da prideš do njega moraš odstranit en vijak in vzeti stran tapecirano podlogo pri nogah - lahko samo na voznikovi strani ali pa obeh, kar da še lepšo preglednost in dostop.
Rele je rumene barve v velikosti malce manj kot cigaretna škatlica.

Čeprav so bili moji simptomi malce drugačni, a vendar lahko poskusiš.

Zadnji 2 ključavnici boš verjetno moral menjati, sprednja leva ti očitno dela če skače gor in dol, desna pa zna biti problem - tudi če bi jo hotel zamenjati moraš najprej nekako vrata odpreti - če ti uspe :doubt: .
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

jutri ga peljem k avtoelektričarju da mi proba udret v desna vrata. Tako da bomo videli kaj in kako bo. Bo pa to opravil avtoelektričar na ižanski cesti križman s.p. se mi zdi da je.

Govoril sem tudi z tistim v Guncljah k dela defendlock in pravi da mi lahko da univerzalni motorček notri, ampak ni vedel kako bi udru v avto :D
Cena je pa 40-50 eur montaža... ampak pravi da je v mojem primeru dražje!

Če ima kdo kako idejo kje bi dobil bolj zanesljiv motorček da ni ravno star ter čim ceneje bi bil hvaležen.
E.R.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če je motorček, potem kupiš novo ključavnico - zapah, ker je sam motorček integriran v ključavnico.
Kar se pa vdiranja tiče - a se nočejo z notranje strani z ročko odpret?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

ne odprejo se ne zunaj ne z notraj ne premakne se kljukica dol ne gor. ne reagira niti na daljinca niti nič. fuč je, sem prebral nekje da ko crkne se zaklene in se ne premika nikamor. tako da je treba tapete dat dol da se fizično vrata odprejo!
Problem pa je kar se tapet tiče da se ne da kar tako dati dol ker so vrata zaprta ter armaturna plošča tišči tapeto vrat! vglavnem cela štala heh :D
E.R.
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

Še enkrt... govorimo o desnih sovoznikovih vratih. Ali mogoče kdo ve za kako razbito alfo pa da ni lih sto let stara pa nevem kok zim preživela :D da ne bi kupil motorčka pa zaprem vrata pa ne dela. Vglavnem rabil bi motorček za vrata desna sprednja verjetno je vseeno ktera... pa na alfi na dunajski stane 98,42 € samo ključavnica (nevem če gre še kaj zraven)

AJA ŠE TO.... ALI SE KOMU DOGAJA DA SE MU AVTO NE OGREJE TUDI PO 30 ALI 40 MINUTAH VOŽNJE??? TER SLABO GRETJE DELA.. ČEPRAV SO FILTRI ITD KLIMA ITD BILA ZRIHTANA?
E.R.
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

aja pa če kdo ve za kak elearn al eper karkoli kar ima sliko ki prikaže vrata in ključavnico ter tapete kako se dajo dol ali kaj je spodaj bi tut rad videl :D
E.R.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

elearn: search, je kar nekaj zadetkov
avto se ne ogreje: zelo verjento je kriv termostat
lp, P
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tako kot je že bilo povedano: malce sam poglej, ker tisoč in enkrat se mi pa neda linka limat za dolvleko - poglej v oddelek ostalo - manuali.

Saj kljukica nima pomena, če potegneš za ročko za odpiranje vrat se morajo odklenit (štiftek skoči gor). Če pa ne, bo pa veselje podirat vse skupaj.
Lahko kupiš rabljeno ključavnico ampak, ker to rado crkava na 166-ka je velika verjetnost, da neboš naredil kake velike razlike. Razen mogoče večjih stroškov zaradi nakupa rabljene in potem še nove ... :P
Pa ko zadeva crkne se ustavi kjerkoli pač crkne ali odklenjena ali pa zaklenjena (ker ponavidi čudežno ne oživi, da bi se zaklenila :lol: ).
Ko boš enkrat odprl, pa predrmaj konektor med vrati in karoserijo - tako preventivno.

Pa termostat zamenjaj.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
delavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Okt 27, 2009 6:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA

ja, sem pomislil na termostat da bi bil, ker sem zasledil marsikej takega... no danes zjutraj sem ga že pustil pri avtoelektričarju tko da se bo on pozabaval stem, v elearnu sem pa iskal pa prav malo našel.. bom še pobrskal... mi je pa prijatelj našel slike kako je nekdo dal dol tapete z zadnjih vrat.

bom najdu rabljeno pa dal not pa naj dela dokler dela.. :D

drgač pa hvala za pomoč, besede :)
E.R.
denis af
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: zaplana

živjo, vidm da ste mel iste probleme k jih mam js zdej madona :) mene bi sam zanimal če ima kdo shemo električne vezave za centralno zaklepanje.
lahko da je kje na forumu sam je nism nikjer zasledil pod to temo
Ker na ključavnici ki sem jo z muko dobil ven, sta dva konektorja in sicer 5 polni, s štirimi porabljenimi pini in 2 polni priključek.problem je v tem da ne vem kaj ker pin pomeni. tako bi lahko na direkt 12V priklopu in sprobu če motorček za zaklep dela. zdej mam pa vrata tko zaklenena da sm z gurtno prvezu za zic kar se mi lih ne zdi pametn no :D
že vnaprej se zahvaljujem k tole je res muka kukr me je... :(
ar rools:)
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

Na moji alfi ne dela daljinsko zaklepanje. Kodo kluča pa sem izgubil. Zanima me, če je izvedljivo, da bi namesto originalne centrale ki se nahaja pri tretji stopluči vgradil univerzalno in imel dodaten daljinec na ključih. Ali pa mogoče pozna kdo kakšno drugo rešitev?
Odgovori
  • Informacija