Centralno zaklepanje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Mišljeno je kot pakiranega v proizvajačevi embalaži in ne prepakiranega v AR Ricambi originali embalažo.

SKF nima nič pametnega, zatorej ostaja samo original Ricambi originali ...


Za original se pa pozanimaj, verjetno imajo na zalogi.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

vesoljc iz kje je ta tvoj dobavitelj za 166ke, rabil bi sprednjo voznikovo(levo) meglenko... zs...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No tako je sedaj stanje mojega centralca - še vedno mi avto sam zaklepa in je trenutno pri mehaniku.
Zadnjo levo ključavnico je dal novo ampak ne more ugotoviti katera je še zanič in da ne bi sedaj vse ključavnice dol šraufal bi rabil pomoč od kakega lastnika 166-ke (El Barto tebe posebaj omenjam ker vem da jo sam šraufaš in vem da si vešč pri teh opravilih - pa tudi kdor koli drug, ki se mu da pomagat).
In sicer moramo ugotoviti katera kjučavnica je fuč - vse zaklene in naslednji moment takoj vse odklene! Lahko kdo, ki ima delujoč "centralc" proba odklopit konektor med vrati in karoserijo - in sicer , ko odklopi naj avto proba zaklenit in poroča kaj se zgodi če to naredi pri sprednjih vratih ter zadnjih.
Ker meni v vsakem primeru tudi če izklopim posamezna vrata naredi vedno isto - odklene pač tista 3 vrata, ki niso odklopljena in takoj nazaj zaklene!
Bojim se da ni fuč kar centrala... :doubt:

PROSIM ZA POMOČ, dokler je avto še pri mehaniku!
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

hmm... js neznam dost pomagat. pr men je en dan zdj že delal zdj k je pa dž spet pa spet nedelajo zadnja leva vrata :D bom počaku spet na sonce :P drgač pa nevem :?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Mogoče brca v temo, ali se je mogoče kaj zgodilo s tipko pred šaltheblom za odklepat in zaklepat vrata?

Drugače pa je nakaj narobe ali s sprednjima ključavnicama, napeljavo ali centralo, ker stvar "dobi" signal, da se ena od prednjih vrat niso zaklenila.

Edit
A načrt iz eLearna vama kaj pomaga, ker prav hitro še ne bom mogel testirat?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ja žal tipke pred šaltheblom moja alfica še ni dobila. Tako, da verjetno imaš pa prav, kje je problem.
Čeprav malce mi je sumljivo to, da ne morem ugotoviti z izklapljanjem katera je fuč. Daj prosim, ko boš utegnil poskusi izklopit posamezna vrata in avto zaklenit in poglej če ostane zaklenjen ter pri katerih vratih da in pri katerih ne (prednja, zadnja).
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če je Bella zaklenjena in od znotraj odprem zadnja vrata, se odklenejo samo dotična vrata.
Če oprem katerakoli sprednja vrata, se odklenejo vsa.
Če odklopim kabel do sprednjih sopotnikovih vrat (šoferjeva mi v danem trenutku ne uspe odklopit), dela vse ostalo normalno: se zaklene in ostane zaklenjeno.

Pač tako kakor je razvidno iz sheme v eLearnu - obe prednji ključavnici imata preklopno stakalo, ki daje signal centrali ali so se vrata zaklenila ali ne. In če se katero izmed teh stikal premakne med mirovanjem, centrala izenači vse ostale ključavnice (če recimo odpkleneš ena prednja vrata).
Za signal se uporablja masa in posledično obstaja možnost, da se je kje kak kabel preglodan in imaš stalno signal odklenjeno na centrali.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No mislim da si moji logiki in poznavanju 166-kinega centralca veliko pomagal z tem PREKLOPNIM STIKALOM!
Prepričan sem da je problem v njem - na enih prednjih vratih ko jih zaklenem to preklopno stiukalo misli da so vrata odklenjena (čeprav niso) in takoj odklene še vsa ostala vrata.
In glede na to, da sem že lani imel problem z šoferjevimi vrati, sumim da je problem spet z njimi oz s tem preklopnim stikalom v njih.
Danes je malce lepše vreme in vrata spet delajo tako da bom počakal da se še malce otopli in če se bo napaka ponavljala menjal tudi šoferjevo klučavnico.

Hvala za pomoč! =D> #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Jah zanimivo je da js sm mel prej tvoj problem...včasih je delal včasih ne, in potem redno ni delal. Mi je pa vse vrata odklenal nazaj če sm zaklepal z daljincem zaklepal...ko sm pa menju za drugega rabljenga mi pa zdaj vrata ignorira, ampak zaklene pa ostala 3...ampak samo z daljincem, na roke pa samo voznikova vrata...ko bom zamenjal spet, tokrat z novim motorčkom bomo vidl ...:)
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Novo odkritje CZ...spet sem jezen...
Mogoče pa le ni nov-rabljen motorček kriv...
Namreč danes sem gledal konektorje med vrati in avtom in na sovoznikovi strani vidim da je cez konektor z vrati poseben zatič, na voznikovih pa le tega ni, poleg tega pa je en gumbek ki sluzi temu zaticu zlomljen...Lučka na vratih mi ne sveti, prav tako se v avtu ne prizge lučka ko odprem vrata na voznikovi strani...Da ne omenjam da gre kabel brez napora iz lezisca...

Se sreča da nisem kupil še novga motorčka...grr...kaj naj zdej, zdej morm še pa kabl dobit...pa tist zatič...mother f... mehanik bo dal popust za tole nezgodico...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Da boš siguren, katera ključavnica nagaja, samo odklopi vrata in se zaklenai (takrat ko zadeva nagaja).

Konektor je zelo enostavno zataknjen in če hočeš vse razdret na silo, potem lahko kaj polomiš.
Se pa pri prednjih samo tisti okvirček s puščicama dvigne za cca 4 cm in konektor se lepo stakne.

PS
Tudi jaz sem že kak teden odkar je stari čoln prišel iz popravila pri "mojstru", ves vzhičen nad izvedenim delom ... :x :evil:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Se sem se igral z sovoznikovimi-brezhibnimi vrati in sem videl da tisti okvirček fino drzi zadeve ne mesu, ni pa nujen in ko konektor priklopiš se sliči "klik iz CZ vseh vrat..Pri voznikovih ki so vir problema pa tega klika ni, mi pa zdej spet delajo lučke vsaj ko sem malo premigal kabel...
Je mozno da je kabel hin? Ali je le motorček, bi crknjen motorček vseeno povročil klik CZja pri vklopu konektorja vrat?...
Kabel drgač mam na rezervnih sovoznikovih vratih, sam kaj dam zdej menjat in pol mi mehanik pri rastavljenem avtu pove da je očitno le motorček kriv :)...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nevem kaj naj ti rečem ...

Osebno bi najprej konektor zrihtal, potem pa še malce potestiral.

PS
Jaz nisem dobil nobenega klika, ko sem konektor nazaj priklopil.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

#-o
Vsak dan nekaj novga!
Avto odklenjen in ko ga hočem zakleniti se pojavi spet tista moja napaka - odklene mi ga nazaj.
No danes sem pa opazil spet nekaj čudnega, da zopet sumim na zadnja desna vrata - in sicer ko odprem zadnja vrata se je centralcu "strgalo" in je začel sam od sebe zaklepati-odklepati vsa vrata!
Takoj ko sem vrata zaprl se je umiril! :doubt: In tako večkrat - ne pa vedno.
Kako je možno da zadnja vrata povzročajo odklep-zaklep!?
Kable staknil in pregledal že večkrat in nimajo nobene veze z napako, vsaj videti ni!
Predvidevam, da imajo zadnja vrata tudi kako stikalo, ki pove če so vrata zaprta ali ne - in da ta nagaja...
Kakor vem če zadnja vrata ne zapreš in zakleneš ti takoj nazaj odklene - je tako?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

He he malo update-a čeprav se mi zdi da ste obupali nad to temo :roll: :lol: !
Zaenkrat sem začasno reševal problem na način da sem izklopil akumulator tisti trenutek, ko je bil avto zaklenjen! Jeb... ne najdem varovalke od centralca!
Ko sem zopet vklopil akumulator, se ni zgodilo nič - avto je ostal zaklenjen - tudi če sem pritisnil na ključ so utripnili smerniki 2x za odklep ampak se ne zgodi nič - tudi ko sem odklenil z ključem so se odklenila samo voznikova vrata - enako za vsa druga vrata razen za zadnja desna - ko pa sem njih odprl na roko, se spet pojavil tisti moj problem - centralcu se "strga" in odklepa/zaklepa kakih 10-15 sekund dokler ne neha ker se očitno utrudi (mislim da je to narejeno kot neko varovalo proti pregretju)! No takrat pa tudi gumb na ključu začne delovati in lahko avto spet zaklenem vendar mi ga seveda takoj nazaj zaklene!
Tako da sedaj poskušam da zadnjih desnih vrat zaenkrat ne odpiram in lahko avto uporabljam(odklepam/zaklepam) brez centralca.
Še vedno pa mi logika ne razjasnjuje kako je možno, da zadnja vrata povzročajo zaklep in odklep vozila - naj ne bi imela te "pravice".

PS: po moje me mate že poln kufer - vam ne zamerim tud jaz se imam :evil: #-o !
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija