Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na uradn servis po kodo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

Predrago!!!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Potem pa resno razmisli zakaj si šel kupit poslovno limuzine višjega razreda, ker ti avti imajo vzdrževanje primerno ceni novega avta.


Sicer pa ne vem točno kakšen je tvoj trenutni problem z zaklepanjem, in kaj točno ti ne dela, lahko je kar nekaj stvari. Eno je koda za vžig motorja, ki nima veze z daljinskim zaklepanjem, čip se nahaja v ohišju ključa, ampak če bi tu bila napaka avto sploh ne bi vžgal.

Tako, da ne vem po kakšni kodi zdaj sprašuješ, se pa dobijo centrale s kabli in ključi za 30 € na bolhi recimo, vendar prej preveri kje točno je problem.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

predrago? vec k 30 40 ne sme bit pa se enga s tetsterjem da ti not upise
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

baterije si zamenjal v daljincu
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

Te limuzine si nisem kupil zdaj kupil sem jo leta 2000, zato še predobro vem kakšni so stroški z njo.
Ne dela mi daljinsko zaklepanje. ker se je zresetiralo. Na kluč normalno odklepa in zaklepa. Sem bil na servisu in bi potreboval samo kodo kluča za ponovno aktiviranje. Kupil bom univezalnega daljinca in centralo, dobiš tudi navodila za vgradnjo, vendar mene zanima če lahko to namontiram namesto originalne. (prerežem kable na originalni, vržem proč in na te kable priklopim univerzalno)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Aha, no jaz bi na tvojem mestu še vedno šel na uraden servis. Si se pozanimal kolikšna je cena?


Kar se pa tiče univerzalnega, pa mislim da ne bo šlo kabel na kabel, ampak se na to tako ne spoznam. Jaz sem dal vgradit v moj avto, predvsem zato, ker sem hotel imeti tri tipke oz. posebej tipko za prtljažnik, drugače se ne bi v to spuščal. In ker ima 166 tipko za prtljažnik na daljincu že serijsko, bi raje dal popravit. Drugače pa kupiš zadea na bolhi, navodila so zraven. Jaz imam zdaj zmontirani notri kar obe, orginal in aftermarket varjanto in lahko uporabljam katerikoli ključ hočem.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

nevem koliko stane.Bodo mi javli.Rekli so mi pa,da se bolj splača univerzalno vgradit. Sem mal po bolhi pogledal in res so že od 30e dalje. Bi moral dat podatke od avta in to pošljejo v italijo, nato bi dobil kodo. Kodo potrebujejo, da lahko z testerjem pride v sistem in ponovno sprogramira.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kukr jst vem sta dve kode-ena je za imobilizer, ena je za daljinca

verjento bo treba original centralno odklopit, in prevezat drate na tisto od univerzalca, ne vem pa na kaksen sistem so kljucavnice narejene, lahko da potem na kljuc ne bo delalo, in bos moral dokupit se centralo samo za centralno, na to pa zvezat se daljinsko centralo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

je že zmontirano.Zdaj dela super. Najbolje pa je da lahko odprem tudi prtljažnik na daljinca.Komplet z dvema daljincama sprejemno centralo,kabli in z delom sem plačal 70e.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kje so ti vgrajevali to?
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

colibry napisal/-a:kje so ti vgrajevali to?

Vgradil mi je en električar iz bližine Maribora, natančneje iz Pernice. Imam tud telefonsko če potrebuješ
maticV
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Maj 14, 2010 11:07 pm

Lp sem nov med alfisti:)
A bi lahko kdo morda poslal kakšnjo sliko kateri del ics moram odpreti da pridem do releja za zaklep in odklep?

Kako odprem tisto plastiko, da neb nič uničil? Jo prerosto potegnem vn ali je kje privijačena?
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

ICS pusti pri miru. Vzame se dol ali na levi ali na desni strani tista usnjena obloga - čisto pri nogah.
Mislim da je lažji dostop iz voznikove strani, jaz sem odprl kar obe strani - boljša svetloba :wink: .
Je pa na vsaki strani po en vijak - potem pa jo moraš malce zviti da jo dobiš ven. Je kar dolga - poteka od konca notranjosti pa do ročne zavore. Malce poglej ni zakomlicirano...
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
maticV
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Maj 14, 2010 11:07 pm

hvala Brle, nise, bil prepričan kje moram šravfat da zamenjam. Bolje vprašat kot pa se potem zajebavati.
Odgovori
  • Informacija